Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

Informacje dla posiadaczy biletów VIP na koncert YES

    
yes plakatz mJuż pojutrze, 3 czerwca, w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego wystąpi legendarna grupa Yes, w skład której wchodzą gwiazdorzy progresywnego rocka – Jon Anderson, Trevor Rabin i Rick Wakeman. Przed nimi zagra jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka – SBB. Prezentujemy najważniejsze informacje dla posiadaczy biletów VIP.
    
14:45 - zebranie osób z biletami VIP przed Wejściem do Amfiteatru Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
15:00 - początek sound checku
16:00 - koniec soundchecku, rozpoczęcie podpisywania płyt oraz zdjęć
    
Przypomnijmy: Progresywną ucztę w czerwcowy wieczór w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego rozpocznie SBB. Zespół w klasycznym, trzyosobowym, składzie zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojego bogatego dorobku.
Następnie czeka nas show w wykonaniu Yes feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman. Oprócz Jona Andersona, jednego z założycieli Yes, w skład koncertowy zespołu wchodzą klawiszowiec Rick Wakeman i gitarzysta Trevor Rabin.
Autorzy "Close To The Edge" i "Za Linią Horyzontu" po raz pierwszy pojawią się na wspólnym koncercie. Bez wątpienia 3 czerwca fanów progresywnego rocka czeka prawdziwa uczta, której żaden miłośnik gatunku nie może przegapić!
        
Dokładny rozkład jazdy prezentuje się następująco:
17.30 - Drzwi
19.00-20.00 – SBB
20.30-… - Yes feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman.
      
Bilety na koncert są cały czas dostępne na: www.sklep.knockoutprod.net, www.ticketmaster.pl i www.eventim.pl wraz z punktami sprzedaży.
                         
YES feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman (Wielka Brytania) rock progresywny:
Kiedy mowa o rocku progresywnym niemożliwością jest pominięcie jednej z najważniejszych formacji w tym gatunku – powstałej latem 1968 roku w Londynie grupy Yes. Jednym z jej założycieli jest obdarzony charakterystycznym głosem wokalista i multiinstrumentalista Jon Anderson. Wielki miłośnik futbolu, który szczęśliwie dla fanów muzyki, nie mógł wybrać kariery piłkarskiej w swoim ukochanym klubie Accrington Stanley F.C., gdyż odrzucono go z powodu zbyt niskiego wzrostu i wątłej budowy ciała.
Dzięki temu odrzuceniu miliony ludzi na świecie mogło się później cieszyć arcydziełami rocka progresywnego grupy Yes (choćby "Fragile", "Close To The Edge", "Tales From Topographic Oceans", "Relayer"), a teraz może doświadczać koncertu inkarnacji zespołu, w której są jego wieloletni członkowie – fenomenalny klawiszowiec Rick Wakeman (wspomagający kiedyś swoim talentem Black Sabbath) i gitarzysta Trevor Rabin, współautor hitu "Owner Of A Lonely Heart" z multiplatynowego albumu "90125" z 1983 roku.
Każdy z wymienionych artystów ma własny ogromny wkład w historię muzyki. Jon, chociażby poprzez świetne cztery studyjne albumy nagrane z Vangelisem (niedoszłym następcą Ricka Wakemana w Yes w latach 70.), w tym "Friends Of Mr. Cairo" z przebojem "I'll Find My Way Home". Wśród piosenek, które miały na niego największy wpływ, Jon wymienia między innymi "Eleanor Rigby" Beatlesów, "Purple Haze" Jimiego Hendriksa, a także "In Germany Before The War" Randy'ego Newmana.
Urodzony w Johannesburgu Trevor zaczynał karierę muzyczną w RPA. Osiągnął całkiem spory sukces z zespołem Rabbitt, ale 40 lat temu opuścił ojczyznę, by spróbować swoich sił w Londynie. Oprócz nagrywania cenionych płyt solowych pracował z powodzeniem jako producent lub koproducent (m.in. Manfred Mann's Earth Band). Po przeprowadzce do Los Angeles zaczął współpracować z Chrisem Squire'em i Alanem Whitem, co w konsekwencji doprowadziło do jego dołączenia do Yes i nagrania wspomnianej płyty "90125". Kilka lat później powstał "Big Generator". Warto wiedzieć, że Trevor Rabin ma też ogromny dorobek w komponowaniu muzyki do filmów i produkcji telewizyjnych (m.in. serial "12 małp", film "Skarb Narodów: Księga tajemnic"). Jak sam mówi, uwielbia dyrygować orkiestrą i pisać orkiestracje.
Solowy dorobek Ricka Wakemana jest tak wielki, że do jego opisania potrzeba byłoby kilkuset stron. Arcydzieła i dzieła tworzył wyłącznie pod własnym nazwiskiem (m.in. "The Six Wives of Henry VIII", "Journey To The Centre Of The Earth" – numer 1 na "Billboardzie"), ze swoim synem Adamem, z Jonem Andersonem, wspierał talentem Davida Bowiego (np. w "Space Oddity"), Eltona Johna, zespół T.Rex, Lou Reeda, wspomnianych Black Sabbath, samego Ozzy'ego Osbourne'a. Podobnie do Trevora Rabina pisał również muzykę do filmów. Rick uwielbia tworzyć i grać przed publicznością. "Muzycznie ten zespół jest naprawdę świetny i każdy z nas jest maksymalnie zaangażowany. Jesteśmy podekscytowani i cieszymy się tym" – mówił Wakeman kilka miesięcy temu. Artysta słynie z poczucia humoru oraz z tego, że pamięta bardzo dużo anegdot ze swojej ponad 50-letniej kariery.
Nazwa Yes Featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman zaczęła oficjalnie funkcjonować w 2017 roku. Wcześniej muzycy występowali pod szyldem ARW (Anderson, Rabin and Wakeman). Jak wyjaśniał Jon, zmiana nastąpiła w dużej mierze pod naciskiem fanów, a także dlatego, że jako jeden z członków założycieli, miał pełne prawo tak uczynić.
Pierwsze koncerty pod nową nazwą odbyły się w USA, w kraju, w którym Jon spędza najwięcej czasu (mieszka głównie w północnej części Kalifornii; Trevor w Hollywood Hills) i którego jest obywatelem od 2009 roku. Przyjęcie fanów było ekstatyczne, co tylko utwierdziło muzyków w słuszności występowania pod takim szyldem. Można było usłyszeć piosenki Yes zarówno z klasycznego, progresywnego okresu, jak "And You And I" i "Roundabout" oraz z bardziej komercyjnych, piosenkowych czasów, jak wspomniany już "Owner Of A Lonely Heart" czy "Changes". Na koncertach Jonowi, Rickowi i Trevorowi towarzyszą basista Lee Pomeroy oraz perkusista Louis Molino III.
    
SBB (Polska) rock progresywny:
Zespół powstał w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich w składzie: Józef Skrzek (śpiew, klawisze, gitara basowa), harmonijka ustna), Apostolis Anthimos (gitara, perkusja, perkusjonalia, klawisze) i Jerzy "Keta" Piotrowski (perkusja). Od 2014 roku ponownie występuje w takim zestawieniu.
Najpierw grupa istniała pod nazwą Silesian Blues Band. Nieco później, w latach 1971-73 trio towarzyszyła na koncertach Czesławowi Niemenowi, a od 1974 roku, kiedy artystyczne drogi Niemena i Józefa Skrzeka rozeszły się (choć pozostali w przyjaźni), zaczęła nagrywać pod skrótem SBB, który rozwijał się w "Szukaj Burz Buduj".
Lata 70. XX wieku to wielkie sukcesy SBB, zespołu, który imponował fantastycznym warsztatem muzyków, wzbudzał zachwyt genialnymi płytami, kompozycjami oraz niesamowitymi koncertami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Formacja w tym okresie dzieliła scenę z takimi gigantami, jak Bob Marley (na Roskilde Festival '78), Elton John, Soft Machine, Mahavishnu Orchestra, Jack Bruce, Thin Lizzy, Canned Heat, zaprzyjaźniona węgierska Omega, czy geniusz elektroniki Klaus Schulze. Zanim SBB przerwało działalność po raz pierwszy, ukazały się wspaniałe albumy, jak "Nowy horyzont", "Ze słowem biegnę do ciebie", "Memento z banalnym tryptykiem", czy wydany w Niemczech "Welcome".
Po kilkunastoletnim milczeniu SBB trzykrotnie reaktywowało się w latach 90., czego pokłosiem było parę albumów koncertowych. Nieprzerwanie trio zaczęło działać od 2000 roku. W XXI wieku powstały między innymi płyty "The Rock" (zarejestrowany w studiu Zbigniewa Preisnera w Niepołomicach) i "Iron Curtain", nagrane z doskonale znanym Skrzekowi i Apostolisowi węgierskim perkusistą Gaborem Nemethem z grup Scorpió i P. Mobil. Wcześniej z SBB współpracował amerykański bębniarz Paul Wertico, grający wcześniej w zespole Pata Metheny'ego. Z nim nagrano płytę "New Century" (także zarejestrowaną u Preisnera), którą wyprodukował legendarny Reinhold Mack, znany ze współpracy z Queen.
Swoim talentem wspierali formację liczni uznani muzycy, chociażby Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Michał Urbaniak, Don Cherry, Tadeusz Nalepa, Jan Błędowski, Jan Skrzek, Andrzej Urny, Michał Giercuszkiewicz.
SBB regularnie nagrywa i koncertuje. Ostatnia studyjna pozycja w obszernej dyskografii grupy to album "Za linią horyzontu" z 2016 roku, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Pierwszy w oryginalnym składzie od czasów "Mementa z banalnym tryptykiem". Warto zaznaczyć, że SBB ma wielu fanów poza Polską – w Czechach, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Danii.
           
Zagrają:
YES feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman (Wielka Brytania) rock progresywny
+
SBB (Polska) rock progresywny
    
Kiedy: 3 czerwca (niedziela) 2018
Gdzie: Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego, Warszawa ul. Elekcyjna 17
Bilety: 229 zł – przedsprzedaż, 250 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
  
Bilety na koncert dostępne na:
www.sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4897043
DzisiajDzisiaj1311
WczorajWczoraj1026
Ten tydzieńTen tydzień2337
Ten miesiącTen miesiąc40698
WszystkieWszystkie4897043
3.235.145.108