Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

SHARTTEN - Promo 2015

 

(2015 Self Released)
Autor: Wojciech Chamryk
shartten-promo2015
Lista utworów:
1. Sound of Hate
2. Inner Abyss
3. Pure Insane
4. Slave
 
Lineup:
Michał "Misiek" Roguski - Drums
Yorki - Guitars
Miłosz Tkaczyk - Vocals
Piotr Mańkowski - Bass
Jakub Tian - Guitars
 
Shartten to zespół z 10-letnim stażem, ale niezbyt obszernym dorobkiem fonograficznym, bowiem tegoroczne promo jest dopiero drugą demówką tego zespołu z Wieliczki. „Promo 2015“ powstało pod okiem Dariusza „Yanuarego“ Stycznia (Thy Disease, Crionics, Anal Stench) w studio Creative Music. Ponieważ zespół miał wówczas wakat na stanowisku basisty sesyjnie zagrał Łukasz Adamczyk, znany z wielu nie tylko metalowych projektów, bowiem od lat współpracuje z takimi tuzami jak Grzegorz Turnau czy Jacek Królik, zaś solo w „Slave“ zagrał Artyom Serdyuk (Thy Disease, Disloyal). Przeżyłem w związku z tym materiałem dwa zaskoczenia. Pierwsze było natury technicznej, bowiem wypalanie na CD-R  jakichś plików, których nie można odtworzyć na tradycyjnym sprzęcie grającym, jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe, bo takie „komputerowe“ promo rozsyła się zwykle drogą mailową czy umieszcza w sieci. Zaskoczenie numer dwa było już znacznie przyjemniejsze, bo ten materiał to całkiem sprawne zagrany, melodyjny heavy metal z niewielkimi wpływami thrashu. Dynamiczny, wręcz przebojowy (nagrany ponownie „Sound Of Fate“ z pierwszego demo), czasem bardziej ostry i mroczny, z kanonadami urozmaiconych perkusyjnych przejść („Inner Abyss“) czy nawiązujący bardziej do surowego, archetypowego metalu przełomu lat 70. i 80. („Slave“). Shartten potrafi też zaskoczyć ciekawym połączeniem akustycznych i bardziej agresywnych partii ze stopniowaniem napięcia w „Pure Insane“, ten utwór wydaje mi się też najbardziej dopracowany i urozmaicony, również pod względem wokalnym.
Na tę chwilę zespół szuka wydawcy i kompletuje skład – jeśli się to powiedzie zachęcam do wybrania się na ich koncert, bo w wersji live materiał z „Promo 2015“ powinien zabrzmieć jeszcze ciekawiej.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk

rightslider_005.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5163403
DzisiajDzisiaj1764
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień10197
Ten miesiącTen miesiąc35411
WszystkieWszystkie5163403
3.236.143.154