Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 85sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

SLAUGHTBBATH - Alchemical Warfare

 

(2020 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

slaughtbbath-alchemicalwarfare s

Tracklist:
1. Ritual Bloodbath
2. Resuscitated by Immortal Scorn
3. Cavern of Misanthropy
4. Prophetic Crucifixion
5. Rejoined Into Chaos
6. Alchemical Warfare
7. Amulets of Carnage
8. Celestial Overthrow
9. Ascension to the Dragon’s Throne
                                    
„Alchemical Warfare” to drugi, ubiegłoroczny album Slaughtbbath, który właśnie doczekał się europejskiej edycji na CD dzięki rodzimej wytwórni Old Temple. Zespół ten cieszy się  w podziemiu zasłużonym szacunkiem, grając na najwyższym poziomie bezkompromisowy death/black starej szkoły. Venom, Sarcófago, Possessed czy Deströyer 666 – te nazwy perfekcyjnie wyznaczają granice stylu chilijskiego tria, najwyraźniej zafiksowanego na jednym: łojeniu jak najbardziej ekstremalnego, bestialskiego i w 100 % prawdziwego metalu. To w dzisiejszych czasach postawa wcale nie tak oczywista, nawet wśród metalowych ekstremistów; tym większy więc szacunek dla Slaughtbbath, którzy nawet nazwą sygnalizują co im w duszach, niewątpliwie czarnych, gra. W dodatku zespół nader wybiórczo podchodzi do materiałów długogrających. Tak jak w temacie demówki, splity czy EP-ki czasem trudno już za nim nadążyć, to „Alchemical Warfare” jest dopiero ich drugim albumem, po debiutanckim „Hail Of Fire” z roku, bagatela, już 2013. Na jego następcy Slaughtbbath podążają utartym szlakiem, ponownie prezentując dziewięć brutalnych kompozycji, których łączny czas trwania – to również nie nowość – znowu nie przekracza 35 minut. I dobrze, bo to optymalny czas dla albumu z tak ekstremalną zawartością, nawet jeśli zespół tę, piekielnie intensywną nawałnicę złowieszczych dźwięków, śmiało dopełnia bardziej rozbudowanymi kompozycjami: choćby z organowymi („Cavern Of Misanthropy”) czy akustycznymi („Rejoined Into Chaos”) partiami. Również rozbudowany, finałowy „Ascension To The Dragon’s Throne” to już wyższa szkoła jazdy, utwór potwierdzający, że i w ekstremalnym metalu można sięgać po inne środki, niż tylko luta jazda na najwyższych obrotach. Oczywiście takich utworów, krótkich i szybkich jak wszyscy diabli, również na „Alchemical Warfare” nie brakuje. I kiedy tak słucham  „Ritual Bloodbath”, „Prophetic Crucifixion” czy tytułowego (dwie i pół minuty totalnego wygaru!) nie mogę też pominąć kwestii umiejętności perkusisty Negro, bo uwija się on za zestawem tak, jak dysponował co najmniej dwiema parami kończyn dolnych i górnych. W swojej klasie płyta bezprzecznie z górnej półki, warta posiadania.
(5/6)
Wojciech Chamryk
144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4228019
DzisiajDzisiaj1010
WczorajWczoraj2363
Ten tydzieńTen tydzień7153
Ten miesiącTen miesiąc18299
WszystkieWszystkie4228019
44.212.99.248