Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 81 m

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

TALES OF THE TOMB - Volume One: Morphras

 

(2015 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
tales-of-the-tomb-cover m
Tracklist:
Snowtown
The Pig Farmer
Dr. Death
 
Lineup:
Connor Adams - Vox
Bryn Herbert - Bass/Vox
Tres Thomas - Guitar
Corey Skerlak - Guitar/Vox
John Thomson - Drums
 
Są z Kanady, grają trzeci rok i to w dodatku nie coś pierwszego z brzegu, ale „psychological horror metal”. Być może brzmi to groźnie i złowieszczo, ale z debiutanckiej EP-ki grupy nie robi już takiego wrażenia, bo to death metal jaki słyszy się nader często, wielokrotnie w znacznie lepszym wykonaniu. Traktująca o seryjnych mordercach i generalnie o zbrodni warstwa liryczna też nie poraża szczególną oryginalnością, bo w końcu temat ten już od wielu lat jest jednym z ulubionych wśród autorów metalowych tekstów. Mówi się jednak trudno, zespół zadał sobie trochę trudu, wysłał płytkę do dalekiej Polski, trzeba więc przyjrzeć się tym utworom nieco dokładniej.
„Snowtown” to krótki, przez większość czasu trwania ekstremalny strzał z groźnym rykiem i wyższym dokrzykiwaniem (poza Connorem Adamsem wokalnie udzielają się też basista i jeden z gitarzystów) – idealny na początek, niczym jednak nie porywający. Równie brutalny i niestety monotonny jest traktujący o Robercie Picktonie„The Pig Farmer”, numer owszem, zróżnicowany rytmicznie, od miarowych temp do blastów, z growlingiem i skrzekiem, ale nie mający w sobie poza tym niczego godnego uwagi. „Dr Death” opiewa samego Haralda Shipmana, a od strony muzycznej jest tu najciekawszy, nie sprawiający wrażenia zlepku przypadkowych pomysłów jak wcześniejsze. Generalnie jednak „Volume One: Morphras” mogę polecić tylko najbardziej zagorzałym maniakom takiej tematyki czy fanom Macabre bądź Bloodbath – udział w powstaniu tej EP-ki miał zresztą Dan Swanö, autor mixu i masteringu – pozostali mają  do wyboru multum innej muzyki.
(2,5/6)
Wojciech Chamryk

143_kata_158x600 kopia.jpg 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3798518
DzisiajDzisiaj518
WczorajWczoraj548
Ten tydzieńTen tydzień1066
Ten miesiącTen miesiąc21227
WszystkieWszystkie3798518
107.21.85.250