Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Pełny line-up Soundrive Fest

  
soundrivefest mHundred Waters, Bad Breeding  oraz Vaults zagrają na Soundrive Fest. Znamy już wszystkich artystów 4. edycji. Zobacz ostateczny line-up! W poniedziałek 25 maja na portalu trojmiasto.pl pojawiło się amatorskie nagranie z ukrytej kamery.  W ten sposób organizatorzy ujawnili ostatnie nazwy zespołów - Hundred Waters, Bad Breeding  oraz Vaults, które we wrześniu wystąpią na Soundrive Fest.
 
Ostatnie ogłoszenie artystów, podobnie jak wszystkie poprzednie, przyjęło niekonwencjonalną formę. W poniedziałkowy poranek 25 maja na portalu trójmiasto.pl pojawiło się amatorskie nagranie video niczym z ukrytej kamery, na którym organizator festiwalu ulega korupcji i w zamian za korzyści oferowane przez rozmówcę (dwa bilety na koncert Budki Suflera) ujawnia ostatnie nazwy zespołów 4. edycji Festu. Oficjalne bandy potwierdzono na antenie Radia Gdańsk, w audycji Muzyczna Strefa. Do składu 4. edycji Soundrive Fest dołączyli, zamykając jednocześnie line-up wydarzenia, Hundred Waters, podopieczni Skrillexa i wytwórni OWSLA, grający u boku takich gwiazd jak The XX, Alt-J, Grimes i Julia Holter, Bad Breeding, enigmatyczny, rock’n’rollowy zespół również z Wysp Brytyjskich oraz Vaults, londyńskie trio odpowiadające za singiel One Last Night, występujący na ścieżce dźwiękowej do głośnego filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.
 
Karnety 3 dniowe w cenie 100zł oraz bilety jednodniowe w cenie 50zł/dzień już w sprzedaży!
 
Oficjalne materiały prasowe zespołów:
 
O festiwalu:
Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących festiwali prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące zespoły z całego świata, a każda edycja zwieńczona jest występem gwiazdy sceny alternatywnej. Podczas poprzednich edycji na dwóch scenach B90 pojawiły się takie formacje jak: Austra, Iamamiwhoami, Islet, Samaris, Baths, Unknown Mortal Ochestra, King Khan & The Shrines, The Soft Moon, Connan Mockasin, Turbowolf, Toy i wielu innych.
W 2014 r. nie zabrakło także polskich obiecujących wykonawców. Podczas Polskiego Dnia można było usłyszeć 12 polskich kapel m.in.: Daniel Spaleniak,  Bobby The Unicorn, The Saturday Tea, The Freuders, Straight Jack Cat czy Young Stadium Club.
Już po roku istnienia festiwal zdobył pierwszą prestiżową nominację jako Wydarzenie Roku w plebiscycie Nocne Marki miesięcznika Aktivist. Kilka dni po zakończeniu trzeciej edycji w 2014 roku wydarzenie zostało nominowane w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch Trójmiasta. Gdański festiwal został także ogłoszony jako jedno z TOP 10 wydarzeń według Gazety Wyborczej. Otrzymał także nominację w kategorii Festiwal Roku portali So!Music oraz Musicis. Od 2013 r. Soundrive Fest odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. B90 oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy
świetlnej– B90 posiada jedno z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Miejsce, istniejące na rynku koncertowym od zaledwie 1,5 roku nominowane został jako Miejsce Roku 2013 przez miesięcznik Aktivist, do nagrody SUPERHIRO magazynu HIRO w kategorii Miejsce oraz Klub Roku 2014 przez portal Brand New Anthem.
 
Więcej informacji na:
rightslider_005.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5041784
DzisiajDzisiaj1457
WczorajWczoraj4387
Ten tydzieńTen tydzień17207
Ten miesiącTen miesiąc45435
WszystkieWszystkie5041784
3.235.172.123