Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 67sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kreator plakatk m

accept plakath m

pestilence plkat oglny m

dr.living.dead plakatz m

magnum2018 new m

therion plakatz m

bb plakatz m

manigance plakat m

korpiklaani plakath m

korpus respekt trasa plakaty m

believe-tour-2018 m

noctem plakat m

sepultura plakatz m

rhapsodz plakatz m

immo polska plakat m

black label society plakatf m

trivium plakatg m

metalmania plakatg m

slayer plakatx m

frost and fire m

pomeraniafest 3y m

manilla road powraca do polski m

camel ebiuletynf m

exodus plakat katowice 250 m

judaspriest posterb1 m

 

HIROSHIMA - East / Providence

 

(2017/1992/1989 BGO)
Autor: \m/\m/
 
hiroshima east providencey m
Tracklist:
Disc One
East:
Midtown Higashi
East
Tabo
Living In America
Daydreamer
The Golden Age
Streetcorner Paradise
Come To Me
You And Me
Thousand Cranes
    
Disc Two
Providence:
Time On The Nile
Cry Of The Sea
Turning Point
Island World
Ribbon In The Sky
With This Heart
Autumn Moon
Kazen
Providence
One Of Us
     
BGO dość szybko zorientowało się, że Hiroshima to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Po dość krótkim czasie wypuszcza kolejny zestaw albumów. Tym razem są to "East" i "Providence", jeden z końca lat osiemdziesiątych, drugi z początku lat dziewięćdziesiątych. Generalnie w muzyce nic się nie zmienia, nadal to muzyka rozrywkowa wywodząca się z lat siedemdziesiątych z elementami disco, elektroniki, orientu, new age, world music, smooth i jazzu. Nie zmieniła sie również jakość kompozycji, aranżacji, brzmienia i produkcji. No może jedynie więcej pojawiło się zwykłego popowego grania, a także wkradło się więcej żywiołowości. Jeżeli jesteś wrażliwy na takie granie to masz gwarancje długiej muzycznej uczty. Ogólnie muzyka Hiroshima bardzo przypomina mi to co w radiowej "trójce" puszcza Marek Niedźwiecki i jestem bardzo zdziwiony, że nigdy nie słyszałem aby swoim słuchaczom zaproponował jakiekolwiek nagranie Amerykanów. Jestem przekonany, że Panu Niedźwieckiemu przypadł by do gustu muzyczny świat Hiroshimy. Świadczy to o tym, że bardzo trudno ogarnąć to co dzieje się na rynku muzycznym, w opozycji natomiast jest to, że jednak muzyka nie ginie i zawsze jest do odkrycia. Podejrzewam, że poprzednie trzy krążki "Third Generation", "Another Place", "Go" oraz aktualnie omawiane "East" i "Providence" to najciekawszy okres twórczości tego zespołu. Promowane wtedy przez nie byle kogo a samo Sony Music. Jednak zespół nie złożył broni trwa do dzisiaj, a ich dyskografia coraz bardziej rozrasta się, także mimo upływającego czasu Hiroshima ciągle ma swoich fanów oraz ciągle potrafi zaintrygować słuchacza. Nie wiem czy BGO nadal będzie wydawała kolejne płyty tego zespołu ale jak ktoś złapał bakcyla po tych dwóch reedycjach to ma jeszcze spore pole do popisu, bowiem Hiroshima ma wiele płyt w dyskografii, a do tego trzeba byłoby doliczyć solowe albumy June Kuramoto, która odpowiada za wszelkie dziwne etniczne instrumentarium. Jeżeli ktoś stara się spojrzeć na muzykę z szerszej perspektywy to szczerze namawiam do zapoznania się z dokonaniami tego zespołu.
(4,5/6)
\m/\m/

126_nightwish_158x600_euy_b.gif 117_msf_158x600px_eu.gif 120_helloween_158x600px_eu.gif 119_hf_158x600px_eu.gif 118_philcambell_158x600px_eu.gif 119_slider_therion_158x600px_eu.gif 118_msf_158x600px_eu.gif

Goście

1025010
DzisiajDzisiaj1799
WczorajWczoraj1920
Ten tydzieńTen tydzień5929
Ten miesiącTen miesiąc40635
WszystkieWszystkie1025010
54.92.172.79

king crimson m

deeppurple posterb1e m

 

iced earth plakat m

anathema plakatz m

roger waters plakatu m

hellion metal festivalx m

powerwolf plakatz m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

batushka plakatz m