Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 85sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

THRONEUM - Organic Death Temple MMXVI

 

(2020 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

throneum-organicdeathtemplemmxvi b 

Tracklist:

1. I                 

2. II                

3. III               

4. IV               

5. V                 

6. VI               

7. VII

                                       
Po wznowieniu „The Tight Deathrope Act Over Rubicon” Old Temple przypomina album Throneum sprzed czterech lat, wcześniej niedostępny w europejskim wydaniu. „Organic Death Temple MMXVI” portretuje zespół w momencie pewnego przeobrażenia, kiedy to bezlitosny death/black Tomasza i spółki zaczynał zyskiwać nowe, bardziej urozmaicone oblicze. Nie ma tu rzecz jasna mowy o jakichś, zakrojonych na szeroką skalę, eksperymentach czy jakiejś zmianie/złagodzeniu stylistyki. Trudno jednak nie zauważyć i nie docenić prób urozmaicenia aranżacji poszczególnych kompozycji, nadania im nowego wymiaru – choćby dzięki wykorzystaniu organowych brzmień w posępnym, majestatycznym „VII”, niejako zapowiadającym już ten psychodeliczny kierunek, obrany przez Throneum na kolejnych albumach. W tych najbardziej bezkompromisowych utworach, w rodzaju „III” czy „V” też nie brakuje ciekawych rozwiązań, świadczących o tym, że od czasu debiutanckiego „Old Death's Lair” zespół poszedł bardzo do przodu, nieustannie wzbogacając formułę ekstremalnego metalu. Do tego nie tylko łoją na najwyższych obrotach, bo mocarne, doomowe zwolnienia w „I” i w „II” tylko potęgują ten mroczny, złowieszczy klimat, a całość dopełnia surowe, potężne brzmienie. Przy najbliższej okazji sprawdzę odbiór tej płyty oraz „The Tight Deathrope Act Over Rubicon”na koledze słuchającym zakręconego, eksperymentalnego rocka, bo jego opinia może być naprawdę ciekawa – fanom metalu nowych wydawnictw Throneum raczej nie trzeba polecać.

(5/6)

Wojciech Chamryk

143_mag_baner6.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4227929
DzisiajDzisiaj920
WczorajWczoraj2363
Ten tydzieńTen tydzień7063
Ten miesiącTen miesiąc18209
WszystkieWszystkie4227929
44.212.99.248