Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

CHRIS CORNELL - Higher Truth

 

(2015 Universal Music)
Autor: Wojciech Chamryk
 

chriscornell-highertruth

Tracklist:
1. Nearly Forgot My Broken Heart
2.
Dead Wishes
3. Worried Moon
4. Before We Disappear
5. Through The Window
6. Josephine
7. Murderer Of Blue Skies
8. Higher Truth
9. Let Your Eyes Wander
10. Only These Words
11. Circling
12. Our Time In The Universe
 
Line Up:
Chris Cornell - vocals, guitar, bass, mandolin, percussion
Brendan O'Brien - guitar, bass, keyboards, hurdy gurdy, drums, percussion
Patrick Warren - piano
Matt Chamberlain - drums
Anne Marie Simpson - strings
 
Nie wiem jakie oczekiwania mają fani Chris'a Cornell'a wobec jego solowej muzyki, mnie "High Truth" w pełni satysfakcjonuje, a za jego najważniejszy atut uważam to, że muzyka utrzymana jest mocno w tradycji rocka, z dala omijając doświadczenia z Soundgarden. Chris zupełnie nie ma ochoty aby odkrywać tu jakieś nieznane muzyczne rejony. Obraca się on w korzennym amerykańskim rocku, z bliższymi i dalszymi odniesieniami do bluesa, folku czy country. Singlowy "Nearly Forgot My Broken Heart" to dynamiczny i nośny rockowy kawałek z akustycznymi ozdobnikami, znakomicie wprowadzający do bardziej klimatycznej części albumu. Oczywiście od samego początku większość stacji radiowych chętnie go emituje. Dobra kompozycja, z wyśmienitą melodią, to w dzisiejszych czasach łakomy kąsek. Nieco w podobnej konwencji, choć z nieco większą dozą elektroniki, utrzymany jest ostatni utwór "Our Time In The Universe". Niestety to ciut inna klasa. Z resztą, każdy inny kawałek z "High Truth" nie dorównuje "Nearly Forgot My Broken Heart". Nie oznacza to, że pozostałym kompozycjom coś brakuje. Chociażby drugi w kolejności "Dead Wishes", wprawdzie bardziej akustyczny, ma niemałe szanse aby stać się dużym przebojem. Przemawia za nim nie tylko znakomita melodia ale niesamowity klimat. Kawałek ten wprowadza nas też w bardziej milimastyczny świat dźwięku Chris'a Cornell'a, gdzie nierzadko odnajdziemy jego śpiew jedynie przy akompaniamencie gitary. Nie są to jednak jakieś banalne piosenki ale naprawdę ciekawe, intrygujące i różnorodne kompozycje, gdzie rządzą  przenikliwe klimaty i urokliwe melodie. Są one proste szczere, nieraz osobiste, ewentualnie ze skromnymi dodatkami, ale zaaranżowane i zagrane tak, że budzą w słuchaczu całe bogactwo doznań i uczuć. Nie są to jedyne atuty tego albumu. Najważniejszym z nich jest oczywiście głos Chris'a Cornell'a. Ciepły, a zarazem mocny, nasycony olbrzymią dawką emocji, czaruje słuchaczy od początku do końca trwania płyty. Kolejną mocną stroną utworów z "Higher Truth" są ich teksty, gdzie Chris stara się opowiedzieć ciekawe historie. Ogólnie album bardzo równy, a jednocześnie na niezłym poziomie pod względem artystycznym, pokazujący Cornell'a w dobrym świetle, dlatego moja ocena tego krążka jest pozytywna.
(5/6)
\m/\m/
139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg

Goście

4780888
DzisiajDzisiaj399
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień399
Ten miesiącTen miesiąc17041
WszystkieWszystkie4780888
44.212.94.18