Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

savage masterbs m

jag panzerbs m

katatonia-solstafirpw m

dream theaterbs m

acept 2023 aktualnypw m

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

Alcest, Birds in Row, Kaelan Mikla - Kraków - 21.02.2020

 

ALCEST, Birds in Row, Kaelan Mikla - Kraków - 21.02.2020

Z koncertami Alcesta jakoś nigdy nie było mi po drodze. Owszem lubię jego twórczość studyjną, ale jakoś nigdy nie miałem okazji wybrać się na jego koncert, zawsze coś mi wypadało. Tym razem się udało i tak w lutowy wieczór udałem się do Krakowa, żeby zobaczyć tego uzdolnionego francuza w doborowym towarzystwie.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się trzy uroczę dziewczęta prosto z Islandii. W ich  muzyce czuć było mrok i gra świateł tylko to potęgowała. Neve wave czy sytht-pop, nie ważne, elektronika w wydaniu tych uroczych pań to po prostu magia. Zresztą patrząc po już dość licznej publiczności nie tylko mi podobał się występ Kaelan Mikla i zostaje tylko nadzieje, że powrócą szybko na dłużysz koncert.

Inny klimat zapanował już przy Birds in Row. Hardcorowe uderzenie wstrząsnęło klubem i zachęciło publikę do szalonej zabawy pod sceną. Był to mój pierwszy kontakt z muzyką francuzów i cały koncert stałem wryty w ziemię, dawno żadne przypadkowe koncertowe odkrycie muzyczne nie zrobiło na mnie, aż tak pozytywnego wrażenia. Wokalista co jakiś czas między utworami sypał złotymi radami w stronę publiki, wiem że niektórym to przeszkadzało dla mnie tylko dopełniało ich koncert. Jak dla mnie to właśnie oni wygrali ten dzień i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć ich na dalszych koncertach.

Alcest jest genialny muzycznie i bardzo osobisty tekstowo i tego nikt mu nigdy nie odbierze. Dla mnie zarówno muzyka jak i wokale na albumach dopełniają się tworzą zgraną całość, która zabiera słuchacza w innego świata. Brak jednego z tych czynników zmienia odbiór muzyki niestety. I tak było tego wieczoru w kwadracie, z nieznanych mi przyczyn Neige z cisza swój wokal na koncertach. W tym przypadku instrumentalnie było wprost genialne i kontakt Francuza z publiką stworzył chemię nie do podrobienia na żadnym innym koncercie LECZ te te wokale, które brzmiały jak niezrozumiały szum cały czas psuły mi w pełni radość z koncertu i po prostu irytowały. Niestety mimo oczekiwań i ogromnej chęci zobaczenia Alcest na żywo wyszedłem rozczarowany. Nie jest w prawdzie to takie rozczarowanie, że nigdy nie będę już słuchać ich nagrań, po prostu nie prędko wybiorę się na ich koncert ponownie.

Podsumowując moja pierwsza ,,metalowa,, w tym roku i dziesięcioleciu nie obyła się bez małego rozczarowania ale z drugiej strony odkryłem zespół, którym naprawdę się zajarałem. Czego chcieć więcej? Tak więc jak będziecie mieć chwilę polecam zapoznać się z twórczością Birds in Row.

Kacper Hawryluk

142_case_1.png 141_case_2.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4202555
DzisiajDzisiaj544
WczorajWczoraj1608
Ten tydzieńTen tydzień8138
Ten miesiącTen miesiąc55794
WszystkieWszystkie4202555
18.232.179.5