Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

DEGRADEAD - Degradead

 

(2015 Metamorphik)
Autor: Wojciech Chamryk
degradead-cover m
Tracklist:
1.Afterlife
2.Victimize
3.A New Dawn
4.Morphosis
5.The Blinding Crusade
6.Say Your Lasy Goodbye
7.The Extinction
8.Dark Veil
 
Lineup:
Mikael Sehlin - Vocals
David Szücs - Guitar
Anders Nyström - Guitar
Michel Bärzén - Bass
Amit Mohla - Drums
 
Na swym piątym albumie Szwedzi z Degradead nadal demonstrują przywiązanie do death/thrashowych tradycji, próbując przy tym wrócić do korzeni swej twórczości. Nie można im odmówić tego, że czynią to bardzo profesjonalnie, potrafią komponować, zadbali też o surowe, ale zarazem klarowne brzmienie „Degradead”. Słuchając tej płyty cały czas mam jednak poczucie, że jest ona zbyt wymuskana i za bardzo delikatna. Nie ma tu tej charakterystycznej dla death metalu mocy, potęgi czy intensywności, nawet jeśli zespół rozpędza się tak jak choćby w „Killing Game” czy „Victimize”. Bywa też tak, że zbyt syntetyczne brzmienie bębnów osłabia siłę uderzenia takiego „Afterlife” czy „Neglected”, jednak na szczęście są to jednostkowe przypadki. Podstawą jest tu jednak melodyjny death metal, stąd obecność refrenów które można uznać za chwytliwe, a nawet przebojowe („Morphosis”), czyste wokale obok growlingu („A New Dawn”), akustyczne intra („Dark Veil”) czy niemal balladowe partie („The Extinction”). I chociaż plusy zdają się tu w ostatecznym bilansie równoważyć minusy, to jednak jako całość „Degradead” nie porywa.
(3/6)
Wojciech Chamryk

138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780885
DzisiajDzisiaj396
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień396
Ten miesiącTen miesiąc17038
WszystkieWszystkie4780885
44.212.94.18