Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

WHIPSTRIKER/HATE THEM ALL - Strike Of Hate

 

(2020 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

whipstriker-hatethemall-strikeofhate s 

Tracklist:
1.WHIPSTRIKER In Fires Of Hell 04:21
2.WHIPSTRIKER Forget The Future 02:37
3.WHIPSTRIKER Endless Pain (Kreator cover) 03:23
4.WHIPSTRIKER When Life Has Ceased (Entombed cover) 03:57
5.HATE THEM ALL Goats 02:40
6.HATE THEM ALL Smierci Swist 02:46
7.HATE THEM ALL Blood Is Thicker Than Water (Impaled Nazarene cover) 03:41
8.HATE THEM ALL Riot Act (Skid Row cover) 02:32
                     
Tytuł tego splitu jest bardzo adekwatny do jego zawartości, bo to faktycznie metal nie tylko nad wyraz intensywny, ale też przepełniony nienawiścią, do tego w każdym calu totalnie oldschoolowy.  Zaczynają Brazylijczycy z Whipstriker. Autorskie utwory „In Fires Of Hell” i „Forget The Future” potwierdzają, że Victor wciąż jest ogromnym fanem Venom, Hellhammer/Celtic Frost i wczesnego Bathory, a i pierwszych płyt Motörhead też musiał kiedyś słuchać z wielkim upodobaniem. Dlatego, chociaż tak naprawdę te dwa numery to siermiężne do kwadratu i w sumie dość wtórne granie, jednak nie odrzuca, bo jest szczere i w 100 % prawdziwe, co tym bardziej warto docenić w dobie supremacji plastikowej muzyki, co coraz częściej doskwiera też ekstremalnemu metalowi. Kiedy zespół może zagrać już jednak coś ciekawszego muzycznie, to jest numery Kreatora i Entombed, zdecydowanie zyskuje. „Endless Pain“ jest więc jeszcze ostrzejszy niż w oryginale, zwłaszcza w warstwie woklanej, a „When Life Has Ceased“ to intensywny death metal, ale w oprawie thrashowo/speedowej. Nasi rodacy wypadają według mnie znacznie ciekawiej. OK, Hate Them All również nie wnoszą  do tego wściekłego łojenia niczego nowego, ale black w ich wykonaniu jest bardziej jednorodny stylistycznie i przy tym tak intensywny, że Whipstriker odpadają na samym początku „Goats“, a na wysokości złowieszczego „Śmierci świst“ jest już pozamiatane. Przeróbki też są zacne: blackowo/doomowy „Blood Is Thicker Than Water“ Impaled Nazarene stał się jeszcze bardziej złowieszczy i ekstremalny, zaś „Riot Act“ Skid Row na początku najzwyczajniej nie poznałem, bo ten, dość buntowniczy przecież jak na lukrowany metal Amerykanów, numer w wykonaniu Hate Them All zyskał iście punkowy klimat. I o to chodzi, dlatego właśnie lubię takie łączone wydawnictwa.
(5/6)
Wojciech Chamryk 
144_mag_thefairyfolktour.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780873
DzisiajDzisiaj384
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień384
Ten miesiącTen miesiąc17026
WszystkieWszystkie4780873
44.212.94.18