Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Into The Abyss On Tour - nadchodzące koncerty

   
into the abyss on tour nadchodzace koncerty mDead Congregation, 18.02,17 - Warszawa, klub Pogłos

Dead Congregation - death metal, Grecja
Aż trudno uwierzyć, że słoneczna Grecja potrafi ze swych trzewi wyrzucać tyle wspaniałych śmiercionośnych hord. Tak jakby nigdy słońca na oczy tam nie widziano! Jedną z nich jest bez wątpienia ateński Dead Congregation. Mieliśmy przyjemność gościć ich na pierwszej edycji Into the Abyss Fest oraz we Wrocławiu na klubowym koncercie promującym ostatnie wydawnictwo EP „Sombre Doom”. Za każdy razem ich występ dosłownie wgniatał w podłogę zgromadzoną publiczność.
Dead Congregation opanowali bowiem nie łatwą sztukę łączenia brutalności z bluźnierczym i mrocznym muzycznym rytuałem. Metal jaki grają Grecy to nie techniczne popisy, to death metal totalny, duszny, zaciskający się na szyi niczym pętla skazańca. Jeśli ktoś uwielbia takie spirytualistyczne seanse to nie może przegapić ich najbliższego występu. W ramach kolejnej trasy promującej „Sombre Doom” zawitają na jedyny koncert w Polsce do Warszawy do Klubu Pogłos. Zapraszamy na kolejną z nimi wyprawę w Otchłań.
www.facebook.com/deadcongregation
www.deadcongregation.com
  
supporty:
KINGDOM - death metal, PL
www.facebook.com/pg/relicsofhumanity
   
drzwi: 19.00, start: 20.00
   
Bilety:
45 zł - przedsprzedaż tylko w sklepie 8merch (e-tickety zostaną wymienione na bilety kolekcjonerskie)
www.intotheabyssfest.8merch.com/services/store
50 zł - przedsprzedaż w punktach sieci Ticketpro (Media Markt, EMPiK itp)
60 zł - w dniu koncertu
VASTUM, 3.03.17, Wrocław, Ciemna Strona Miasta

VASTUM (U.S.)
Vastum to Death Metal, Death Metal to właśnie Vastum. Tu w zasadzie nic więcej mądrego napisać się nie da. Ten zespół to esencja gatunku, niby epigon a jednak dogłębnie sięgają po to co od zarania wrze w podziemnym death metalu i łączy z mocą jaką czasem jeszcze, zdarza się wykrzesać tzw. klasykom gatunku. Nieustająca nawałnica w rytmie gąsienicy wozu pancernego, gruchoczącej wszystko na swej drodze... dodatkowo jeszcze ten charakterystyczny growl, wydobywający się gdzieś ze zmurszałej krypty.
www.facebook.com/Vastum-440192535391/?fref=ts
  
EMBRIONAL
Niezawodna Śląska machina, skalibrowana na masową zagładę. Zespół znany i lubiany. Ich ostatni występ we Wrocławiu, na pierwszej edycji Into The Abyss Fest, w zasadzie przeszedł już do kanonu rzemiosła. Kto widział twórców The Devil Inside na żywo, wie że piekło zawsze wtedy spełza ze sceny i wlewa się do uszu.
www.facebook.com/Embrional
   
BRUTALLY DECEASED (Republika Czeska)
Ekipa z czeskiej Pragi, 10 lat stażu, 3 albumy w dorobku, w tym doskonały, zeszłoroczny Satanic Corpse. Death Metal zakotwiczony w skandynawskiej tradycji tegoż rzemiosła. Czasem aż ciężko uwierzyć, że to "produkt" z tej części europy a nie z okolic bieguna północnego. Panowie dobijają się do czołówki w tej branży i robią to w wybornym stylu.
www.facebook.com/brutallydeceased/?fref=ts
  
Jedyny koncert (Vastum) w Polsce !
Piątkowy wieczór, 3 marca, Wrocław
www.vastum.bandcamp.com/
  
Cruciamentum/ Blood Incantation
  
29.03.17 - Warszawa, klub Hydrozagadka + Martyrdoom
30.03.17 Wrocław, Ciemna Strona Miasta + Antiflesh
  
Cruciamentum
death metal - UK
www.facebook.com/cruciamentum/
Blood Incantation
death metal - US
www.facebook.com/Blood-incantation-508899805936788/
support:
Martyrdoom
www.facebook.com/martyrdoomdeath/
      
Bilety:
35 zł - tylko w sklepie 8merch http://intotheabyssfest.8merch.com/services/store
40 zł - w punktach sprzedaży Ticketpro (EMPiK, Media Markt itp)
50 zł - w dniu koncertu
   
Opisy:
CRUCIAMENTUM, death metal – UK
Choć brytyjska scena muzyki ekstremalnej nigdy nie powalała ilością formacji, to zazwyczaj przekładało się to na ich oryginalność i jakość – wystarczy tu wymienić choćby Napalm Death, Carcass, Bolt Thrower, Benediction czy Extreme Noise Terror. W ten nurt doskonale wpisuje się Cruciamentum, którego poziom muzyczny nie budzi najmniejszych wątpliwości… tym niemniej poziom ów wydaje się kwestią drugorzędną wobec doskonałego klimatu, jaki kwartet wykreował na znakomitej EP-ce „Engulfed In Desolation” (2011), jak i bardzo wysoko ocenionym długogrającym debiucie, „Charnel Passages” (2015). Jaki to klimat? Zaiste obskurny. Zatęchły, cuchnący piwniczną zgnilizną, gęsty od zepsucia i tchnący śmiercią. To, co Morbid Angel zaproponował swojego czasu na „Altars Of Madness”, to Cruciamentum pociągnął dalej w oparach jeszcze bardziej dusznego i bezkompromisowego brzmienia. Co ważne, nie zapominając przy tym o jakości samych kompozycji, które wciągają w wir iście śmiercionośnych emocji. Które to emocje zespół z doskonałym podobno skutkiem potrafi przedstawić także w wymiarze scenicznym. Niektórzy porywają się wręcz na określanie Cruciamentum mianem najlepszego przedstawiciela odradzającej się po raz kolejny deathmetalowej sceny. Czy tak zaiste jest? Nie przegapcie okazji, by sprawdzić to w Warszawie i we Wrocławiu!
  
BLOOD INCANTATION, death metal – USA
Czy jest możliwe w tychże czasach muzycznego przesytu pchnięcie jakiegokolwiek gatunku naprzód? I to w dodatku, gdy mówimy o stylistyce tak radykalnej i ortodoksyjnej jak Death Metal? Czy da się wnieść w jego ramy cokolwiek świeżego, ale bez zaburzenia wrażenia, że ktoś niszczy jego dotychczasowy śmiercionośny charakter? Owszem, da. Dowodzą tego jednoznacznie dokonania amerykańskiego Blood Incantation, który działa z niegdysiejszą odwagą i śmiałością Nocturnus. Zawartość EP „Interdimensional Extinction” (2015) i wydanego w roku bieżącym totalnego debiutu opatrzonego wymownym tytułem „Starspawn” jasno dowodzi, że Death Metal Blood Incantation, choć przeniesiony w kosmiczne wymiary technicznego i oryginalnego grania, pozostaje również agresywny, brutalny i kąsający niczym wściekły pies. Kąsający z premedytacją, dokładnie tak, żeby bolało, ale i… sprawiało przyjemność fanom przemyślanego, inteligentnego, różnorodnego i niezwykle intensywnego metalu śmierci. Dźwięki Blood Incantation zdają się posiadać moc będącą w stanie unieść słuchacza w inny wymiar. Wymiar w pewnym sensie podobny do pomnikowych „The Key”, „Thresholds” czy „Spheres”… podobny, a jednak inny. Wyjątkowy i charakterystyczny tylko dla Blood Incantation. Czekamy na potwierdzenie tejże wyjątkowości w wersji live!
rightslider_003.png rightslider_004.png rightslider_002.png rightslider_005.png rightslider_001.png

Goście

5163490
DzisiajDzisiaj1851
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień10284
Ten miesiącTen miesiąc35498
WszystkieWszystkie5163490
3.236.143.154