Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 85sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

Arch Enemy w Progresja Music Zone

archenemy mJuż 13 lipca do Progresja Music Zone zawita szwedzki Arch Enemy. Zespół przyjeżdża z nowym materiałem i nową wokalistą.

Grupa założona w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów oraz Johana "Liiva" Axelssona wykonuje melodic death metal.Po wydanym w 2001 roku albumie Wages of Sin nastąpił stopniowy wzrost popularności grupy. Kolejne jej wydawnictwa cieszyły się uznaniem fanów jak i krytyków muzycznych. Wydany w 2007 roku album Rise of the Tyrant zadebiutował na 84 miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Od 2014 roku zespół tworzą piosenkarka Alissa White-Gluz, gitarzyści Michael Amott i Nick Cordle, basista Sharlee D'Angelo oraz perkusista Daniel Erlandsson.

4 czerwca 2014 na rynku kazał się nowy album grupy „War Eternal”.  „Największym wyzwaniem dla mnie jest stałe doskonalenie kolejnych utworów i ich aranżacja – mówi Michael Amott o najnowszej produkcji. – Zawsze poszukuję najlepszych utworów dla Arch Enemy. Kiedy zakładałem zespół w 1995 pragnąłem stworzyć najlepszy zespół tego gatunków  jaki kiedykolwiek powstał.”

Jego plany się ziściły. Grupa przez ostatnie 19 lat swojej działalności wydała 10 albumów i koncertowała po całym świecie.

Teraz dzięki White-Gluz Amott zdobył nową broń! Wokalistka jest autentyczną pochodnią na War Eternal. Bezlitosne i okrutne dźwięki, które z siebie wydaje, przechodzące w krzyki połączone z unikalnym wyglądem sprawiają, że od razu można w niej znaleźć kobietę gotową na podbój świata.

"Moim celem jest, utrzymać przy życiu Arch Enemy i sprawić by rozkwitło!" – mówi White -Gluz. - Chcę otworzyć nowy rozdział dla Arch Enemy, potężny i zróżnicowany, wszystko
przy poszanowaniu fanów,  pamiętając, że kochają tradycyjne Arch Enemy.”

„Jest wiele detali na tym albumie, które ekscytują mnie jako autora piosenek i gitarzystę” – przyznaje Amott. „ Przede wszystkim pokazałem się bardziej od strony gitarzysty na tym albumie i mam wrażenie, że dzięki temu osiągnąłem kolejny poziom, co jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące”.

Na 13 utworach War Eternal znajdziemy kwintesencję Arch Enemy. Jest to zarazem nostalgiczny ukłon w kierunku przeszłości (“Never Forgive, Never Forget”, “No More Regrets”), jak i wspaniały przykład na to podążanie w kierunku przyszłości (“Down to Nothing”, “Time is Black”). A przewodzi wszystkim tytułowy kawałek „War Eternal”. To w nim właśnie White-Gluz udowodniła, że należy ona do nowej generacji, podczas gdy Amott i reszta zespołu grają jakby „War Eternal” był ostatnim  kawałkiem jaki mieliby zagrać w życiu. Najlepszą reklamą numeru jest fakt, że przez pierwsze 10 dni od pojawienia się na Youtubie utwór zdobył aż 1,5 mln odsłon.

Jako suport zagra polski zespół Made of Hate promujący swój najnowszy album „Out of Hate”.

Kiedy?: 13 lipca 2014

Gdzie?: Progresja Music Zone, Main Stage, ul. Fort Wola 22, Warszawa

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży i 95 zł w dniu koncertu

139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4227828
DzisiajDzisiaj819
WczorajWczoraj2363
Ten tydzieńTen tydzień6962
Ten miesiącTen miesiąc18108
WszystkieWszystkie4227828
44.212.99.248