Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 76sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Klasyki Led Zeppelin w nowych, bogatszych wersjach!

ledzeppelin m

Trzy niezapomniane rockowe albumy w nowych wersjach!

Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Legendarny muzyk słowa dotrzyma na początku czerwca 2014 roku, bo właśnie wtedy płyty "Led Zeppelin", "II" i "III" ponownie trafią do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach!

 

Zadowoleni będą wszyscy – miłośnicy delektowania się genialnymi piosenkami Led Zeppelin z czarnego krążka, preferujący nośnik CD, zwolennicy konsumowania muzyki z plików dźwiękowych, jak również kolekcjonerzy, dla których najważniejsze są zawsze specjalne edycje, boxy, wcześniej niepublikowane nagrania, itp. Jimmy Page wykonał benedyktyńską pracę, remasterując albumy "Led Zeppelin", "II" i "III" na podstawie oryginalnych analogowych taśm, a także przeczesując swoje przepastne domowe archiwa, w poszukiwaniu dodatkowych nagrań z dawnych czasów, celem uatrakcyjnienia reedycji. Dzięki tej wytężonej pracy wspomniane płyty zyskały nowe życie. Życie, które poznamy 2 czerwca 2014 roku, gdy wznowienia "Led Zeppelin", "II" i "III" będą miały swoją premierę.

Do każdej ze wznowionych płyt, gitarzysta Led Zeppelin przygotował do towarzystwa bonusowy krążek. Aczkolwiek jest możliwość zaopatrzenia się tylko w pojedynczy, zremasterowany album. I tak, do "Led Zeppelin" Page dodał koncert grupy z paryskiej "Olympii", z 10 października 1969 roku, podczas którego fenomenalnie wykonała ona dziewięć kompozycji, wykazując się wielkim talentem improwizacyjnym w paru z nich.

"II" bogatsza jest o CD z ośmioma utworami, numerami z albumu w wersjach wcześniej niepublikowanych z różnych sesji nagraniowych. Jest też piękny prezent dla fanów klasycznego rocka w postaci nigdy wcześniej niewydanego utworu "La La".

Do płyty "III" Jimmy Page postanowił dołączyć dysk z dziewięcioma numerami, głównie znanymi z płyty, lecz tutaj zawartych w innych wersjach z sesji nagraniowych. Są też trzy wcześniej niepublikowane kompozycje – "Jennings Farm Blues" (instrumentalny wstęp do "Bron-Yr-Aur Stomp"), "Bathroom Sound" (instrumentalna wersja "Out On The Tiles") oraz miks dwóch bluesowych klasyków, "Keys To The Highway/Trouble In Mind".

"Otworzyłem właśnie portal, dzięki któremu można się przenieść w czasie do chwil, w których Led Zeppelin nagrywał płyty" – mówi Jimmy Page. "To wybór niedokończonych utworów, wstępnych miksów, podkładów, alternatywnych wersji, a także nowych kawałków, które wtedy zarejestrowaliśmy".

Przenieśmy się więc i przygotujmy na kolejne wznowienia. Plany Jimmy'ego Page'a obejmują bowiem wznowienie wszystkich studyjnych albumów Led Zeppelin!

Oto wszystkie format wznowień płyt Led Zeppelin:

- Pojedyncze CD – zremasterowany album w rozkładanej kopercie (gatefold card wallet), z osmiostronicową książeczką.

- Deluxe Edition (2CD) – zremasterowany album plus bonusowy dysk audio, plus 16-stronicowa książeczka.

- LP – zremasterowany album na 180-gramowym winylu, w kopercie bedącej dokładną repliką tej z pierwszego wydania

- Deluxe Edition Vinyl – zremasterowany album plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.

- Pliki cyfrowe – zremasterowany album i dodatkowy dysk będą dostępne na platformach oferujących muzykę w tym formacie.

- Super Deluxe Boxed Set – a w nim:     

   - zremasterowany album na CD zapakowany jako replika winyla.

   - dodatkowy dyska audio w kartonowej kopercie.

   - zremasterowany album na 180-gramowym winylu w kopercie będącej reppliką tej z pierwszej edycji.

   - dodatkowym materiał audio na 180-gramowym winylu.

   - Karta z kodem do ściągnięcia utworów w formacie high-definition audio, 96kHz/24 bit. (numery live zmiksowane w 48kHz/24 bit).

   - 70-stronicowa książka w twardej oprawie, z wieloma rzedkimi lub wcześniej niepublikowanymi zdjęciami oraz innymi pamiątkami.

   - wysokiej jakości wydruk oryginalnej okładki; pierwszych 30 tys. będzie ręcznie numerowanych.

   - wznowienie albumu "Led Zeppelin" będzie też zawierać replikę oryginalnych materiałów promocyjnych wytwórni Atlantic.

Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

Led Zeppelin po raz ostatni pojawili się na scenie w grudniu 2007 roku w londyńskiej O2 Arena, na koncercie ku czci Ahmeta Erteguna. Miejsce nieżyjącego Johna Bonhama zajął jego syn Jason. W styczniu 2014 roku Led Zeppelin zostali uhonorowani Grammy za dokumentujące wspomniany koncert wydawnictwo "Celebration Day".

 

120_slider_ot.gif 131_ot1020.gif 121_axe_crazy_baner.gif

Goście

3526693
DzisiajDzisiaj430
WczorajWczoraj662
Ten tydzieńTen tydzień2393
Ten miesiącTen miesiąc36840
WszystkieWszystkie3526693
3.219.31.204