Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

October Tide i Demonical w Poznaniu już w niedzielę

 
october tide i demonical mJesień to czas śmierci. Wraz z jej kalendarzowym początkiem, w Europie startuje trasa Death Doom Darkness Tour MMXVI. W jej ramach, October Tide i Demonical zagrają 25 września w Poznaniu. Te dwie utytułowane szwedzkie załogi zapewnią polskim fanom idealne wprowadzenie do pory roku, gdy wszystko dookoła zdycha. Dodatkowo w Klubie U Bazyla zagra finlandzki Author. Początek koncertu godzina 19:00.
    
October Tide to zespół z historią sięgającą ponad dwóch dekad wstecz. Powołany do życia w 1994 przez Jonasa Renkse i Fredrika Norrmana z Katatonii, początkowo funkcjonował na zasadach jej siostrzanego side-projectu. W tym dwuosobowym składzie powstał debiutancki album, „Rain Without End” (1997), po wydaniu którego Renkse opuścił szeregi October Tide, zaś Norrman zdołał wydać pod tym szyldem jeszcze jedną płytę - „Grey Dawn” i zakończyć działalność. Po przeszło dziesięcioletniej przerwie, Szwedzi wrócili jako pełnoprawny zespół. Mimo nowego wieku, ich muzyka wciąż silnie odwołuje się do melodyjnego death/doom metalu rodem z najlepszego okresu Peaceville Records połowy lat 90. Ich wydany w kwietniu, piąty album „Winged Waltz” (Agonia) jest zarazem dowodem na to, że October Tide to dziś coś więcej niż gra na nostalgii. To emocje z potężną siłą rażenia, a byli i obecni członkowie takich załóg jak Centinex, Katatonia, Amon Amarth i Valkyria na pokładzie gwarantują, że nikomu nie będzie tego wieczoru do śmiechu.
Dla fanów: Katatonia, Paradise Lost, My Dying Bride, Opeth
„Sleepless Sun” (lyric video): https://www.youtube.com/watch?v=3dO5KILIxLY
  
Żartów nie należy też spodziewać się ze strony Demonical, którzy od dziesięciu lat dumnie niosą sztandar deathmetalowego mroku. Co-headliner jesiennej trasy jest doskonale znany poznańskim maniakom Metalu Śmierci – nie tylko z wzorcowego podejścia do tej estetyki, lecz również z upodobania do imprez z fanami. Wrześniowy koncert będzie doskonałą okazją, by oba te aspekty połączyć, a ostatni, wyjątkowo udany mini album „Black Flesh Redemption” (Agonia, 2015) z pewnością trafi w gusta miłośników klasycznych dokonań Entombed, Grave i Dismember. Skål!
Dla fanów: Entombed, Dismember, Grave, Unleashed, Necrophobic
„To Become the Weapon” (oficjalne wideo): http://www.youtube.com/watch?v=RnTFYKaNrGM
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4781285
DzisiajDzisiaj796
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień796
Ten miesiącTen miesiąc17438
WszystkieWszystkie4781285
3.238.180.174