Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

AGNOSTIC FRONT - Another Voice

 

(2015 Metal Mind)
Autor: Wojciech Chamryk
agnosticfront-anothervoice
Tracklist:
01. Still Here
02. All Is Not Forgotten
03. Fall Of The Parasite
04. Pride, Faith, Respect
05. So Pure To Me
06. Dedication
07. Peace
08. Take Me Back
09. Hardcore! (The Definition)
10. Casualty Of The Times
11. No One Hears You
12. I Live It
13. It’s For Life
14. Another Voice
 
Lineup:
Roger Miret  - Wokal
Vinnie Stigma - Gitara
Matt Henderson - Gitara
Mike Gallo  - Gitara basowa
Steve Gallo - Perkusja
 
Legenda nowojorskiego hardcore ma za sobą 35 lat istnienia i sporo przełomowych płyt na koncie. Jedną z nich jest „Another Voice“ sprzed 10 lat, obecnie dostępna ponownie dzięki wznowieniu Metal Mind. Grupa Rogera Mireta i Vinnie'go Stigmy miała już wtedy dawno za sobą okres młodzieńczego, nieco naiwnego buntu, zdecydowanie stawiając na bezkompromisową muzykę i równie agresywne teksty. A to, że – po okresie współpracy z mniejszymi, niezależnymi oficynami – album ten ukazał się z logo jednej z największych firm metalowych na świecie, tj. Nuclear Blast, świadczy nie tylko o sile muzyki i przekazu Agnostic Front, ale też o  nieodwracalnych zmianach, jakim zaczął wtedy ulegać przemysł muzyczny. „Another Voice“ to kwintesecja stylu Agnostic Front: krótkie, rzadko kiedy przekraczające dwie czy dłuższy czas,  agresywne i brutalne kompozycje. Zarówno archetypowo hardcore'owe, jak też czerpiące z szaleńczego crossover („Take Me Back“, „No One Hears You“) oraz ostrego thrashu („Casualty Of The Times“, „Fall Of The Parasite“). Tę intensywną nawałnicę urozmaicają od czasu do czasu solówki („Peace“, „Dedication“), bywa, że robi się całkiem melodyjnie – oczywiście jak na hardcore i ten zespół („Still Here“), nie brakuje też mocarnych zwolnień („Another Voice“)  czy motywów wręcz zaskakujących, jak melodeklamacja Mireta tylko na basowym podkładzie („ So Pure To Me“).
Dlatego „Another Voice“ może zainteresować nie tylko fanów hardcore'a, ale też punka czy ekstremalnych odmian metalu czerpiących z tych gatunków.
(5/6)
Wojciech Chamryk 

rightslider_003.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_001.png

Goście

5041678
DzisiajDzisiaj1351
WczorajWczoraj4387
Ten tydzieńTen tydzień17101
Ten miesiącTen miesiąc45329
WszystkieWszystkie5041678
3.235.172.123