Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Skaldowie - 50 lat na scenie!

 
skaldowie plakat mZ okazji przypadającej na kwiecień 25-tej rocznicy istnienia, warszawski, rockowy sklep płytowy Megadisc postanowił uczcić ten moment i zorganizować koncertovbchodzącej właśnie 50-lecie działalności grupy Skaldowie – jednej z 2-3 najlepszych, polskich, rockowych formacji lat 60 i 70!
Powstali w 1965 roku (pierwsze nagrania zarejestrowali w kwietniu 1966) i w pewnych kręgach wciąż niedoceniani Skaldowie są odpowiedzialni przynajmniej za 8-10 doskonałych, eklektycznych albumów i kilkadziesiąt lżejszych, ale niezapomnianych przebojów! Warto wspomnieć tak wspaniałe, rockowe albumy, jak ‚Od wschodu do zachodu słońca’ (1970), ‚Krywań, Krywań’ (1972), ‚Stworzenia świata część druga’ (1976) czy mega-popularne, pop-rockowe ‚Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał’ (1968) i ‚Cała jesteś w skowronkach’ (1969).
Po namowach zespół zgodził się wykonać swój najlepszy, rockowy materiał z lat 1970 -1976 oraz największe przeboje z końca lat 60-tych! Co ważne zespół wciąż gra w składzie z 1969 (!!!) roku i w takim właśnie, klasycznym zestawieniu (plus grający z grupą od 20 lat drugi klawiszowiec Grzegorz Górkiewicz) grywa jedynie nieliczne koncerty, gdyż większość i tak okazjonalnych i znacznie krótszych występów jest grana przez liderów, braci Zielińskich ale z udziałem 2-3 młodszych muzyków.
Jeszcze raz: Skaldowie zagrają oczywiście swoje największe przeboje (‚Uciekaj, uciekaj’, ‚Na wirsycku’, ‚Malowany dym’, ‚Dwudzieste szóste marzenie’, ‚Kulig’, ‚W żółtych płomieniach liści’, ‚Medytacje wiejskiego listonosza’, ‚Od wschodu do zachodu słońca’ i ze 2-3 inne), ale gwoździem solidnego, dwu i półgodzinnego programu będą rockowe, progresywne tytuły, jak zagrana w całości (wszystkie 5 utworów – w tym suita!!!) płyta ‚Krywań, Krywań’, obszerne fragmenty niegranej na koncertach od 40 lat suity ‚Stworzenia świata część druga’, poza tym uwielbiane przez fanów: ‚Mateusz IV’, ‚Srebrny maszt’, ‚Kolorowe szare dni’, ‚Jak znikający punkt’ czy ‚Na wszystkich dworcach świata’.
Istnieje spora szansa, że na koncercie pojawi się specjalny gość z Niemiec – wokalista Stanisław Wenglorz (znany również z Budki Suflera) – żeby zaśpiewać z zespołem pochodzący z 1977 uroczy klasyk: ‚Nie widzę Ciebie w swych marzeniach’! Ale to nie jest jeszcze pewne na 100%…
Natomiast specjalnie na ten koncert dla Andrzeja Zielińskiego (klasycznie wykształconego wirtuoza instrumentów klawiszowych) zostaną wypożyczone stare organy Hammonda (wraz z furkoczącymi głośnikami Leslie) a które będą podstawą brzmienia tego koncertu! Warto pamiętać, że nagłośnienie w całej, dużej sali Progresji jest doskonałe, więc tym bardziej szykuje się prawdziwa uczta dla uszu – i to wszystkich!
Całość koncertu będzie nagrywana z myślą o pierwszej, oficjalnej, koncertowej płycie zespołu! Jeśli wszystko odbędzie się według planu, to warszawski koncert ukaże się na CD ale też na winylu Megadiscu!
 
Uwaga!
Po występie zespół wyjdzie do publiczności podpisywać płyty i robić zdjęcia! Czy można odpuścić taki koncert, takie wydarzenie? Warto wspomnieć, że 900 biletów na poprzedni, warszawski koncert w Teatrze Roma zostało wyprzedanych migiem – na miesiąc przed występem, więc może warto się pospieszyć!
rightslider_001.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_003.png

Goście

5041849
DzisiajDzisiaj1522
WczorajWczoraj4387
Ten tydzieńTen tydzień17272
Ten miesiącTen miesiąc45500
WszystkieWszystkie5041849
3.235.172.123