Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Koncerty Destruction: Czasówki występów

  
destruction plakat mPowoli zbliżamy się do koncertów niemieckich trashowców z Destruction. Grupę na czterech występach w Polsce wspierać będzie brazylijska Nervosa oraz Gonoreas ze Szwajcarii. Poniżej przedstawiamy czasówkę koncertów, które odbędą się już w drugiej połowie stycznia. Destruction, Nervosa oraz Gonoreas zaprezentują się 21 stycznia w gdańskim B90, 22 stycznia w warszawskiej Progresji, 23 stycznia w poznańskim u Bazyla i 24 stycznia w katowickim MegaClubie.
  
Oto rozkład jazdy na to wydarzenie:
GDAŃSK:
18:30 Drzwi
19:00-19:35 - Gonoreas
19:55-20:40 - Nervosa
21:00-22:30 - Destruction
  
WARSZAWA/POZNAŃ/KATOWICE:
18:00 Drzwi
18:30-19:05 - Gonoreas
19:25-20:10 - Nervosa
20:40-22:10 - Destruction
  
DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal:
Nie można być fanem thrash metalu i nie znać tej nazwy. Destruction to legenda gatunku, jedna z najbardziej zasłużonych załóg na świecie, współtwórcy niemieckiej szkoły thrash metalu, która z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Trio, któremu przewodzi charyzmatyczny wokalista, basista, wesołek oraz miłośnik pięknych kobiet, "Schmier" od 2010 roku ma szczególne związki z Polską, bo za perkusją w Destruction siedzi od tego roku nasz rodak Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz. Niełatwo streścić historię tak zasłużonej, do tego wciąż tworzącej, formacji w paru słowach. Na koncie kapeli z Badenii-Wirtembergii są tak pomnikowe albumy jak "Infernal Overkill" (1985) i "Eternal Devastation" (1986), EP-ki "Sentence Of Death" i "Mad Butcher", ta druga z kultowym rzeźnikiem, maskotką kapeli, thrashowe evergreeny, jak "Curse The Gods", "Bestial Invasion", "Life Without Sense", "Black Mass", i wiele innych. Niemiecka maszyna pod nazwą Destruction działa sprawnie, regularnie i co kilka lat daje nam w prezencie porcję parunastu nowych utworów na płycie. Ostatni prezent od dwóch Niemców i Polaka nosi tytuł "Under Attack" i wręczony nam został w maju 2016 roku. Okazja do podziękowania za niego nadarzy się podczas mini trasy Destruction po Polsce wraz z Nervosa i Gonoreas.
   
NERVOSA (Brazylia) thrash metal:
Były sobie trzy zwariowane dziewczyny. Serdeczne kumpele z Sao Paulo, Fernanda Lira (gitara basowa, wokal), Prika Amaral (gitara, wokal) i Pitchu Ferraz (perkusja), zakochane bez pamięci w thrash metalu, w 2010 roku postanowiły ziścić marzenie o założeniu zespołu. Nazwały go Nervosa i z miejsca zaczęły ostro pracować nad piosenkami. Dwa lata później na koncie miały demo, a za kolejne dwa kontrakt z Napalm Records i debiutancki album "Victim Of Yourself". Oldschoolowy szybki thrash, w którym słychać echa Slayera, Exodus, Dark Angel, pierwszej Metalliki, wczesnego Testament i szczyptę Death, spodobał się fanom w różnych krajach, bo Nervosa zaczęła intensywnie koncertować. Odwiedziła również Polskę! Scenę Brazylijki dzieliły już między innymi z Exodus, Raven, Grave, Samael, Exumer, Artillery. W Polsce nie pojawi się już Pitchu Ferraz, która w 2016 roku rozstała się z koleżankami, ale nagrywała jeszcze z Lirą i Priką drugą płytę "Agony". Właśnie ten materiał Nervosa będzie promować w naszym kraju, otwierając koncerty innych swoich idoli, Destruction. Na bębnach zagra Kanadyjka Samantha Landa.
     
GONOREAS (Szwajcaria) heavy metal, hard rock, power metal:
Trochę Accept, trochę Saxon, trochę Iron Maiden, trochę Judas Priest, trochę starego power metalu z jego epickimi refrenami. Dodajcie sobie takie granie w głowie, a wyjdzie wam muzyka, jaką gra mający korzenie w 1994 roku szwajcarski zespół Gonoreas. Pięć płyt na koncie, mnóstwo koncertów i przede wszystkim znakomita gra na gitarze Damira Eskica, jedynego muzyka w składzie, który pamięta początki zespołu. Swoją robotę znakomicie robi również wokalista Leandro Pacheco, obdarzony mocnym głosem, umiejący zarówno świetnie śpiewać "w górze", jak i przestraszyć niskim krzykiem. Gonoreas będzie promować w Polsce swój piąty duży album "Destructive Ways" z 2015 roku. Dodajmy, że na poprzednim wydawnictwie Szwajcarów, "The Mask Of Shame" w tytułowej kompozycji gościnnie udziela się Schmier z Destruction.
  
Kto zagra:
DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal
+
Nervosa (Brazylia) thrash metal
Gonoreas (Szwajcaria) heavy metal, hard rock, power metal
  
Kiedy: 21 stycznia (sobota) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90
  
Kiedy: 22 stycznia (niedziela) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
  
Kiedy: 23 stycznia (poniedziałek) 2017
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions / Left Hand Sounds
  
Kiedy: 24 stycznia (wtorek) 2017
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
  
Bilety: Warszawa i Katowice: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
  
Poznań: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie), Bilety24.pl, ubazyla.8merch.com
  
Gdańsk: tickets.soundrive.pl/pl
Zapraszają:
Knock Out Productions
Left Hand Sounds
B90
rightslider_001.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_003.png

Goście

5163358
DzisiajDzisiaj1719
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień10152
Ten miesiącTen miesiąc35366
WszystkieWszystkie5163358
3.236.143.154