Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

GBH / BASTARDS ON PARADE / NO SMOKI

 
Punkrockowi weterani z Wielkiej Brytanii po półtorarocznej przerwie ponownie zagrają w naszym kraju. Grievous Bodily Harm w skrócie G.B.H to obok The Exploited najpopularniejszy zespół drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa dała swój pierwszy koncert 12 września 1980 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili: Colin Abrahall-wokalista, Colin “Jock” Blyth- gitara oraz basista Ross Lomas. W ciągu ich wieloletniej kariery przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku gra z nimi Scott z grupy Bomb Disneyland.
Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: “Leather Bristles Studs And Acne”, “City Babys Attacked By Rats”, “City Babies Revenge” oraz “Midnight Madness And Beyond”. W latach 90-tych G.B.H. podobnie jak i The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej o czym mogą świadczyć ich późniejsze płyty “From Here To Reality” czy “Church Of Truly Wraped” jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Niejako powrót do starego grania stanowią ich dwa ostatnie albumy: “Punk Junkies” z 1997r. i “Ha Ha”z 2002 r.
W latach 80-tych G.B.H. święcił triumfy popularności także w Polsce a ich trzyliterowe logo najczęściej pojawiało się na skórzanych kurtkach polskich punkowców. Z kolei płyta “City Babys Attacked By Rats” została wybrana przez słuchaczy audycji “Cały Ten Rock” w PR3 Polskiego Radia najlepszym punkowym albumem pierwszej połowy lat 80-tych.
Wywiad z Colinem Abrahalem z GBH : http://www.cantaramusic.pl
 
Bastards on Parade powstali w 2008 roku w Galicji (wspólnota autonomiczna Hiszpanii).
W swojej muzyce starają się połączyć celtyckie korzenie z punk rockiem. Ich ulubione zespoły to: Rancid, Swingin Utters, The Pogues i Real McKenzies.
Pierwsze trzy EP’ki zespołu zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez fanów jak i media. W 2011 roku ukazał się debiutancki album Bastards on Parade pod tytułem “Tales From The Death Shore” i uplasował się na czwartej pozycji najlepszych albumów w kategorii folk punk zaraz po Flogging Molly i Dropkick Murphys. Od tamtej pory zespół sporo koncertował w Europie u boku Street Dogs, The Real McKenzies (ich dudziarz zasilił skład Real McKenzies w 2012 roku), Flatfoot 56 i The Mahones zdobywając uznanie jako najlepszy zespół folk punk na starym kontynencie.
Bastards On Parade występował także na dużych festiwalach takich jak: Resurrection Festival, Derrame Rock i Aupa Lumbreiras. W 2013 roku grupa podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Wolverine. Producentem ich najnowszego krążka został John Rioux (Street Dogs) a płyta została zremasterowana przez Dan’a Randalla w Kalifornii. 
 
No Smoki Są inni, oryginalni… przekazują to w dźwięczny i głośny sposób. Łącza punka z elementami disco oraz jazzu. Niebanalne teksty, ciekawa muzyka… niespożyta energia na scenie. No smoki może roznieść emocjami nie jedną scenę… jednocześnie skłaniając do reeksji. Mówimy o sobie: „To nie my tworzymy muzykę. To muzyka stworzyła nas.” Zespół powstał z miłości do muzyki. Zagrali ponad 550 koncertów, zdobyli ponad 25 nagród na przeglądach oraz festiwalach. Jedną z ważniejszych było wygranie MAXIMUM ROCK’N’ROLL w 2007 roku (Antyradio). Do tej pory Im nie „przeszło” i nadal wspólnie tworzą muzę. Po tylu latach wspólnego grania uważają, że to najlepszy okres w Ich życiu.
 
Progresja Music Zone
data: 08/11/2014
godzina: 18:00 - 23:30
GBH wystąpi:
07.11 – GDYNIA, Ucho
08.11 – WARSZAWA, Progresja Music Zone
09.11 – WROCŁAW, Stary Klasztor
120_slider_ot.gif 131_ot1020.gif 129_evangelist_banner158x600px.jpg 121_axe_crazy_baner.gif

Goście

3564692
DzisiajDzisiaj281
WczorajWczoraj458
Ten tydzieńTen tydzień5589
Ten miesiącTen miesiąc15954
WszystkieWszystkie3564692
3.227.247.17