Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Ten Years After na dwóch koncertach w Polsce

 
ten years afterx mTen Years After - brytyjska ikona blues rocka w październiku przyjedzie do Polski na cztery koncerty! Ich nagranie z Woodstock - „I'm Going home” przeszło do historii Woodstock w 1969 r.. Ta ponad 11 minutowa sekwencja z występu Ten Years After jest jednym z najczęściej pokazywanym fragmentem festiwalu. My zapraszamy 28.10 do Gdańska / Parlament oraz dzień później do wrocławskiego Alibi. Bilety już w sprzedaży na http://www.pwevents.pl/pl/bilety.html
  
***
TEN YEARS AFTER
Marcus Bonfanti - Colin Hodgkinson - Chick Churchill - Ric Lee
---------
28.10 godz 20:00
Parlament / GDAŃSK
--------
29.10 godz. 20:00
Alibi / Wrocław
FB: www.facebook.com/events/150987728628694/
--------
Bilety:
85 zł - kolekcjonerskie
100 zł - przedsprzedaż
(Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Rocky Shop - Wrocław, Alibi - Wrocław, Lotto CH Manhattan - Gdańsk, Parlament - Gdańsk)
115 zł - w dniu koncertu
***
  
Dla wielu wykonawców zagranie na Festiwalu Woodstock stało się przepustką do wielkiej kariery. Tak było w przypadku Carlosa Santany, Joe Cockera i TEN YEARS AFTER. Nazwani później jeżdżącą szafą grającą (ze względu na niekończące się trasy koncertowe) Brytyjczycy pokazali Amerykanom swój sposób widzenia bluesa, rock-bluesa, boogie oraz swingowania. Alvin Lee i koledzy doskonale odnaleźli się na amerykańskim rynku. W krótkim czasie stali się atrakcją koncertów klubowych a później super gwiazdą festiwali muzycznych. Płyty sprzedawały się doskonale a utwór „ Love like a man” stał się ich następnym mega przebojem. Szybkość gry na gitarze Alvina Lee postawiła go w grupie super gitarzystów. Ale i pozostali muzycy zostali zauważeni przez fanów i krytykę muzyczną. Bo T Y A w latach 1967-1976 to Alvin Lee – gitara, śpiew: Leo Lyons - genialnie brzmiący baas, instrumenty klawiszowe to Chick Churchil - potęga brzmienia i wspaniałe solówki - z elementami jazzu i boogie. Skład dopełnia szalejący na bębnach Riclee.
  
Tak było do pierwszego krysysu w grupie w roku 1977. Alvin Lee powołuje kolejno do życia Ten Years Later oraz Alvin Lee Company. A od roku 1980 stanął na czele grupy Alvinn Lee Band. Wielkich sukcesów nie osiągnał, ale co trzeba podkreślić jest wiele utworów z tego okresu, które pozostają w pamięci. Natomiast koledzy z grupy po wielu próbach negocjacji z Alvinem postanowili dalej działać pod szyldem T YA. Dokoptowano nowego gitarzystę. Joe Gooch podobnie śpiewał i potrafił grać równie szybko jak Alvin. Niestety 5 lat temu basista Leo Lyons i Joe Gooch odeszli od zespołu by założyć nowy band - formację H S S.
   
To zaowocowała kolejną rotacją w grupie. Do zespołu doszedł genialny basista Colin Hodkinson. Lista zespołów i muzyków z którymi współpracował jest obszerna (Aleksisem Kornerem, Peter Green, Coleseum, Chris Rea, John Lord Trio, BackDoor) Miejsce przy mikrofonie z gitarą w dłoniach zajął Marcus Bonfanti. Jest laureatem British Blues Award. A sposób gry i śpiewu winien zadowolić najbardziej ortodoksyjnie nastawionych fanów talentu Alvina Lee.
  
Zmiany personalne nie zmieniły charakteru wykonywanej przez zespół muzyki. To w dalszym ciągu pełna pasji i energii grająca blues-rocka grupa. Wykonują stare przeboje zespołu dodając do nich więcej bluesowgo smaczku a partie bassu są ozdobą każdego utworu. Jeden z dziennikarzy wiele lat temu napisał - od kiedy usłyszałem grę Colina Hodkinsona zrozumiałem dlaczego Fender produkuje gitary.
   
To będzie sentymentalna uczta dla tych, co pokochali blues-rocka wiele lat temu i do dnia dzisiejszego ten gatunek muzyczny jest ich ulubionym. Bo TEN YEARS AFTER to żywa legenda tego gatunku.
  
Woodstock'69 - Ten Years After - I'm Going Home(Live)
  
rightslider_003.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_001.png

Goście

5162113
DzisiajDzisiaj474
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień8907
Ten miesiącTen miesiąc34121
WszystkieWszystkie5162113
44.222.64.76