Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 81 m

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

Blackmore's Night - bilety na jedyny koncert już w sprzedaży!

blackmoresnight mDo sprzedaży trafiły właśnie bilety na jedyny polski koncert formacji Blackmore’s Night. Zespół, na czele którego stoją Ritchie Blackmore (ex-Deep Purple i Rainbow) i jego żona Candice Night, od lat tworzy muzykę inspirowaną renesansowym folk rockiem. Na swoim koncie mają osiem albumów studyjnych z czego ostatni zatytułowany „Dancer & the Moon” został wydany w czerwcu 2013 roku. Jedyny polski koncert w ramach europejskiego tournée ‘Summer Tour 2014' odbędzie się 28 sierpnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Będzie to czwarty, a pierwszy od sześciu lat koncert w Polsce.

Metal Mind Productions zaprasza:

SUMMER TOUR 2014

BLACKMORE'S NIGHT 

+ support

28.08.2014

Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

Otwarcie bram: 19:00

Początek koncertu: 20:00

Bilety w cenach - przedsprzedaż: 170, 209, 259 i 270 zł / dzień koncertu: 190, 229, 279 i 290 zł można już kupić w następujących miejscach sprzedaży:

www.shop.metalmind.com.pl   www.ticketpro.pl   www.eventim.pl   www.ebilet.pl   www.biletin.pl

Ritchie Blackmore to niewątpliwie jeden z największych światowych gitarzystów. Krytycy muzyczni nigdy nie mieli podstaw aby wątpić w jego silną pozycję jako kompozytora i znakomitego instrumentalisty. Wystarczy przypomnieć takie kompozycje jak: „Black Night”, „Strange Kind Of Woman”, „Child In Time” czy „Smoke On The Water”, które powstały za czasów świetności zespołu Deep Purple z Blackmorem w składzie, albo fakt, że koncertował on z Royal Philharmonic Orchestra w Royal Albert Hall w Londynie, a w 1984 roku w Japonii zagrał z Japońską Orkiestrą Symfoniczną adaptację dziewiątej Symfonii Beethovena. Artysta zawsze miał słabość do średniowiecznej i renesansowej muzyki, ale w czasach współpracy z Deep Purple i Rainbow jego preferencje musiały ustąpić ogólnie przyjętym zasadom muzyki rockowej. Sytuacja zmieniła się kiedy gitarzysta założył zespół Blackmore's Night.

Początki zespołu sięgają przełomu lat 80 i 90. ubiegłego wieku kiedy Candice Night, pracująca wówczas w nowojorskiej stacji radiowej i będąca równocześnie fanką Rainbow, poprosiła Blackmore’a o autograf… Wspólne życie rozpoczęli w 1991 roku a muzyka z epoki Renesansu była wówczas jedną z ich największych pasji.  W 1995 roku podczas nagrywania przez zespół Rainbow albumu “Stranger in Us All” (na który Night napisała część tekstów, a także nagrała chórki), para skompletowała materiał na pierwszy wspólny album. I tak w 1997 roku powstał projekt, którego nazwa stanowiła grę słów od nazwisk dwójki najważniejszych muzyków biorących w nim udział – Blacmore’s Night. Do współpracy zaprosili muzyków sesyjnych. Ich debiutancki album "Shadow of the Moon” był olbrzymim muzycznym sukcesem. Na kolejnych płytach, a zwłaszcza albumie „Fires at Midnight”, w brzmienie muzyki wkradało się coraz więcej rockowych partii gitarowych, ale zespół nadal utrzymywał obrany kierunek jakim był folk rock. Blackmore’s Night tworzy niezwykłą muzyczną mieszankę, w której melodie rodem z XVI wieku osadzone są w nowoczesnej, przebojowej oprawie i podane ze swadą godną rockowego wirtuoza. Ta specyficzna muzyka zdobyła wielu fanów - album „Shadow Of The Moon” pozostawał na niemieckiej liście przebojów aż przez 17 tygodni a w Japonii uzyskał status złotej płyty. W ciągu minionych lat występowali w wielu krajach obierając na miejsce koncertów historyczne budynki jak na przykład zamki czy opery, i głównie przed publicznością ubraną w kostiumy z epoki…. W 2003 roku zagrali m.in. w Kopalni Soli w Wieliczce. Zespół  jest na tyle popularny, że zainspirował wiele tzw. zespołów-tributów jak na przykład Renaissance Night, the Italian Morning Star czy Midnight.
Teledysk do utworu „The Moon Is Shining (Somewhere over the Sea)” z albumu „Dancer And The Moon” dostępny jest w TYM miejscu.

Blackmore’s Night – skład:

Ritchie Blackmore – gitary, mandolina, domra, lira korbowa

Candice Night – wokal, piszczałki, szałamaja, tamburyn,  rauschpfeife,

oraz
Bard David of Larchmont (David Baranowski) - klawisze

Earl Grey of Chimay (Mike Clemente) – gitara basowa, mandolina, gitara rytmiczna

Troubadour of Aberdeen (David Keith) - perkusja

Lady Kelly De Winter (Kelly Morris) - róg, wokale

Scarlet Fiddler (Claire Smith) - skrzypce

Blackmore’s Night – strony oficjalne:

http://www.candicenight.com/index2.html
http://www.blackmoresnight.com/

144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3798531
DzisiajDzisiaj531
WczorajWczoraj548
Ten tydzieńTen tydzień1079
Ten miesiącTen miesiąc21240
WszystkieWszystkie3798531
107.21.85.250