Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

FATEFUL FINALITY – Battery

 

(2015 SPV)
Autor: Wojciech Chamryk
fatefulfinality-battery
Tracklist:
Possession
Get Things Straight
Dirt In The Closet
Never There
Facades
Misfits
Rite
Unchained
Under Pressure
Suck Me Dry
Remain In Mind
 
Lineup:
Simon Schwarzer - guitar, vocals
Patrick Prochiner - guitar, vocals
Philipp Murder - bass
Mischa Wittek - drums
 
Zwycięzcy Wacken Metal Battle Germany 2012 trzy lata po debiutanckim „King Of Torture“ wracają z drugim albumem. „Battery“  to nowoczesny thrash, a podane w biografii grupy takie nazwy jak Machine Head, Exodus, Lamb Of God, Testament czyTrivium są dobrymi wyznacznikami stylu przentowanego przez Fateful Finality. Jest więc ostro, ciężko i bardzo szybko, nie oznacza to jednak, że muzycy postawili tylko na bezkompromisowy atak przez ponad 40 minut. Dlatego szaleńcza jazda w „Possession“ przeplata się z miarowymi zwolnieniami, równie rozpędzony „Get Things Straight“ urozmaicają melodyjne unisona, a refreny kilku kompozycji, jak na przykład „Under Pressure“ są całkiem melodyjne. Nie brakuje też nośnych riffów („Suck Me Dry“), momentów bardziej mrocznych („Remain In Mind“) oraz orientalnych brzmień („Unchained“). Nieźle sprawdza się też duet śpiewających gitarzystów, w którym Simon Schwarzer odpowiada za podszyty growlongiem ryk/skrzek, a Patrick Prochiner operuje czystym głosem. I chociaż nie jest to jakieś objawienie, a niektóre utwory, jak sąsiadujące ze sobą „Never There“ i „Facades“ zlewają się w jedno z powodu zbyt małego zróżnicowania, to „Battery“ wstydu swoim twórcom nie przynosi. (4/6)
  
Wojciech Chamryk

141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4897025
DzisiajDzisiaj1293
WczorajWczoraj1026
Ten tydzieńTen tydzień2319
Ten miesiącTen miesiąc40680
WszystkieWszystkie4897025
3.235.145.108