Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

NAKED SIX - Lost Art of Conversation

 

(2020 Silver Lining Music/Warner Music)
Autor: Grzegorz Cyga
 

naked-six-lost-art-of-conversation s

Tracklist:
21st Century Brawl
Song of the City
Lost Art of Conversation
Sticky Gum
Gimme Something
Peace by the Pistol
Split
Poison Apple
Grapevine Telegraph
The Change
Outside Looking In
                
Lineup:
Seb Byford - gitara, śpiew
Tom Witts - instrumenty perkusyjne
Callum Witts - gitara basowa, instrumenty klawiszowe
                        
W obecnych czasach często dzieci słynnych artystów starają się iść własną drogą, niekoniecznie pokrywającą się z tym, co robił ich rodzic. Jednak nawet jeżeli się decydują spróbować w rodzinnym fachu starają się zapracować na własne nazwisko. Naked Six to młoda kapela założona przez syna słynnego Biffa Byforda, Sebastiana.
Z pewnością jest to istotne kiedy myślimy o kontekście marketingowym, lecz 22-letni muzyk gra muzykę zdecydowanie inną od tego, do czego przyzwyczaił nas Saxon. Jednocześnie, mimo prostoty jest nadal dość agresywna, ponieważ przyszło mi się zmierzyć z post-punkową mieszanką, w której można odnaleźć wpływy całkowicie odmiennych zespołów.
Dla przykładu otwierający „21st Century Brawl” opowiadający jest na tyle spokojny, że mógłby się znaleźć na płycie „The Wall” Pink Floyd, a z kolei „Peace of the Pistol” to Alice in Chains w rockowym wydaniu z saksofonem w tle. Taki muzyczny rollercoaster powinien wykoleić się po kilku minutach, lecz w tym przypadku tak się nie stało, ponieważ całość spaja równie plastyczny wokal Byforda.
Jedynie co mnie drażni to nieco przegięte stosowanie efektów typu phaser czy chorus, przez które głos staje się nieczytelny. Jednakże są takie momenty jak ballada w stylu Oasis „Outside Looking In”, gdzie wokalista śpiewa bez żadnych wspomagaczy.
Podsumowując, debiutancki album Naked Six to przyzwoita dawka rockowej energii. Chociaż rozbierając ją na elementy pierwsze niczym nie zaskakuje to można być pod wrażeniem, jak zespołowi udało się je połączyć w spójną całość.
(4/6)
Grzegorz Cyga
143_kata_158x600 kopia.jpg 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3790905
DzisiajDzisiaj643
WczorajWczoraj996
Ten tydzieńTen tydzień1639
Ten miesiącTen miesiąc13614
WszystkieWszystkie3790905
54.224.117.125