Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

PEDOPHILE PRIEST - Dark Transgression Of The Soul

 

(2015 Metal Scrap)
Autor: Wojciech Chamryk
pedophilepriest-darktransgressionofthesoul
Tracklist:
1. Presentiment of Evil
2. Czarne Xięstwo
3. Crush, Kill, Destroy
4. Crescent Guided Tributary
5. Sean Ross Abbey - Mother and Baby Home
6. Scars at the Sky
7. Nightcrawler (The Fall)
8. The Kingdom Hospital
9. Pogański
 
Lineup:
Piotr „Niemiec" Niemczewski - Vocal
Krystian „Kruszon" Mistarz - Drums
 
Mocna nazwa, dźwięki też zdecydowanie nie dla mięczaków. Pedophile Priest, znanego z Mortis Dei i Puki 'Mahlu Piotra Niemczewskiego, zaraz po syntezatorowym intro atakuje od pierwszych taktów otwierającego debitancki album jego najnowszego projektu „Presentiment Of Evil“.
Brutalnie i bezkomporomisowo nie znaczy jednak na jedno kopyto: już w tym pierwszym utworze mocarny growling przeplata się z czystym wokalem, riffowe struktury oplatają klawiszowe tła, a warstwa rytmiczna też nie ogranicza się tylko do prostego akompaniamentu. Jeszcze ciekawszy jest rozbudowany numer „Czarne Xięstwo“, łączący zarówno metal ekstremalny jak i tradycyjny, z mroczną atmosferą, partiami skrzypiec i odjazdową gitarą – kłania się tu jazzowy Frank Zappa. „Crescent Guided Tributary“ to z kolei rozpędzający się do blastów ponury death/doom metal starej szkoły, „Nightcrawler (The Fall)“ ma w sobie coś z niepokojącej atmosrery starego Celtic Frost, „The Kingdom Hospital“ jest iście piekielnie mroczny i intensywny, a w „Scars At The Sky“ muzycy wpletli też delikatniejsze partie. Dość melodyjny jest też cover Sarcófago „Crush, Kill, Destroy“, a całość „Dark Transgression Of The Soul“ powinni poznać zarówno zwolennicy  ekstremalnego czadu, jak i bardziej zakręconych, mniej oczywistych dźwięków.
(5/6)
Wojciech Chamryk

rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5162150
DzisiajDzisiaj511
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień8944
Ten miesiącTen miesiąc34158
WszystkieWszystkie5162150
44.222.64.76