Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

DAN DEAGH WEALCAN - Who Cares What Music Is Playing In My Headphones?

 

(2015 Total Metal)
Autor: Wojciech Chamryk
dan-deagh-wealcan
Tracklist:
Anamorphic Widesound
Dogs In A Box
Easy Way - Long Way
No More Than Usual
Neutral Moresnet
What Was That?
Baseless Hatred
I Killed Everything That Was Good In Me
Endless Apathy
 
Line-up:
Mikhail A. Repp – Music, Guitar, Programming, Keyboards
Eugene “Iowa” Zoidze-Mishchenko – Lyrics, Vocals
 
Płyta opatrzona tym wymyślnym tytułem to efekt współdziałania Rosjanina Mikhaila A. Reppa i Ukraińca Eugene „Iowy” Zoidze-Mishchenko. Pierwszy napisał, zaaranżował i nagrał całość muzyki w swym domowym studio w Moskwie, drugi jest autorem tekstów i nagranych w Zaporożu partii wokalnych. Warto pochwalić tę współpracę, tym bardziej, że ostatnimi czasy na lini Rosja – Ukraina iskrzy niemożebnie, jak widać jednak między tzw. zwykłymi ludźmi nie ma wrogości i mogą współpracować, również na twórczej płaszczyźnie. Efekty to zakręcony, eksperymentalny noise rock/metal, ale w bardziej awangardowym, niż kojarzącym się z powszechnymi dla tego gatunku rozwiązaniami. Dużo tu więc minimalistycznych partii, sampli, elektronicznych szumów, zgrzytów i trzasków z pogranicza noise i ambientu, a wszystko to w bardzo swobodnych aranżacjach. Pojawiają się też bardziej konwencjonalne utwory, z riffowymi strukturami, a całość dopełnia pełna paleta partii woklanych: od czystego śpiewu do growlingu. „Who Cares What Music Is Playing In My Headphones?“ nie zainteresuje więc pewnie szerokiego grona słuchaczy, ale do jakiejś grupy lubującej się w takich dźwiękach trafi na pewno.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk

144_mag_thefairyfolktour.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780922
DzisiajDzisiaj433
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień433
Ten miesiącTen miesiąc17075
WszystkieWszystkie4780922
44.212.94.18