Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

BLACK PRIEST OF SATAN - Element Of Destruction

 

(2016 Deathstrike)
Autor: Wojciech Chamryk
blackpriestofsatan elementofdestruction m
Tracklist:
01. The Element  Of Destruction
02. Prophet Of Fire
03. Blazing Fires In The Night
04. Unheard Prayer
05. Ritual Of Three Candles
06. Guided By Two Moons
    
Lineup:
Avenger – gitara, bas, perkusja, klawisze
Molestator Kadotus – śpiew
   
Początki tego duetu sięgają roku 2006, kiedy to znany choćby z Nocturnal, Necroslaughter czy Angel Of Damnation Avenger skaptował do swego kolejnego projektu Molestora Kadotusa (m. in. Anal Blasphemy, Baptism, Trotzreich). Nagrali razem kilka EP i demówek, popełnili split z Crucifixion Wounds, a w marcu tego roku Black Priest Of Satan zadebiutowali długogrającym krążkiem Element Of Destruction. Zważywszy na wcześniejsze dokonania obu panów nikt raczej nie spodziewał się po nich czegoś innego niż metal w najbardziej z bezkompromisowych odsłon i takie też są znajdujące się na płycie utwory. To black metal surowy i brutalny, ale utrzymany zwykle w średnich tempach, tak więc skojarzenie z doom metalem, nierzadko w tej najbardziej grobowej odmianie, nie są bezpodstawne. Dostajemy więc coś w rodzaju połączenia mrocznego klimatu znanego z pierwszych wydawnictw Samael, w nieco szybszych partiach (Blazing Fires In The Night) nie brakuje też skojarzeń z jedynką i dwójką Bathory, zaś miarowe walce, jak utwór tytułowy bądź Unheard Prayer, to z jednej strony ołowiane riffy dopracowane do perfekcji przez Winter, wzbogacone demoniczną aurą kolejnych, chociaż znacznie mniej znanych, mistrzów takiego grania z Necro Schizma. Brzmi to wszystko naprawdę konkretnie, intensywnie i mrocznie, również za sprawą dotyczących okultyzmu oraz Left Hand Path tekstów. Jak dla mnie najciekawsze są wspomniany już, wściekły i szybszy Blazing Fires In The Night oraz trwający ponad 11 minut Ritual Of Three Candles. Mogłoby się wydawać, że przy tak prostych środkach wyrazu i świadomie ascetycznych aranżacjach będzie to raczej chybiony eksperyment, jednak Black Priest Of Satan poradzili sobie z tym wyzwaniem, umiejętnie stopniując napięcie i różnicując tempo, szczególnie w majestatycznej, wzbogaconej syntezatorami końcówce z wokalnym dwugłosem.
(4/6)
Wojciech Chamryk

141_evil158x600.gif 144_hmpbanner.jpg 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3789933
DzisiajDzisiaj667
WczorajWczoraj573
Ten tydzieńTen tydzień667
Ten miesiącTen miesiąc12642
WszystkieWszystkie3789933
3.81.172.77