Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 78sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

legendy metaluiuy m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Koncert Kataklysm w Szczecinie

kataklysmszczecin smKoncert KATAKLYSM niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń na szczecińskiej scenie metalowej w 2014 roku.

 

Kataklysm odbył trasy koncertowe w ponad 19 krajach. Występował z takimi zespołami jak: Behemoth, Dimmu Borgir, Unearth, Devildriver, Morbid Angel. Zespół zagrał również koncerty w Polsce.

 

Kataklysm – Zespół wykonujący death metal założony w Montrealu w Kanadzie w 1991 roku. Kanadyjski zespół Kataklysm powstał na początku 1991 roku w Montrealu. Pierwszy skład grupy stanowili: Ariel Saied (perkusja), Sylvain Houde (śpiew), Jean-Francois Dagenais (gitara elektryczna) i Maurizio Iacono (gitara basowa).

W 1992 roku na kasecie magnetofonowej wydane zostało ich zawierające trzy utwory („Frozen in Time”, „Mystical Plane of Evil”, „Shrine Of Life”) demo The Death Gate Cycle of Reincarnation. Spotkało się ono ze sporym zainteresowaniem i w 1993 roku zespół podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Nuclear Blast, nakładem której ukazał się na CD minialbum The Mystical Gate of Reincarnation. Znalazły się na nim trzy utwory z pierwszego dema oraz dodatkowo utwór „The Orb Of Uncreation”.

W 1995 roku ukazał się pierwszy album studyjny Sorcery, dość dobrze oceniony przez krytykę (w ocenie Allmusic album otrzymał 3 na 5 gwiazdek).

Pierwszym albumem studyjnym nagranym bez Sylvain’a Houde’a jest wydany w 1998 roku Victims of this Fallen World. Wokalistą zespołu został dotychczasowy basista Maurizio Iacono, zaś na gitarze basowej zagrał Stephane Barbe.

Pierwszy album koncertowy The Northern Hyperblast Live (w ocenie Allmusic 2 na 5 gwiazdek), zawierający zapis koncertu, który odbył się 21 grudnia 1996 roku, został wydany w 1998 roku nakładem Hypnotic Records.

Najlepiej jak dotąd ocenionym albumem Kataklysm jest Shadows & Dust wydany w 2002 roku (w ocenie Allmusic 4 na 5 gwiazdek).

W 2007 roku wydane zostało pierwsze oficjalne DVD zespołu Live in Deutschland: The Devastation Begins zawierające przede wszystkim zapis występu, który odbył się w sierpniu 2006 roku na Party.San-Festival w Bad Berka (Niemcy), a poza tym 4 utwory nagrane w klubie The Medley w Montrealu („Illuminati”, „To Reign Again”, „The Awakener” i „Sorcery”), film dokumentalny o 15 latach historii grupy oraz wszystkie teledyski nakręcone dotychczas przez Kataklysm („The Awakener”, „In Shadows & Dust”, „As I Slither”, „Crippled & Broken” i „To Reign Again”).

W 2008 roku ukazała się płyta Prevail, która jako pierwszy album zespołu Kataklysm znalazła się w notowaniach magazynu Billboard – na liście Top Heatseekers przebywała przez 2 tygodnie i dotarła do miejca 15.[6] W nagraniu albumu gościnnie udział wzięli Pat O’Brian z Cannibal Corpse i Dave Linsk z Overkill.

Kataklysm odbył trasy koncertowe w ponad 19 krajach. Występował z takimi zespołami jak: Behemoth, Dimmu Borgir, Unearth, Devildriver, Morbid Angel. Zespół zagrał również koncerty w Polsce:

http://youtu.be/ KSs6Jp7X0uY

W koncercie zagrają również weterani death metalu Krisiun z Brazylii pracujący aktualnie nad nowym albumemem

http://www.youtube.com/ watch?v=97fiImWsQY0

Oraz Leshgod Apocalipse - kapela mixująca brutalny techniczny death metal z elementami symfonicznymi i operowymi. Wkrótce ukaże się ich rtzeci album

http://www.youtube.com/ watch?v=oZiA2TrWtpo

Bilety 70 w przedsprzedaży na ticketpro oraz 80 w dniu koncertu

Wkrótce ukażą się bilety kolekcjonerskie w wybranych punktach Szczecina oraz wysyłkowo.

Koncert będzie bez obsuwy także warto być wcześniej, otwarcie bram 19:00

140_fatum-158x600-singiel.png

Goście

3638706
DzisiajDzisiaj295
WczorajWczoraj628
Ten tydzieńTen tydzień2950
Ten miesiącTen miesiąc10784
WszystkieWszystkie3638706
3.236.170.171