Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 85sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

KIRA - Peccatum Et Blasphemia

 

(2020 Ossuary)
Autor: Wojciech Chamryk
 

kira-peccatumetblasphemia s 

Tracklista:
01. Opening The Gates Of Hell
02. Lucifer’s Herald
03. One Gram Of Your Soul
04. Necroscience
05. Temple Of Suffering
06. Lord Of Hallucinations
07. In The Devil’s Embrace
08. The Fearful One
09. Weakness Isn’t Breathless
10. Silence Is Consent
                
Kira nie jest jeszcze bardzo znanym zespołem, ale zważywszy na jego potencjał oraz fakt, że tworzą go muzycy znani choćby z Nomad, Ethelyn czy Repossession, jest to tylko kwestia czasu. Po wzmocnieniu składu – debiutancki „Ancient Lies” firmowało zaledwie trio, plus muzycy gościnni – Kira pokazała się na kolejnym albumie już w pełni mocy. Black/death metal zespołu z Opoczna stał się więc jeszcze bardziej szalony, brutalny i złowieszczy, a do tego zespół sięgnął po niestosowane dotąd rozwiązania, co tylko przydało „Peccatum Et Blasphemia” atrakcyjności. Owe nowości to długie, rozbudowane kompozycje „One Gram Of Your Soul” i „Lord Of Hallucinations”, trwające 7-8 minut i na swój specyficzny sposób piękne, mimo ekstremalnej formy i demonicznego klimatu. Jeśli ktoś ma chociaż cień wątpliwości, że można jednocześnie grać technicznie i tak bezkompromisowo, a do tego wcześniej nie miał do czynienia choćby z technicznym death metalem, to lepszego przykładu niż te dwa utwory nie ma co szukać, szkoda zachodu. Te krótsze, pełne furii utwory w rodzaju „Lucifer's Herald” czy „In The Devil's Embrace” też zresztą nie pędzą tylko bezmyślnie naprzód bez ładu i składu, a mroczne zwolnienia jeszcze dodają im intensywności, kiedy po takiej chwili wytchnienia maszyneria Kira znowu wchodzi na najwyższe obroty. Cover Sodom „Silence Is Consent” – plus za dobór utworu, bo ile można słuchać nowych wersji klasycznych numerów z „Persecution Mania” czy „Agent Orange” – też jest pełen wściekłości, to taki Sodom w wersji zbrutalizowanej, dynamicznej i jeszcze potężniejszej. Sprawdza się też dublowanie partii wokalnych: skrzek plus niższy ryk-growling dają ciekawy efekt, szczególnie w tych najbardziej siarczystych partiach. Na koniec zostawiam ciekawostkę, bo „The Fearful One” napisał i dopełnił solówką Seth, lider Nomad i muzyk Behemoth – nawer jeśli tylko promil fanów tej grupy sięgnie z tego powodu po „Peccatum Et Blasphemia”, to i tak tylko zyskają.
(5,5/6)
Wojciech Chamryk
143_mag_baner6.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4227920
DzisiajDzisiaj911
WczorajWczoraj2363
Ten tydzieńTen tydzień7054
Ten miesiącTen miesiąc18200
WszystkieWszystkie4227920
44.212.99.248