Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

blind guardian plakatnwpskx m

plakat veleslarva m

tormentorva m

ERZSÉBET - The Blasphemous Lady

 

(2021 Art Gates Records)
Autor: Wojciech Chamryk
 
erzsebet-theblasphemouslady s 
Tracklist:
1. Ördög's Moon
2. Erzsébet
3. Wraiths Behind the Mirror
4. Cachtice
5. Darvulia's Eye
6. The Blasphemous Lady
                   
Lineup:
Erzsébet – Vocals
Angelvs – Guitars, keyboards
Ngldogma – Bass, backing vocals
Cerbervs – Drums
            
Elżbieta Batory zmarła ponad 400 lat temu, ale jej zbrodnicze dokonania i mroczna legenda wciąż fascynują kolejne pokolenia metalowców. Hiszpanie z Erzsébet wybrali nawet jej imię na nazwę, wokalistka zespołu Elisabeth Campuzano Carreras również używa go w węgierskiej pisowni. „The Blasphemous Lady” to debiutancki materiał kwartetu z Barcelony, EP poprzedzona cyfrowymi singlami „Wraiths Behind The Mirror” i „Erzsébet”. Obywa się bez większych niespodzianek –  Erzsébet gra symfoniczny black metal, perfekcyjnie dopełniający krwawe opowieści o hrabinie Batory. Przeważają więc szybkie tempa z częstymi blastami, klawiszowe pasaże dodają zajadłym riffom symfonicznego rozmachu, a nad tym wszystkim dominuje demoniczny skrzek frontwoman grupy. Nie oznacza to jednak monotonii: „Wraiths Behind The Mirror” ma w sobie coś z gotyku i nie brakuje w nim melodyjniejszych partii, „Cachtice” również łączy opętańcze tempa z patetycznymi zwolnieniami, a wokalistka pokazuje się w nim z nieco innej, zdecydowanie  łagodniejszej strony. W „Darvulia’s Eye” jest podobnie, z kolei „The Blasphemous Lady” to już szybka jazda z wyeksponowanymi blackowymi patentami i zarazem potwierdzenie, że mimo symfonicznych akcentów i pewnej dozy melodii czy melancholii Erzsébet jest jednak przede wszystkim zespołem metalowym. Ciekaw jestem jak potoczą się dalsze losy tej grupy, bo ma potencjał, jeśli tylko nie ugrzęźnie w schematach wybranej konwencji.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk
140_mag_baner3.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4655313
DzisiajDzisiaj1114
WczorajWczoraj4381
Ten tydzieńTen tydzień5495
Ten miesiącTen miesiąc49632
WszystkieWszystkie4655313
35.175.191.46