Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 68sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

bullet tourchartsentry weba b

black silesia open air iii m

king crimson m

deeppurple posterb1e m

iced earth plakat m

wacken plakatd m

anathema plakatz m

roger waters plakatu m

ino rock festival plakata m

hellion metal festivalx m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

 

HIROSHIMA - East / Providence

 

(2017/1992/1989 BGO)
Autor: \m/\m/
 
hiroshima east providencey m
Tracklist:
Disc One
East:
Midtown Higashi
East
Tabo
Living In America
Daydreamer
The Golden Age
Streetcorner Paradise
Come To Me
You And Me
Thousand Cranes
    
Disc Two
Providence:
Time On The Nile
Cry Of The Sea
Turning Point
Island World
Ribbon In The Sky
With This Heart
Autumn Moon
Kazen
Providence
One Of Us
     
BGO dość szybko zorientowało się, że Hiroshima to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Po dość krótkim czasie wypuszcza kolejny zestaw albumów. Tym razem są to "East" i "Providence", jeden z końca lat osiemdziesiątych, drugi z początku lat dziewięćdziesiątych. Generalnie w muzyce nic się nie zmienia, nadal to muzyka rozrywkowa wywodząca się z lat siedemdziesiątych z elementami disco, elektroniki, orientu, new age, world music, smooth i jazzu. Nie zmieniła sie również jakość kompozycji, aranżacji, brzmienia i produkcji. No może jedynie więcej pojawiło się zwykłego popowego grania, a także wkradło się więcej żywiołowości. Jeżeli jesteś wrażliwy na takie granie to masz gwarancje długiej muzycznej uczty. Ogólnie muzyka Hiroshima bardzo przypomina mi to co w radiowej "trójce" puszcza Marek Niedźwiecki i jestem bardzo zdziwiony, że nigdy nie słyszałem aby swoim słuchaczom zaproponował jakiekolwiek nagranie Amerykanów. Jestem przekonany, że Panu Niedźwieckiemu przypadł by do gustu muzyczny świat Hiroshimy. Świadczy to o tym, że bardzo trudno ogarnąć to co dzieje się na rynku muzycznym, w opozycji natomiast jest to, że jednak muzyka nie ginie i zawsze jest do odkrycia. Podejrzewam, że poprzednie trzy krążki "Third Generation", "Another Place", "Go" oraz aktualnie omawiane "East" i "Providence" to najciekawszy okres twórczości tego zespołu. Promowane wtedy przez nie byle kogo a samo Sony Music. Jednak zespół nie złożył broni trwa do dzisiaj, a ich dyskografia coraz bardziej rozrasta się, także mimo upływającego czasu Hiroshima ciągle ma swoich fanów oraz ciągle potrafi zaintrygować słuchacza. Nie wiem czy BGO nadal będzie wydawała kolejne płyty tego zespołu ale jak ktoś złapał bakcyla po tych dwóch reedycjach to ma jeszcze spore pole do popisu, bowiem Hiroshima ma wiele płyt w dyskografii, a do tego trzeba byłoby doliczyć solowe albumy June Kuramoto, która odpowiada za wszelkie dziwne etniczne instrumentarium. Jeżeli ktoś stara się spojrzeć na muzykę z szerszej perspektywy to szczerze namawiam do zapoznania się z dokonaniami tego zespołu.
(4,5/6)
\m/\m/

120_overkill_158x600px_eu_b.gif 121_behemoth_158x600px_eu.gif 119_slayer_158x600_eu.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 117_anthrax_158x600px_eu.gif

Goście

1235058
DzisiajDzisiaj1520
WczorajWczoraj2899
Ten tydzieńTen tydzień11535
Ten miesiącTen miesiąc49374
WszystkieWszystkie1235058
54.167.230.68

powerwolf plakatz m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

batushka plakatz m