Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 76sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

VADER, VESANIA, CALM HATCHERY - BLITZKRIEG 7 już 19 września w klubie Stodoła!

19 września w Klubie Stodoła death metal uderzy z potrójną mocą. Na scenie klubu, w ramachvader1 m trasy Blitzkrieg 7, wystąpią trzy zespoły – Vader, Vesania oraz Calm Hatchery! Podczas jednego koncertu usłyszymy nowy materiał każdej z formacji – zarówno Vader, Vesania, jak i Calm Hatchery wydają bowiem w tym roku nowe albumy!

Zaliczany do głównych prekursorów death metalu w Polsce Vader założony został w 1983 roku przez Zbigniewa Viki Wróblewskiego oraz Piotra Petera Wiwczarka. Początkowo członkowie zespołu, inspirowani twórczością m.in.  Judas Priest i Accept, krążyli wokół speed i heavy metalu, następnie zwrócili się w stronę thrash i death metalu, a to za sprawą ogromnych sukcesów, jakie w tamtym czasie odnosiła grupa Slayer. Liderem Vadera nieprzerwanie od 1983 roku jest Peter, który pełni funkcję gitarzysty i wokalisty grupy oraz jest jej głównym kompozytorem i autorem tekstów.

W 1985 Vader zagrał swoje pierwsze klubowe koncerty w rodzimym Olsztynie, rok później wystąpił na pierwszym polskim (i pierwszym w całej Europie Wschodniej) festiwalu Heavy Metalu – Metalmania. W 1989 roku powstało pierwsze oficjalne wydawnictwo grupy – 4-utworowe demo Necrolust, które dotarło poza granice Polski i uzyskało znakomite recenzje. Jednak prawdziwym światowym sukcesem okazało się wydane rok później demo Morbid Reich. Uzyskało ono status najlepiej sprzedającego się demo w historii oraz zaowocowało pierwszymi zagranicznymi koncertami i podpisaniem kontraktu na debiutancki album pt. The Ultimate Incantation z angielską wytwórnią Earache Rec.
Z biegiem lat formacja zyskała status legendy oraz znaczącego źródła inspiracji dla późniejszych grup muzycznych, takich jak: Decapitated, Dissenter, czy Yattering. Kolejne dobre płyty, setki koncertów w Europie, obu Amerykach i Azji oraz występny na najważniejszych światowych festiwalach tylko potwierdzały wysoką pozycję Vadera na scenie death metalowej.

Pod koniec 2013 roku grupa zaczęła pracę nad swoim najnowszym albumem. TIBI ET IGNI ukazał się w sprzedaży 30 maja 2014 r, a promuje go singiel Go To Hell! Vader w składzie Piotr Peter Wiwczarek,  Marek Spider Pająk, Tomasz Hal Halicki oraz James Stewart z nowym materiałem zagrają już 19 września w Stodole.

Tego samego dnia, obok Vadera, w klubie Stodoła wystąpi zespół Vesania. Wykonująca muzykę z pogranicza symfonicznego black metalu i blackened death metalu grupa została założona w 1997 roku w Warszawie przez Dariusza Daraya Brzozowskiego, Tomasza Oriona Wróblewskiego oraz Filipa Heinricha Hałuchy. Rok później formacja zarejestrowała swoje pierwsze demo pt. Reh. Debiutancki album Vesanii - Firefrost Arcanum - ukazał się w 2003 roku w całej Europie oraz za oceanem. Dwa lata później na sklepowych półkach na całym świecie pojawił się kolejny krążek grupy God the Lux. Vesania odbyła również europejską trasę koncertową, na której promowała swój dotychczasowy materiał. W 2009 roku, dwa lata po wydaniu trzeciego krążka Distractive Killusions, zespół zawiesił swoją działalność. Muzycy Vesanii, znani i szanowani na metalowej scenie, skupili się na współpracy z innymi zespołami, takimi jak Behemoth, czy norweski Dimmu Borgir. Jednak już latem 2010 roku odbyły się pierwsze próby po reaktywacji, przygotowujące Vesanię do wielu koncertów w Polsce oraz poza granicami.

W 2014 roku odbędzie się premiera, długo wyczekiwanego, czwartego longplaya Vesanii pt. Deus ex Machina.
Mocne trio dopełni, założona w 2002 roku, grupa Calm Hatchery. Po wydaniu demo i debiutanckiego albumu (El-Alamein – 2004 r.) członkowie zespołu podpisali kontrakt z wytwórnią Selfmadegod Records, czego efektem była płyta Sacrilege of Humanity (2010 r.). Krążek został doceniony zarówno przez krytyków, jak i fanów, a to zaowocowało kilkoma trasami po Polsce. We wrześniu tego roku formacja zaserwuje nam kolejną porcję death metalowej rzezi na najwyższym poziomie – materiał z nowej płyty grupa będzie promować na jesiennych koncertach, m.in. w Stodole.
Vader, Vesania oraz Calm Hatchery na żywo już 19 września w klubie Stodoła!

 
Bilety w cenie:
Przedsprzedaż - 49/69 pln
Od 5 września - 59/79 pln
do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl
120_slider_ot.gif 131_ot1020.gif 121_axe_crazy_baner.gif

Goście

3526069
DzisiajDzisiaj468
WczorajWczoraj648
Ten tydzieńTen tydzień1769
Ten miesiącTen miesiąc36216
WszystkieWszystkie3526069
3.238.147.211