Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

YOKO ONO reedycje albumów

 
yoko onox mNiebawem na rynku pojawi się niezwykła kolekcja muzycznych dokonań Yoko Ono . Będzie to reedycja 11 albumów, które pierwotnie ukazały się w latach  1968-1985. Krążki będę dostępne na winylu i po raz pierwszy w formie elektronicznej, w nowej zremasterowanej wersji. Płyty ukażą się dzięki współpracy między wytwórniami Secretly Canadian i Chimera Music. Za dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest firma [PIAS]. Oto zwiastun całego projektu: https://www.youtube.com/watch?v=kk9VUUo10Ug
   
11 listopada, jako pierwsze, pojawią się następujące tytuły: „Unfinished Music No. 1: Two Virgins” (1968), „Unfinished Music No. 2: Life With The Lions” (1969) oraz Yoko Ono/Plastic Ono Band (1970).
   
„Unfinished Music No. 1: Two Virgins” powstał we współpracy z Johnem Lennonem. Legendarny Beatles i Yoko byli jedną z najsłynniejszych par wszechczasów. Ich wspólny projekt jest muzycznym dokumentem opisującym stan zakochania, pierwszej fazy ich związku. Utwory na płytę zostały zarejestrowane w ciągu jednego weekendu wiosną 1968 r., w Kenwood –  w domu Lennona. Winylowa reedycja albumu dodatkowo zawierać będzie kompozycję „Remember Love”, która nie pojawiła się na pierwotnej wersji krążka.
   
Tematem przewodnim „Unfinished Music No. 2: Life With The Lions”  jest również miłość ukazana jako wartość, którą nie do końca da się zgłębić i która sama w sobie jest ponadczasowa. Album powstał w kolaboracji z Johnem Lennonem. Strona B  została zarejestrowana w niecodziennych warunkach, na sali chorych Szpitala Queen Charlotte w Londynie. Yoko Ono była hospitalizowana w związku z komplikacjami ciążowymi. W wyniku powikłań poroniła. Zdjęcie okładkowe albumu zostało wykonane w szpitalu. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory „Song For John”  oraz „Mulberry”, których nie znajdziemy na pierwotnej wersji albumu.
   
Krążek Yoko Ono/Plastic Ono Band, wydany w 1970 r.,  wyprzedził swoje czasy i po dziś dzień jest inspiracją dla wielu muzyków na całym świecie. W tym awangardowym projekcie, oprócz Yoko Ono, wzięły udział takie gwiazdy jak Ringo Starr, Klaus Voormann, legenda jazzu Ornette Coleman oraz John Lennon. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory: "Open Your Box," "Something More Abstract," "Why (Extended Version),"  oraz "The South Wind", które nie pojawiły się na pierwotnej wersji albumu.
144_mag_thefairyfolktour.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4781321
DzisiajDzisiaj10
WczorajWczoraj822
Ten tydzieńTen tydzień832
Ten miesiącTen miesiąc17474
WszystkieWszystkie4781321
3.238.180.174