Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

Ares Kingdom i Pentacle wystąpią w Poznaniu 6 listopada

 
ares kingdom plakat mAres Kingdom i Pentacle wezmą jesienią Stary Kontynent w ogień krzyżowy. Jedynym polskim przystankiem ich wspólnej wyprawy wojennej „Firestorms Over Europe” będzie Poznań, który puszczą z dymem już 6 listopada. Obie formacje od lat reprezentują sobą najlepsze cechy metalowego podziemia. Bezkompromisowość, stanie w opozycji do trendów, które nie ominęły również muzyki ekstremalnej, świadomość i wierność metalowej tradycji.
Kiedy rzeczywistość wzywa do walki o te wartości, ruszają na front. Ares Kingdom obchodzą w tym roku dwudziestolecie istnienia, choć swą stal hartowali znacznie wcześniej. Lider formacji Chuck Keller i perkusista Mike Miller tworzyli przed laty Order From Chaos, którego „Stillbirth Machine” nie trzeba przedstawiać nikomu, kto uważa się za maniaka metalu. Kurs, jaki obrali wraz z Alexem Blume (Blasphemic Cruelty) to nic innego jak tego metalu esencja – bojowy nastrój, bezwzględność i podniosłe melodie od lat tworzą cenione na całym świecie oblicze Ares Kingdom. Potwierdza to dotychczasowa dyskografia Amerykanów, z wydanym rok temu albumem „The Unburiable Dead” na czele. Poznań stanie w płomieniach!
Posłuchaj, jeśli lubisz: Destroyer 666, Angelcorpse, Poison, Bestial Warlust
„Ashen Glory” (z albumu „Incendiary): https://youtu.be/i4AKCbs_ycM
  
Działalność holenderskiego Pentacle sięga końca lat 80. ubiegłego stulecia. Na przestrzeni niemal trzech dekad, zespół wydał wprawdzie tylko dwa duże albumy, jednak jego cały dorobek – wraz ze splitami dzielonymi z Desaster, Repugnant i Mortem – budzi respekt. Podobnie jak muzyka, która nawiązuje do najlepszych tradycji niderlandzkiego Death Metalu, a zarazem posiada swój indywidualny sznyt. W odróżnieniu do rodaków z Apshyx i Pestilence, Pentacle nigdy nie otarli się o metalowy mainstream, choć nigdy też nie było to ich główną ambicją. Mimo to formacja wciąż dumnie maszeruje pod wojennym sztandarem, a koncerty są najskuteczniejszą manifestacja jej siły rażenia, o czym przekonamy się w listopadzie.
Posłuchaj jeśli lubisz: Asphyx, Pestilence, Bolt Thrower, Morbid Angel
„Into the Fiery Jaws” (z albumu „Under the Black Cross”): https://youtu.be/8hsjA_v_nKE
  
Ares Kingdom (USA) + Pentacle (Hol)
    
6.11.2016 - Klub u Bazyla (ul. Norwida 18A), Poznań
bilety: 40/50 zł
Przedsprzedaż: lhs-booking.8merch.com
144_mag_thefairyfolktour.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4781316
DzisiajDzisiaj5
WczorajWczoraj822
Ten tydzieńTen tydzień827
Ten miesiącTen miesiąc17469
WszystkieWszystkie4781316
3.238.180.174