Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

UK - UK's Final World Tour

uk2015 m
 
Eddie Jobson - John Wetton - Alex Machacek - Virgil Donati 
22.02.2015 WROCŁAW, Sala Koncertowa Polskiego Radia, godz. 20:00
24.02.2015 WARSZAWA, Progresja Music Zone, godz. 20:00
Bilety w sprzedaży od 20.11.2014 na WWW.ROCKSERWIS.PL oraz w punktach i na stronach TICKETPRO.PL  i  EVENTIM.PL

 

 
CENY BILETÓW (wyłącznie miejsca siedzące):
Wrocław - od 129,00 do 179,00zł
Warszawa - od 119,00 do 179,00zł
 
Muzyka nie znosi próżni. Gdyby nie chimeryczność Roberta Frippa grupa UK nigdy by nie powstała. Zespół założony został w latach 70. ubiegłego stulecia  z inicjatywy Johna Wettona (wokal, bas) i Billa Bruforda (perkusja), po zawieszeniu działalności przez King Crimson z którym obaj muzycy byli związani. Wetton zaprosił do współpracy "cudowne dziecko brytyjskiego rocka” Eddiego Jobsona (klawisze, skrzypce), którego poznał podczas współpracy z Roxy Music, a Bruford zwerbował Allana Holdswortha (gitara), który zagrał wcześniej gościnnie na jego debiutanckiej solowej płycie. Jako kwartet, UK nagrał tylko jeden album zatytułowany po prostu U.K, po czym, po odejściu z zespołu Bruforda i Holdswortha oraz dołączeniu znakomitego perkusisty Terry'ego Bozzio przekształcił się w trio i wydał drugą płytę, Danger Money. Rok później, w marcu 1980 roku, w wyniku różnic poglądów dotyczących stylu przyszłych nagrań, grupa przestała istnieć.
 
W połowie lat 90. ubiegłego stulecia Jobson i Wetton wznowili współpracę i pojawiła się szansa na nową płytę zatytułowaną Legacy, jednak ostatecznie do realizacji projektu nie doszło.
 
10 lat później, w październiku 2007 roku Jobson ogłosił powstanie nowego zespołu - UKZ, w którego składzie znaleźli się Aaron Lippert (śpiew), Trey Gunn (gitara, bas, Stick) i Marco Minnemann (perkusja).  W marcu 2009 roku UKZ wydał EPkę zatytułowaną Radiation. Pod koniec 2009 roku z inicjatywy Jobsona doszło do pierwszych po  blisko 30-letniej przerwie, koncertów  podczas których Jobson i Wetton pojawili się obok siebie na scenie!  Tym bardziej frapujący był fakt, że koncerty odrodzonego UK (Eddie Jobson, John Wetton, Tony Levin, Marco Minnemann, Greg Howe) miały miejsce w Polsce (Kraków, Warszawa, Bydgoszcz).
 
W 2012 roku Eddie Jobson ponownie doprowadził do reaktywacji zespołu i zorganizowania tournee pod hasłem UK 2012 Night After Night. Podczas europejskiej trasy (muzycy zagrali też w Polsce) inkarnacja UK pojawiała się na estradach sal koncertowych w składzie: Eddie Jobson (viol, keyb), John Wetton (bass, voc), Alex Machacek (guitar) oraz Gary Husband (drums).
 
Pod koniec 2014 roku Eddie Jobson zaanonsował kolejną trasę formacji, zaznaczając zarazem, iż bedzie to pożegnalne tournee zespołu. Obejmie kilka europejskich miast, zahaczy o Londyn, a historia UK zostanie zamknięta w Tokio 30 kwietnia 2015.
Tym razem zespół pojawi się na koncertach w składzie Eddie Jobson, John Wetton, Alex Machacek i  Virgil Donati (znakomity perkusista znany ze współpracy choćby z Planet X czy Allanem Holdsworthem).
 
Dyskografia:
U.K. (1978)
Danger Money (1979)
Night After Night - Live (1979)
Radiation (2009)  [jako UKZ]
 
Muzycy:
Eddie Jobson  - klawiszowiec i skrzypek, a także kompozytor, aranżer, autor tekstów, realizator i producent nagrań. Swoją karierę rozpoczął jako siedemnastolatek i występował między innymi w Roxy Music, grupie Franka Zappy, Curved Air, UK i Jethro Tull.
John Wetton  - gitarzysta basowy, gitarzysta i wokalista. Współpracował między innymi z zespołami King Crimson, Uriah Heep, Wishbone Ash, Asia czy UK, a także jako muzyk sesyjny z Brianem Eno, Bryanem Ferrym i Philem Manzanerą.  Nagrał też wiele albumów solowych.
Alex Machacek - jazzowy gitarzysta i kompozytor pochodzenia austriackiego. Zafascynowany twórczością Joe Passa, Allana Holdswortha i Franka Zappy. Nagrał kilka albumów solowych. Współpracował z Terrym Bozzio, Eddie'em Jobsonem i Treyem Gunnem w UKZ, a ostatnio z Planet X i Virgil Donati Band.
Virgil Donati  -  australijski muzyk i kompozytor, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, a także pianista. Na perkusji gra od 3 roku życia. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w nagraniu setek płyt. Donati obecnie występuje wraz z grupą Planet X, ponadto występował z takimi muzykami, i zespołami jak: Steve Vai, Ring of Fire, Tribal Tech, Derek Sherinian, Tony MacAlpine, Allan Holdsworth czy Soul Sirkus.
 
oprac. Agnieszka Lenczewska
rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5163406
DzisiajDzisiaj1767
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień10200
Ten miesiącTen miesiąc35414
WszystkieWszystkie5163406
3.236.143.154