Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

epicaposterz m

wardruna poster b

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

SOLIUM - Urwerk

 

(2020 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

solium-urwerk s

Tracklist:
1 From the Womb of Death      
2 Cold Grave of the North        
3 Under the Horned Moon        
4 Darkness! Darkness!
                
Po debiutanckim albumie „The Styx Is Witching Me” z jesieni 2017 roku Solium powraca z kolejnym wydawnictwem. EP „Urwerk” zarejestrowało dwóch muzyków, bowiem Motor Immobilis, czyli po prostu Tom z Throneum czy Morbid Execution, zaprosił do udziału w sesji perkusistę tego pierwszego zespołu Diabolizera. Efekty tej współpracy są słyszalne od razu, bo bębny w black metalu to podstawa, bez względu na to czy atakują nawałnicą blastów, czy też są bardziej stonowane, a do tego Diabolizer jest w naszym metalowym światku jednym z najlepszych perkusistów, chociaż kojarzonym niemal wyłącznie przez fanów black czy death metalu.
„Urwerk” to cztery utwory, niespełna 20 minut muzyki: surowej, złowieszczej i totalnie bezkompromisowej. Ekstremalnie uproszczony black, momentami w minimalistycznym wręcz ujęciu, chłoszcze tu więc bezlitośnie, niczym w początku lat 90., kiedy druga fala czarnego metalu dopiero nabierała rozpędu. Wysunięty na pierwszy plan bas i dynamiczna perkusja perfekcyjnie napędzają „Under The Horned Moon”, rozpędzony „Darkness! Darkness!” jest zaś jeszcze bardziej mroczny i agresywny, chociaż nie można odmówić mu momentów schizofrenicznej chwytliwości.
Początek materiału jest zaskakujący o tyle, że „From The Womb Of Death” łączy siarczysty black z majestatycznym doom metalem, a „Cold Grave Of The North” faktycznie zawiera iście grobowe partie, co można podciągnąć pod funeral doom/black. Jeśli więc „Urwerk” jest zapowiedzią kolejnego albumu Solium to jestem na tak, bo tak pojmowana Czarna Sztuka to już zdecydowanie wyższy poziom blackowej estetyki.
(5/6)
Wojciech Chamryk
129_evangelist_banner158x600px.jpg 131_ot1020.gif 121_axe_crazy_baner.gif 120_slider_ot.gif

Goście

3581547
DzisiajDzisiaj136
WczorajWczoraj278
Ten tydzieńTen tydzień1674
Ten miesiącTen miesiąc13403
WszystkieWszystkie3581547
18.210.12.229