Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 76sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Emergence Polish Tour 2014

neuronspoiler mHPG Promoton oraz ARS Tattoo zapraszają na trasę koncertową "Emergence Polish Tour 2014" zespołu Neuronspoiler. 8. maja członkowie brytyjskiego zespołu heavy metalowego Neuronspoiler po raz drugi odwiedzą nasz kraj. Po bardzo dobrym przyjęciu podczas Summer Fall Festival 2012 wracają z 4 koncertami do Polski. Zespół zagra w warszawskim klubie Mechanik, w Domu Kultury w Golubiu Dobrzyniu oraz w Estrada Stagebar w Bydgoszczy. Na zakończenie trasy koncertowej "Emergence Polish Tour 2014" panowie wystąpią ponownie w Płocku tym razem jako gość specjalny festiwalu Rock Tower. Podczas trasy w Polsce zespół Neuronspoiler będą wspierać na scenie Night Mistress (koncert w Golubiu Dobrzyniu oraz Bydgoszczy) a trzy koncerty będzie otwierać metalowy skład z Płocka - Shredlust.

 

Z tym młodym zespołem z Płocka Neuronspoiler już miał okazję występować podczas wspomnianego wyżej Summer Fall Festiwal 2012.

Na pytanie o wrażenia z pobytu w Polsce Erick Tekilla basista zespołu w wywiadzie dla Metal Mundus powiedział "Graliśmy w Płocku i było znakomicie. Każda sekunda była fantastyczna, do tego stopnia, że nie chcieliśmy wracać… chcieliśmy więcej. Polska to cudowne miejsce, ludzie są przyjaźni a Polska gościnność jest znana na świecie. Fani w Polsce są szalenie żywiołowi, właśnie tak jak lubię!"
Erick zapytany o wsparcie ze strony polskich zespołów odpowiada - "Shredlust poznaliśmy w Płocku, jest to młoda krew, dynamiczne i ciekawe granie. Od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie. Kiedy planowaliśmy przyjazd do Polski od razu wybór padł na nich. A zespół Night Mistress znalazłem na YT, a później udało mi się skontaktować z ich wokalistą. Chłopaki grają świetnie i bardzo pasują do naszego stylu gry. Są bardz dobrymi muzykami z charyzmatycznym i charakterystycznym wokalistą a poza tym są fajnymi ludźmi. Myślę że te wspólne koncerty wypadną rewelacyjnie i już nie możemy się doczekać! Czekamy na polskich metal maniaków pod sceną!"

Zespół promuje materiał z wydanej w zeszłym roku płyty pt. "Emergence". Zawiera ona 10 premierowych kompozycji. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Guillermo “Will” Maya pracujący wcześniej m.in z The Answer, Breed 77, Panic Cell, Adrian Smith. Płyta została bardzo dobrze odebrana na całym świecie przez samych fanów oraz krytyków muzycznych. Czy podobnie będzie w Polsce? Przekonamy się już wkrótce.

Wydarzenie na FB oraz wszystkie informacje: https://www.facebook.com/events/627904363955720/


Neuronspoiler - "Emergence Polish Tour 2014“
8.05 - Klub Mechanik - Warszawa (Goście + Shredlust)
9.05 - Dom Kultury - Golub Dobrzyń (Night Mistress + Shredlust)
10.05 - Estrada Stagebar - Bydgoszcz (Night Mistress + Shredlust)
11.05 - Rock Tower V - Płock (wstęp za zaproszeniem)
Ceny biletów: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Neurosnpoiler (UK)

Pięciu członków zespołu Neuronspolier pochodzi z czterech różnych krajów, z trzech kontynentów. Mają różne pochodzenie, a każdy z nich przybył do Londynu jako do miejsca gdzie chciał znaleźć swoją muzyczną drogę. Gitarzyści David del Cid (Honduras) i Dave Shirman (UK), basista Erick Tekilla (Meksyk), perkusista Tim Barclay (UK) oraz wokalista JR (Trinidad i Tabago) są gotowi rozpalić scenę rockową i heavy metalową swoją nieposkromioną muzyczną energią i ogniem! To właśnie tym zjednują sobie ludzi podczas koncertów dokładając oprócz porządnego muzycznego kopa mnóstwo szczerości.

Ten zespół znalazł perfekcyjną równowagę między tradycją a nowoczesnością. Brzmienie zespołu można określić jako połączenie siły zaciśniętej pięści, precyzję równomiernego headbengingu oraz smaku i klimatu classic rock'a.

Ich debiutancka EP'ka 'No Onc's Safe' wydana w listopadzie 2010 i wyprodukowana przez Misha Nikolic (Mike Terrana, John West), została bardzo pozytywnie odebrana przez fanów oraz krytyków. Malcolm Dome z Classic Rock Magazine uznał wtedy że jest to jedna z sześciu płyt która może odmienić Wasze życie...

Jednakże najmocniejszą stronę Neuronspoiler widać dopiero podczas występów na żywo gdzie wyzwalają z siebie ogromne pokłady energii i zapewniają publiczności niezapomniane wrażenia! Od powstania formacji w roku 2009 zagrali mnóstwo koncertów w Anglii i porwali nimi tłumy fanów. Teraz celują w pozostałą część Anglii oraz reszty świata.

Nie zależy im na tym żeby byli szybsi, bardziej ciężcy, obrzydliwi czy bardziej pijani niż cała reszta. Nakręca ich pasja do muzyki i mają tylko jeden cel, chcą rozbudzić miłość we wszystkich którzy tej muzyki słuchają!

We wrześniu 2012 zespół Neuronspoiler swoim występem porwał fanów Heavy Metalu na płockiej plaży występując w ramach Summer Fall Festival 2012. Zaskoczył swoją szczerością oraz dynamiką na scenie. Po ich występie w Płocku prasa napisała: „Największym zaskoczeniem okazał się być koncert brytyjskiego zespołu Neuronspoiler. Muzycy znani słabo w Polsce świetnie rozbawili publiczność udowadniając, że heavy metal to cały czas żywy gatunek, który odradza się wraz z nową falą zafascynowanych nim kapel. Podczas show zagrali nie tylko swoje kawałki, ale i covery Iron Maiden i Ozzy'ego Osbourne’a”.

16 lutego 2013 w Londyńskim klubie The Unicorn odbyła się długo oczekiwana premiera ich debiutanckiego albumu pt. „Emergence”. Na krążku znalazło się 10 premierowych kompozycji. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Guillermo “Will” Maya pracujący wcześniej m.in z The Answer, Breed 77, Panic Cell, Adrian Smith.

W styczniu 2014 roku Neuronspoiler otrzymał zaproszenie na XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie. Muzycy zagrali na najwyższym poziomie wspierani przez polski fan club który zjawił się w Scala żeby im dopingować. Zespół od pierwszych taktów porwał zebraną pod sceną publiczność do szalonego "pogo“. Oprócz zmęczonej szaleńczym tańcem publiczności pozostawił po sobie świetne wrażenia co zaowocowało powiększeniem polskiego fan klubu.

Na początku maja tego roku Neuronspoiler wybiera się po raz kolejny do naszego kraju. W planach jest kilka koncertów w dniach od 8 do 12.05 oraz spotkanie z członkami fan klubu.

22 lutego 2014 premierę ma piersze profesjonalne video Neuronspoiler. Teledysk grupy Neuronspoiler do utworu pt. „Take the Stage“ pochodzi z debiutanckiej płyty Emergence. Został zrealizowany we wrześniu 2013 w Rochester (Anglia) przez ekipę Eavesdrop Films za reżyserię odpowiada Josh Nolan. Muzycznie miks i mastering zrealizował Guillermo 'Will‘ Maya odpowiedzialny również za produkcję całej płyty.

Wywiad dla Metal Mundus z Erick Tekila (basista Neuronspoiler): http://metalmundus.pl/articles.php?article_id=3928
Film z pobytu zespołu na festiwalu Summer Fall Festiwal 2012: http://www.youtube.com/watch?v=EDPW7ajF41o
Link do Neuronspoiler Fan Club Polska: http://www.facebook.com/groups/429844527119897/

Night Mistress (PL)

Zespół wykonujący melodyjny heavy/power metal, założony w Skarżysku-Kamiennej w 2003 roku.
W roku 2005 grupa zarejestrowała 4 utwory, które znalazły się na materiale demonstracyjnym Dłoń z Podziemi. Płyta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy muzyki metalowej, co poskutkowało szybkim przygotowaniem kolejnych sześciu utworów i nagraniem w roku 2006 EP-ki In the Land of the Freezing Sun uzyskującej równie dobre recenzje jak poprzedni materiał. To skłoniło członków zespołu do skierowania swojej muzyki także poza granice kraju. Pod koniec roku 2010 grupa zakończyła rejestrowanie swojej pierwszej płyty długogrającej zatytułowanej The Back of Beyond. Jeszcze przed zakończeniem nagrań, we wrześniu 2010, jeden z zarejestrowanych wówczas utworów Children of Fire (http://youtu.be/hlfVYIYPkic) znalazł się na kompilacji amerykańskiej wytwórni 272 Records zatytułowanej Kill City vol. 26. Otwiera on wspomnianą składankę, a także był singlem, który ją promował. The Back of Beyond została wydana 29 kwietnia 2011 roku przez amerykańską Hell Rider Records. W lipcu 2012 Night Mistress zarejestrowali swój najnowszy utwór Hand of God, który jest singlem zapowiadającym kolejny album grupy. W sierpniu tamtego roku ukazał się teledysk do wspomnianego utworu. (http://youtu.be/7kVLdBN4tDE) We wrześniu 2012 NM nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta (http://youtu.be/w8yZrbEvnso) i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka. Zemsta Faraona ukazała się w kinach w październiku, a odbiorcy filmu to w dużej mierze fani heavy metalu. Reżyser filmu Bartosz Walaszek stoi również za słynną kreskówką Kapitan Bomba, gdzie również można było kilkakrotnie usłyszeć muzykę Night Mistress. Również we wrześniu utwór Hand of God z propozycji do listy Turbo Top w Antyradiu przebojem wdarł się na pierwsze miejsce. Na liście utrzymywał się przez miesiące.  W kwietniu 2013 niemiecka wytwórnia Legacy Records wydała reedycję płyty The Back of Beyond. Album został opatrzony nową okładką. W maju 2013 zespół zagrał na jednym z największych w Polsce festiwalu studenckim Czyżynalia - krakowskie juwenalia, podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak: Within Temptation, Sabaton, White Lies, czy Guano Apes. W sierpniu 2013 zespół zakończył nagrania do nowej płyty. Będzie ona nosić tytuł Into the Madness i powinna ukazać się na wiosnę 2014 roku.

Shredlust (PL)

Zespół powstał w 2010 roku w Płocku swoją muzykę określają jako mieszankę heavy metalu i thrashu. Pierwszy materiał zarejestrowali w lutym 2011 roku, w warszawskim studio Freeze Art. Został on bardzo pozytywnie odebrany przez fanów, a także internetowe portale muzyczne w Polsce, oraz poza jej granicami m.in. W Holandii, Anglii, Niemczech oraz Włoszech. Kolejne utwory już powstały i obecnie są doszlifowywane. Dotychczas można ich było zobaczyć na koncertach m.in. w warszawskim FonoBarze oraz w centrum stolicy na „Scenie Orange”, w Łódzkiej „Luce” i tamtejszej „Improwizacji” oraz w Płocku, podczas koncertów WOŚP, a także „Rockowych Ogródków”. Zespół wystąpił również na Rock Tower II stanowiąc support dla sosnowskiej legendy – Frontside. Panowie ze Shredlust zagrali na festiwalach Summer Fall Festiwal 2012 oraz na Festiwalu Muzyki Rockowej Rockowisko Hajnówka 2013. Można było ich także usłyszeć w audycji Tomasza Kina - “Przesłuchanie” na antenie radia Roxy FM.

Jak sami twierdzą – najważniejsze jest dla nich nawiązanie kontaktu z metalową publicznością w całym kraju i wszędzie tam, gdzie jeszcze słucha się żywej muzyki. Shredlust to „żądza rozszarpywania”. I faktycznie, młode wilki rozszarpują na strzępy swoją widownię i jej muzyczne przyzwyczajenia, dodając temu trudnemu gatunkowi muzycznemu niespotykanej od dawna świeżości. Na ich koncertach jest głośno.  Skład zespołu: Maciej "Wilan" Wiśniewski - wokal; Piotrek "Guma" Stępniewski – gitara rytmiczna; Rafał Spadło – gitara solowa;Kamil "Blondi" Berliński  – gitara basowa; Maciek Wilk - perkusja.

Shredlust zachęca do oglądania i słuchania swoich dokonań podczas koncertów, a także na portalu Youtube. Kopiowanie i publiczne odtwarzanie materiału bez wiedzy artystów jest (póki co) dozwolone, a nawet wskazane.

124_heathen_158x600px_eu.gif 126_gotthard_158x600px_eu.gif 120_destruction_158x600px_eu.gif 121_poparzeni_kawa_trzy.gif 120_slider_ot.gif 137_if_158x600px_eu.gif 122_bluespills_158x600px_eu.gif 127_amaranthe_158x600px_eu.gif 121_primalfear_158x600px_eu.gif

Goście

3472692
DzisiajDzisiaj1807
WczorajWczoraj1973
Ten tydzieńTen tydzień7821
Ten miesiącTen miesiąc45528
WszystkieWszystkie3472692
34.234.223.229