Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Kolejny najazd wikingów, Valkenrag

     
valkenragij mDo listy uczestników Summer Dying Loud 2017 dołącza Valkenrag! Projekt muzyczny Valkenrag kształtował się na przestrzeni długiego czasu. Początkowo był jedynie pomysłem w głowach dwóch tomaszowskich muzyków grających wcześniej w Slaughterhouse. W 2006 roku Jorgh i Lorghat (będący wówczas wokalistą Tumour of Soul) zdecydowali się przekuć myśl w czyn. Tak oto Valkenrag w 2008 zarejestrował pierwsze demo zatytułowane „NordWind”, na którym znalazły się takie utwory jak „Hel’s Revenge”, „Nord Wind”, „Once Captured Priest” oraz „Redemtpion Time”.
Tematyka kompozycji, zgodnie z pierwotnym założeniem, była silnie powiązana zarówno z pogańskimi Słowianami, mitologią skandynawską jak i negatywnym spojrzeniem na procesy chrystianizacji we wczesnośredniowiecznej Europie. Po dłuższym czasie zespół zrealizował swój pierwszy teledysk do utworu „Once Captured Priest” we współpracy z tomaszowską grupa filmową D&V, który stał się punktem zwrotnym w działalności Valkenrag. W roku 2010 do składu dołączyli Minister (bas) oraz Cymer (gitara) i tak z pobocznego projektu Valkenrag stał się funkcjonującym zespołem.
W połowie 2011 roku od grupy odszedł współzałożyciel Jorgh. To jednak nie zniechęciło Lorghata do tworzenia nowego materiału. Wkrótce do zespołu dołączył nowy perkusista Koto i wspólnie zarejestrowali ścieżki do nowej EP “Valkenrag”. Jeszcze przed zakończeniem prac nad krótkim albumem, skład opuścił Cymer (Symbolical, Infernal Death), którego zastąpił Typhus. Mimo iż ścieżki zarejestrowane były w dość surowych, wręcz black metalowych warunkach, EP zebrało bardzo pozytywne opinie zwiastując pojawienie się długogrającego albumu.
 “Twilight of Blood and Flesh”. Lorghat i Typhus zarejestrowali ścieżki gitar i wokali, bas został nagrany przez zaprzyjaźnionego z zespołem Jakuba „Vincenta” Wincencjusza (Death Denied) a perkusją zajął się Piotr „Lestath” Leszczyński (ex-Sammath Naur), który w REDSUN STUDIO zajął się również miksowaniem i masteringiem albumu „Twilight of Blood and Flesh”. W międzyczasie do składu dołączyli Ulfar (bas) oraz perkusista Shevcoo (ex-Pandemonium). Wspólnie z grupą filmową Blank Studio zespół zrealizował już klip do utworu „Waves of Coming Future”. Jesień przeminęła ustępując zimie. Valkenrag zagrał do końca 2013 roku serie bardzo dobrze przyjętych koncertów. Zespół poświęcił okres wiosenny 2014 roku na solidne przygotowanie się do planowanej na jesień trasy koncertowej po kraju.
W październiku Valkenrag wspólnie ze Strain ruszyli na podbój polskich grodów i miast gdzie zostali bardzo dobrze przyjęci. Zespół do końca 2014 roku zdążył zagrać u boku takich zespołów jak Taake, Noctem, Valkyrja, Unearthly oraz przedstawicielami rodzimej sceny metalowej Thy Diesese, Devilish Impressions, Saltus, North i wieloma innymi.
Z nastaniem roku 2015 zespół, mając już zmiksowany i zmasterowany materiał, skupił się na dopracowaniu strony graficznej “Twilight of Blood and Flesh” jak i kolejnych koncertach pod patronatem agencji Heart of Rock, co zaowocowało występami w różnych miastach Polski u boku Negura Bunget, Percival Schuttenbach czy Heathen Foray. We wrześniu tegoż roku miała miejsce premiera wyczekiwanego wydawnictwa. Debiutancki longplay ukazał się nakładem wytwórni Art of the Night Productions, a krótko po niej zespół wystąpił na kilku koncertach ze Skálmöld, Cruachan, Skyforger i Ensiferum. Wraz z początkiem listopada Valkenrag udostępnił drugie wideo „Halls of the Brave”, promujące jeszcze świeży longplay oraz jednocześnie rozpoczął trasę promującą. Wspólnie z Quo Vadis grupa najechała kilka polskich miast. Tuż przed zakończeniem trasy na początku 2016 roku zespół opuścił dotychczasowy perkusista Shevcoo, co zmusiło Valkenrag do odwołania pozostałych koncertów w ramach „Autumn Ride Tour”.
Po miesiącu usilnych poszukiwań w szeregi zespołu trafił Robert znany również z sądnych blastów w Hellspawn. Po kilku miesiącach prób  Valkenrag wznowił aktywność koncertową występując m.in. w Czechach oraz na letnich festiwalach na Litwie (Kilkim Žaibu), Łotwie (Zobens un Lemmes ) i Polsce (Dark Fest) gdzie miał okazję grać z takimi zespołami, jak Rotting Christ czy Venom. Obecnie Valkenrag przygotowuje się do nagrania drugiego albumu.
Ale to już inna historia.
Przypominamy o ostatnich promocyjnych karnetach w zeszłorocznej cenie 50 zł!
rightslider_002.png rightslider_004.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5163468
DzisiajDzisiaj1829
WczorajWczoraj907
Ten tydzieńTen tydzień10262
Ten miesiącTen miesiąc35476
WszystkieWszystkie5163468
3.236.143.154