Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

Rockowe strzelby i niezwykły projekt

  
Młode rockowe strzelby, specjalny muzyczno-filmowy projekt oraz niezwykłe power trio. Zespoły Young Guns, Muchy oraz Magnificent Muttley dołączają do składu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.
Młodzi, gniewni, utalentowani. Zagrali na wielu festiwalach (w Wielkiej Brytanii i Europie), dzielili scenę m.in. z zespołami Guns N’ Roses i Queens of the Stone Age. Choć ten brytyjski zespół rockowy założony został już w 2003 roku, to debiutancka płyta ukazała się dopiero w 2010 roku. Krążek "All Our Kings Are Dead" szybko trafił na rockowe listy przebojów, utrzymując się w czołówkach zestawień.
 
- Kiedy miałem dwanaście lat, przyjaciel dał mi do przesłuchania kasetę Metalliki. Po jej odsłuchaniu stwierdziłem: "To jest niesamowite. Załóżmy razem zespół". Wtedy byłem tylko ja i on, pisząc piosenki na naszych akustykach i grając je sobie wzajemnie do telefonu. Właśnie od tamtego momentu, to było to, co chciałem robić. Wydaje mi się, że wyszło to całkiem nieźle - powiedział John Taylor w wywiadzie dla Magazynu „Gitarzysta”.
Ich muzyka trafiła na podatny grunt, zaczęli interesować się nimi znawcy branży muzycznej, powodzeniem cieszyły się też koncerty.
Drugi album „Bones” ukazał się w 2012 roku, zaś na początku tego tygodnia premierę miał najnowszy, trzeci krążek Young Guns, „Ones and Zeros”.
W Jarocinie wyjątkowy koncert zagra zespół Muchy. W tym przypadku fragmenty oryginalnego filmu „FALA –Jarocin 1985” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza będą przeplatać z wykonywanymi na żywo utworami, pochodzącymi z festiwalu sprzed dokładnie 30 lat. Aranżacją muzyczną całości zajmie się właśnie grupa Muchy, związana z Jarocinem osobą Michała Wiraszko, dyrektora artystycznego festiwalu w latach 2008 –2010.
Muzycy wezmą na warsztat m.in. utwory Republiki, Madame, Aya RL, Izraela oraz Dzieci Kapitana Klossa.
- Trzydzieści lat po premierze zagramy na żywo muzykę z „Fali" przy oprawie wizualnej opartej na zdjęciach z filmu. To będzie "taki" seans muzyczny z narracją filmową – mówi Michał Wiraszko z zespołu Muchy.
Do oprawy wizualnej koncertu zostaną wybrane cytaty najbardziej znaczące, najpełniej oddające aurę tamtych lat, sytuację społeczną i muzyczną, a przede wszystkim odnoszące się do samego festiwalu.
Na festiwalu usłyszymy też młode warszawskie power trio Magnificent Muttley. Ich muzyka łączy w sobie wszystko co najlepsze w muzyce rockowej. Ostre gitarowe riffy, melodyjne wokale, dużo improwizacji.  Debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu „Magnificent Muttley”  ukazała się w 2012 roku. Na swoim koncie mają m.in. zwycięstwo w konkursie młodych talentów na festiwalu w Jarocinie. W maju tego roku ukazał się ich najnowszy album „Rear Window”.  Masteringiem tego krążka zajął się Gavin Lurssen, który współpracował z takimi gwiazdami, jak: BB King, Queens Of The Stone Age czy Foo Fighters.
 
Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 lipca.
 
Karnety na festiwal kosztują 160 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
 
Wcześniej ogłoszeni artyści:
The Kooks, Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors, Curly Heads. Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, ØRGANEK, Omni mOdO, Nowe Sytuacje, My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk, Zmaza, Acid Drinkers, Natalia Przybysz oraz Black Radio. 
139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg

Goście

4927489
DzisiajDzisiaj1154
WczorajWczoraj3202
Ten tydzieńTen tydzień1154
Ten miesiącTen miesiąc10322
WszystkieWszystkie4927489
44.200.77.92