Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

Slayer wystąpi podczas Jarocin Festiwal 2016!

 
jarocin slayer mSlayer oraz Five Finger Death Punch to pierwsze zagraniczne gwiazdy Jarocin Festiwal 2016! TSA, Luxtorpeda, Farben Lehre oraz Oberschlesien to pierwsi polscy wykonawcy Jarocin Festiwal 2016! Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 9 lipca.
Pierwszy tydzień lipca 2016 roku to data, którą powinni zanotować wszyscy fani ciężkich brzmień i muzycznych imprez z górnej półki. W dniach od 7 do 9 lipca na jarocińskiej Dużej Scenie wystąpią między innymi: amerykańska formacja Slayer, zaliczana przez znawców do "Wielkiej Czwórki" thrash metalu, a także heavymetalowcy z Five Finger Death Punch, których uważa się za jedną z największych gwiazd metalu młodego pokolenia.
 
- Nadchodząca edycja będzie najlepszym dowodem na to, że „dobry Jarocin” nie umarł, a wręcz przeciwnie – że wszystko co najlepsze, dopiero przed nim – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje imprezę w Jarocinie.
 
- Od samego początku było dla nas jasne, że ten festiwal nie może opierać się tylko na legendzie. Oprócz kultywowania tradycji musi zmierzać w stronę największych tego rodzaju imprez w Europie. Po prostu musi stać się rozpoznawalnym europejskim festiwalem mocnego rockowego i metalowego brzmienia. I przyszłoroczna edycja bez wątpienia będzie znaczącym krokiem w tym właśnie kierunku – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.
 
- Festiwal w Jarocinie ma bardzo bogatą historię. I to nadal zamierzamy podkreślać. To dla nas wielka wartość. Jednocześnie jednak chcemy sprostać wymogom współczesnego rynku festiwalowego – podsumowuje Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, w ramach którego funkcjonuje Spichlerz Polskiego Rocka.
Pierwsze ogłoszenia Jarocin Festiwal 2016 budzą uznanie fachowców.
 
- Ten skład to podwójny nokaut. Skoro mowa o takim poważnym zbiorze bardzo głośnych i -  powiedzmy sobie szczerze - muzycznie agresywnych gwiazd, w tych dniach na pewno nie będzie w Jarocinie spokojnie. Będzie bardzo dużo prawdziwego, rockowego hałasu w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jarocin kiedyś kojarzył się ze swojego rodzaju wentylem politycznym, jednak dziś nie może pozostać już skamieliną imitującą tamten okres. Dobrze, że organizatorzy postanowili w odważny sposób uczynić z tego wydarzenia dobry europejski festiwal mocnego rockowego i metalowego brzmienia. Myślę, że uczestnicy nadchodzącej edycji będą bardzo zadowoleni - ocenia Roman Rogowiecki, znany polski dziennikarz muzyczny.
 
Amerykańska formacja Slayer od ponad trzydziestu lat uchodzi za prawdziwą legendę. Wraz z zespołami Metallica, Anthrax oraz Megadeth zespół zaliczany jest do tzw. "Wielkiej Czwórki" thrash metalu, która stała się największą inspiracją dla wielu twórców, reprezentujących ten nurt. Zespół powstał w 1981 roku z inicjatywy Kerry'ego Kinga, sklasyfikowanego współcześnie na 10. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według „Guitar World”. Pierwszy koncert formacji odbył się w 1982 roku, w Los Angeles. Rok później Slayer zadebiutował albumem „Show No Mercy”, uchodzącym do dziś za najlepiej sprzedająca się płytę w dorobku wytwórni Metal Blade Records. Pierwszy krążek formacji zawierał wiele utworów, które na dobre wpisały się w koncertowy repertuar zespołu. Kawałki takie jak: "Die by the Sword", "The Antichrist" oraz "Black Magic" mocno nakreśliły również stylistykę występów Slayera. Dziś Slayer ma na koncie aż 11 albumów, z których ostatni - "Repentless" ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015.
 
- Slayer od wielu lat utrzymuje się w czołówce, a ostatnia płyta jest naprawdę bardzo udana. Fani na pewno nie będą zawiedzeni tym koncertem! Niestety, nie ma już wśród nas Jeffa Hannemana, ale zespół jest nadal w znakomitej formie. To będzie dawka metalu, jaką mało kto potrafi na scenie z siebie wyrzucić - ocenia Roman Rogowiecki. 
  
Na liście zagranicznych gwiazd, które wystąpią podczas Jarocin Festiwal 2016, znalazł się także heavymetalowy zespół Five Finger Death Punch, pochodzący z Los Angeles. Skład tej pięciosobowej formacji zasilają: Ivan Moody, Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Jason Hook oraz Chris Kae. Po raz pierwszy muzycy wystąpili publicznie w 2006 roku, prezentując materiał z nadchodzącego krążka „The Way of the Fist", zawierającego legendarny już utwór "The Bleeding". Dwa lata później 5FDP wydali drugi krążek "War Is The Answer", który już w pierwszym tygodniu od premiery sprzedał się w około 44 tysiącach egzemplarzy. Obecnie grupa ma na koncie nagranie pięciu płyt, z których najnowsza - „Got Your Six” trafiła do sprzedaży we wrześniu 2015 roku. Formacja otrzymała nagrodę "2009 Metal Hammer Golden God Awards" dla Najlepszego Nowego Zespołu.
 
- Five Finger Death Punch to jedna z największych gwiazd młodszego pokolenia. Wraz z każdą premierą nowego albumu, zespół trafia do 10. najlepiej sprzedających się płyt w USA. Muzycy wielokrotnie udowodnili już jak dobrze Amerykanie potrafią grać metalową muzykę. Nie oszczędzają się i dają z siebie wszystko - przyznaje Roman Rogowiecki.
 
Warto zaznaczyć, że ogłoszenie - jako wykonawców Jarocin Festiwal 2016 – Slayera i Five Finger Death Punch to dopiero początek. Jeszcze dzisiaj o godzinie 13:00 podane zostaną nazwy czterech kolejnych – tym razem polskich - wykonawców. A tuż po Nowym Roku – następny znaczący zagraniczny headliner.
 
- Koncert TSA w Jarocinie i właściwie sprawa symboliczna. W 1981 roku, podczas drugiej edycji festiwalu, polscy prekursorzy metalu zdobyli pierwszą nagrodę. Teraz, po 35 latach, band ma status nestora i legendy. Luxtorpedę, czyli kolejne wcielenie Litzy, jednego z najlepszych gitarzystów hardrockowych, obejrzę „na żywca” z ogromną przyjemnością. Farben Lehre - przedstawiciele drugiej fali punk rocka w Polsce, to band łączący tradycję festiwalu ze współczesnym bezkompromisowym post-punkiem. Natomiast Oberschlesien czyli śląska odpowiedź na Rammstein to bardzo ciekawy projekt z gatunku gitarowego industriala. Polska część line-upu zapowiada się nieźle - przyznaje Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radia.
 
Prekursorzy heavy metalu w Polsce, opolska grupa TSA to jedna z najbardziej zasłużonych polskich gwiazd przyszłorocznej edycji festiwalu w Jarocinie. Formacja została powołana z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza "Whatfora" Zatwarnickiego. Choć legendarny zespół debiutował na początku lat 80. ubiegłego wieku, do dziś na kolejne występy grupy czekają ogromne rzesze polskich fanów. Legenda TSA zrodziła się z początkowych inspiracji takimi formacjami jak: AC/DC oraz Led Zeppelin. W 1981 roku grupa TSA, jeszcze bez Marka Piekarczyka, wystąpiła w Jarocinie podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Młodej Generacji. W latach osiemdziesiątych muzycy TSA byli jedną z formacji, która za sprawą swoich tekstów stawiała opór komunistycznej rzeczywistości. Wraz z rozwojem kariery, zespół wykształcił swój własny styl muzyczny, czerpiący wiele z metalu oraz hard rocka. Obecnie formacja ma na koncie wydanie siedmiu albumów studyjnych, spośród których ostatni - "Proceder" - ukazał się w 2004 roku.
  
Druga z polskich gwiazd - punkowy zespół Farben Lehre - powstał w 1986 roku, z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. W 1990 roku grupa została jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie, gdzie kilkukrotnie pojawiała się także w latach 1987 – 94. Farben Lehre to prawdziwa maszyna koncertowa, która zagrała dotychczas na największych festiwalowych scenach w Polsce oraz w Europie. Obecnie zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych występów, niejednokrotnie u boku gwiazd dużego formatu – zespołów The Exploited, Die Toten Hosen czy Vibrators. Dotychczas formacja wydała dziesięć albumów studyjnych, trzy albumy DVD oraz jedno wydawnictwo koncertowe.
 
Luxtorpeda to kolejna nazwa, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów jarocińskich festiwali. Choć grupa powstała zaledwie pięć lat temu, jej trzon tworzy prawdziwa legenda - Robert Friedrich, znany z zespołów: : Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo oraz 2Tm2,3. Do współpracy przy tym projekcie słynny "Litza" zaprosił także gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany po prostu "Luxtorpeda", ukazał się w 2011 roku. Tuż po premierze płyty, grupa rozpoczęła pracę nad kolejnym wydawnictwem „Robaki”. Najnowszy album Luxtorpedy, o wyjątkowo długim tytule "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki", ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Krążek zyskał bardzo dobre recenzje, zwracające uwagę na doskonałe thrashowe riffy Friedriecha oraz świetne wokale.
Następny z polskich wykonawców, których będzie można zobaczyć podczas Jarocin Festiwal 2016 to formacja Oberschlesien, o której przed kilku laty zrobiło się naprawdę głośno za sprawą udziału muzyków w czwartej edycji talent show - Must Be The Music, emitowanego na antenie Polsatu. Wbrew powszechnej opinii o komercyjności tego rodzaju produkcji, muzycy z Oberschlesien mieli odwagę zaprezentować polskiej widowni utwory oscylujące wokół industrialnego metalu. W swej twórczości zespół posługuje się śląskim etnolektem, a styl ekipy z Piekar Śląskich jest często porównywany do niemieckiej formacji Rammstein.
 
- Pierwsze polskie ogłoszenia związane z przyszłorocznym festiwalem w Jarocinie napawają optymizmem. Na ten moment ujawnione zostały sprawdzone marki z różnych światów. Z jednej strony TSA - absolutna legenda od ponad 35 lat na scenie. Klasycznie rockowa ekipa, której nie trzeba przedstawiać, a którą zawsze warto zobaczyć. Z drugiej Luxtorpeda - choć zespół stworzony przez znanych od dawna muzyków, wciąż jest świeży na scenie i radzi sobie na niej lepiej niż dobrze, czego dowodem są pierwsze miejsca na OLiSie dwóch ostatnich albumów. Co więcej kipi od energii na scenie, co jest w dużej mierze zasługą Litzy. Festiwal w Jarocinie nie mógłby się odbyć bez kapel punkowych i tutaj pojawia się rola dla Farben Lehre. Jeśli ktoś nie znał do tej pory tego zespołu o 30-letniej historii, powininen zobaczyć choćby występ uwieczniony na DVD „Projekt Punk” z Przystanku Woodstock. Na koniec Oberschlesien - zespół industrial metalowy, czasem powstania zdecydowanie bliższy Luxtorpedzie i zupełnie innej rzeczywistości talent show - w jednym z nich wzięli udział i zdobyli drugie miejsce. Natomiast w temacie koncertów warto powiedzieć, że inspirują się grupą Rammstein, co dla wielu będzie wystarczająco rekomendacją, by sprawdzić ich występ na żywo – uważa Marcin Kubicki z magazynu “Gitarzysta”.
 
- Koncert TSA w Jarocinie i właściwie sprawa symboliczna. W 1981 roku, podczas drugiej edycji festiwalu, polscy prekursorzy metalu zdobyli pierwszą nagrodę. Teraz, po 35 latach, band ma status nestora i legendy. Luxtorpedę, czyli kolejne wcielenie Litzy, jednego z najlepszych gitarzystów hardrockowych, obejrzę „na żywca” z ogromną przyjemnością. Farben Lehre - przedstawiciele drugiej fali punk rocka w Polsce, to band łączący tradycję festiwalu ze współczesnym bezkompromisowym post-punkiem. Natomiast Oberschlesien czyli śląska odpowiedź na Rammstein to bardzo ciekawy projekt z gatunku gitarowego industriala. Polska część line-upu zapowiada się nieźle - przyznaje Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radia.
 
Prekursorzy heavy metalu w Polsce, opolska grupa TSA to jedna z najbardziej zasłużonych polskich gwiazd przyszłorocznej edycji festiwalu w Jarocinie. Formacja została powołana z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza "Whatfora" Zatwarnickiego. Choć legendarny zespół debiutował na początku lat 80. ubiegłego wieku, do dziś na kolejne występy grupy czekają ogromne rzesze polskich fanów. Legenda TSA zrodziła się z początkowych inspiracji takimi formacjami jak: AC/DC oraz Led Zeppelin. W 1981 roku grupa TSA, jeszcze bez Marka Piekarczyka, wystąpiła w Jarocinie podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Młodej Generacji. W latach osiemdziesiątych muzycy TSA byli jedną z formacji, która za sprawą swoich tekstów stawiała opór komunistycznej rzeczywistości. Wraz z rozwojem kariery, zespół wykształcił swój własny styl muzyczny, czerpiący wiele z metalu oraz hard rocka. Obecnie formacja ma na koncie wydanie siedmiu albumów studyjnych, spośród których ostatni - "Proceder" - ukazał się w 2004 roku.
 
Druga z polskich gwiazd - punkowy zespół Farben Lehre - powstał w 1986 roku, z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. W 1990 roku grupa została jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie, gdzie kilkukrotnie pojawiała się także w latach 1987 – 94. Farben Lehre to prawdziwa maszyna koncertowa, która zagrała dotychczas na największych festiwalowych scenach w Polsce oraz w Europie. Obecnie zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych występów, niejednokrotnie u boku gwiazd dużego formatu – zespołów The Exploited, Die Toten Hosen czy Vibrators. Dotychczas formacja wydała dziesięć albumów studyjnych, trzy albumy DVD oraz jedno wydawnictwo koncertowe.
 
Luxtorpeda to kolejna nazwa, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów jarocińskich festiwali. Choć grupa powstała zaledwie pięć lat temu, jej trzon tworzy prawdziwa legenda - Robert Friedrich, znany z zespołów: : Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo oraz 2Tm2,3. Do współpracy przy tym projekcie słynny "Litza" zaprosił także gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany po prostu "Luxtorpeda", ukazał się w 2011 roku. Tuż po premierze płyty, grupa rozpoczęła pracę nad kolejnym wydawnictwem „Robaki”. Najnowszy album Luxtorpedy, o wyjątkowo długim tytule "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki", ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Krążek zyskał bardzo dobre recenzje, zwracające uwagę na doskonałe thrashowe riffy Friedriecha oraz świetne wokale.
 
Następny z polskich wykonawców, których będzie można zobaczyć podczas Jarocin Festiwal 2016 to formacja Oberschlesien, o której przed kilku laty zrobiło się naprawdę głośno za sprawą udziału muzyków w czwartej edycji talent show - Must Be The Music, emitowanego na antenie Polsatu. Wbrew powszechnej opinii o komercyjności tego rodzaju produkcji, muzycy z Oberschlesien mieli odwagę zaprezentować polskiej widowni utwory oscylujące wokół industrialnego metalu. W swej twórczości zespół posługuje się śląskim etnolektem, a styl ekipy z Piekar Śląskich jest często porównywany do niemieckiej formacji Rammstein.
 
- Pierwsze polskie ogłoszenia związane z przyszłorocznym festiwalem w Jarocinie napawają optymizmem. Na ten moment ujawnione zostały sprawdzone marki z różnych światów. Z jednej strony TSA - absolutna legenda od ponad 35 lat na scenie. Klasycznie rockowa ekipa, której nie trzeba przedstawiać, a którą zawsze warto zobaczyć. Z drugiej Luxtorpeda - choć zespół stworzony przez znanych od dawna muzyków, wciąż jest świeży na scenie i radzi sobie na niej lepiej niż dobrze, czego dowodem są pierwsze miejsca na OLiSie dwóch ostatnich albumów. Co więcej kipi od energii na scenie, co jest w dużej mierze zasługą Litzy. Festiwal w Jarocinie nie mógłby się odbyć bez kapel punkowych i tutaj pojawia się rola dla Farben Lehre. Jeśli ktoś nie znał do tej pory tego zespołu o 30-letniej historii, powininen zobaczyć choćby występ uwieczniony na DVD „Projekt Punk” z Przystanku Woodstock. Na koniec Oberschlesien - zespół industrial metalowy, czasem powstania zdecydowanie bliższy Luxtorpedzie i zupełnie innej rzeczywistości talent show - w jednym z nich wzięli udział i zdobyli drugie miejsce. Natomiast w temacie koncertów warto powiedzieć, że inspirują się grupą Rammstein, co dla wielu będzie wystarczająco rekomendacją, by sprawdzić ich występ na żywo – uważa Marcin Kubicki z magazynu “Gitarzysta”.
 
Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Nadchodząca edycja wydarzenia zostanie zorganizowana przez agencję Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie. Sprzedaż festiwalowych karnetów rozpocznie się już dzisiaj, czyli 22 grudnia, o godzinie 16:00. Karnety będzie można kupować poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.
138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4781004
DzisiajDzisiaj515
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień515
Ten miesiącTen miesiąc17157
WszystkieWszystkie4781004
44.197.101.251