Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

THE END A.D. - It's All In Your Head

 

(2021 Fastball Music)
Autor: Wojciech Chamryk
 

theendad-it-sallinyourhead s 

Tracklist:
1. Death Cult
2. Stink
3. Bloodsucker (Deep Purple cover)
4. Head
5. Unnamed Unloved
          
Amerykański kwartet po udanym albumie „Badlands” nie zdołał jeszcze stworzyć jego pełnowymiarowego następcy, ale podsuwa fanom nowy materiał, EP z pięcioma utworami. Potwierdzają one, że nowy basista Jim Weiss etap aklimatyzacji w składzie ma już za sobą, a w nowoczesnym metalu/hardcore też można mieć coś do powiedzenia. Opener „Death Cult” uderza więc z pełną mocą; następujący zaraz po nim „Stink” jest jeszcze ciekawszy: Ami Friend śpiewa nie tylko ostro i drapieżnie, ale też delikatniej, mamy tu też całkiem nośny refren oraz dopracowaną aranżację. Autorskie utwory The End A.D. przedziela tu przeróbka „Bloodsucker” Deep Purple w dynamicznej wersji opartej na niskim, basowym groove, praktycznie o połowę krótsza od oryginału – nie wiem jak zaragowaliby na nią jej twórcy, mnie się jednak podoba. W „Head”, kolejnym, dość zróżnicowanym numerze, wokalistka przypomina mi nieodżałowaną Wendy O. Williams, nie brakuje tu też lżejszych partii i wokalnego duetu. Finałowy „Unnamed Unloved” też jest lżejszy, po części balladowy – wydaje mi się, że bezkompromisowy przekaz The End A.D tylko zyskał na tych wzbogaceniach, a czy to początek czegoś nowego, czy jednorazowy eksperyment, okaże się pewnie niebawem.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk
142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780969
DzisiajDzisiaj480
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień480
Ten miesiącTen miesiąc17122
WszystkieWszystkie4780969
44.197.101.251