Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Nowy album Exlibris „Aftereal” - premiera już 24 listopada

exlibris m

„Aftereal” – nowy album Exlibris - jednej z najbardziej sensacyjnych formacji metalowych w Polsce, już 24 listopada pojawi się na półkach sklepowych, a tymczasem zespół ujawnia utwór, który będzie pilotował płytę! „The Day of Burning” - był jedną z pierwszych kompozycji, które zostały napisane na nowy krążek i jak zapewnia zespół – jest świetnym przykładem na to, czym „Aftereal” różni się od swojego poprzednika – krążka „Humagination”. Wybór gościa specjalnego, który udzielił się na „The Day of Burning” jest dość zaskakujący, ale po pierwszym przesłuchaniu jasne jest, że to trafiona propozycja, na skrzypcach zagrał tam bowiem, Zbigniew Wodecki! Utwór do odsłuchu znajduje się w tym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=zd30lArQdaQ&feature=youtu.be

Piotr Sikora, klawiszowiec Exlibris: „Zamiast typowej heavy-metalowej jazdy postawiliśmy w nim na nieco bardziej złożoną formę, pełną ciekawych zabiegów rytmicznych. Do zagrania jednej z solówek w tym numerze udało nam się zaprosić legendę polskiej sceny muzycznej - pana Zbigniewa Wodeckiego, który do tej pory nie miał nic wspólnego z muzyką metalową, ale swoją partią udowodnił, że potrafi łatwo odnaleźć się w każdym gatunku muzycznym”.

„Tego gościa wymyśliliśmy siedząc przy piwku po kolejnym dniu nagrywania bębnów - mówi Misiek Ślusarski, perkusista Exlibris - w barze Ostoja włączone było akurat radio grające różnego rodzaju starocie, a my dyskutowaliśmy luźno, że zabawnie byłoby zagrać z jakimś wyjadaczem z innego muzycznego świata, padały przy tym różne ciekawe nazwiska, aż w końcu wyrwało mi się: a może Zbigniew Wodecki? Pomysł był tak absurdalny, że musieliśmy spróbować. Następnego dnia udało się nawiązać kontakt, później przekazać płytę i po paru telefonach doszliśmy do porozumienia.  Zastanawialiście się kiedyś, czemu pan Wodecki nosi długie włosy? Bo to prawdziwy heavy metalowiec! Zagrane przez niego solo na skrzypcach brzmi tak, jakby metal grał przynajmniej pół życia, chociaż sam twierdzi, że w życiu tak szybko nie grał, za żadne pieniądze".

Exlibris „Aftereal”

Premiera 24.11.2014

Lista utworów:

01. The Continuum

02. Escape Velocity

03. The Day Of Burning

04. In The Darkest Hour

05. Omega Point

06. Before The Storm

07. King Of The Pit

08. Darker Than Black

09. Closer

10. False Messiah

11. The Mental Crusade

12. Suspended Animation

Skład zespołu:

Krzysztof Sokołowski - wokal

Daniel Lechmański - gitary, wokal

Piotr Sikora - klawisze, orkiestracje, programowanie, wokal

Piotr Torbicz - bas

Misiek Ślusarski – perkusja

Exlibris w sieci:

www.exlibrisband.com

www.facebook.com/exlibrisband
121_axe_crazy_baner.gif 131_ot1020.gif 129_evangelist_banner158x600px.jpg 120_slider_ot.gif

Goście

3564709
DzisiajDzisiaj298
WczorajWczoraj458
Ten tydzieńTen tydzień5606
Ten miesiącTen miesiąc15971
WszystkieWszystkie3564709
3.227.247.17