Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 91sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Zmiany w festiwalu Prog In Park II

      
prog in park iic bc mW związku z odwołaniem części europejskiej trasy Sons of Apollo, w tym koncertu w ramach Prog in Park, festiwal zmienia lokalizacje na klub Progresja. Kilka dni temu otrzymaliśmy informacje, że Sons Of Apollo odwołało swoją trasę, w ramach której mieli wystąpić na Prog In Park II.
   

Szukamy godnego następstwa i robimy co w naszej mocy, aby znaleźć odpowiedniego Artystę. Niestety okres wakacyjno-festiwalowy utrudnia nam to zadanie i wiele z zespołów, które nam podpowiedzieliście nie jest dostępne w naszym terminie. Jak tylko znajdziemy zastępstwo - niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Odwołanie trasy Sons Of Apollo zmusza nas do przeniesienia tegorocznej edycji festiwalu do mniejszego, bardziej przystępnego miejsca. Prog In Park II odbędzie się w klubie Progresja. Chcąc zapewnić Wam odpowiednią festiwalową atmosferę wspólnie z klubem powiększymy jej ogródek na czas trwania festiwalu, a także zapewnimy dodatkową przestrzeń i infrastrukturę, aby przy tej nieszczęsnej zmianie oddać klimat festiwalowy.

Bardzo przepraszamy za niedogodności. Bilety zachowują ważność. Osoby chcące zwrócić bilet mogą to oczywiście zrobić w punkcie zakupu.

Mamy jednak nadzieję, że do zobaczenia w Progresji, a przy okazji informujemy, iż niedługo będziemy mogli Wam przedstawić pierwsze zespoły na trzecią, przełomową edycję Festiwalu Prog In Park  
            
Anathema (Wielka Brytania) atmosferyczny rock, rock progresywny, rock alternatywny:
Anathema zbliża się do 30 roku istnienia. Trzecia dekada na scenie stuknie jej w 2020 roku. Kiedy wiele zespołów z takim stażem jedynie odcina kupony od minionej sławy, desperacko stara się utrzymać na powierzchni, powstała w 1990 roku w Liverpoolu kapela przeżywa swoje najwspanialsze chwile i jest w formie tak dobrej, jak nigdy wcześniej. Jedenasta płyta Anathemy, "The Optimist" (2017), została uznana za "Album Roku" podczas Progressive Music Awards, a na liście OLIS dotarła do wysokiej siódmej pozycji. To mówi wiele.
W Polsce Anathema cieszy się ogromną estymą fanów, którzy licznie pojawiają się na wszystkich koncertach Anglików. Od lat nie ma trasy Brytyjczyków, która nie zahaczyłaby o Polskę. Zaczynali od doom metalu pożenionego z death metalem, ale w drugiej połowie lat 90. XX wieku odbyli podróż do łagodniejszej krainy dźwięków, którą eksplorują do tej pory.
Bliżej dziś Anathemie do Pink Floyd i solowego Davida Gilmoura oraz Katatonii niż wczesnego Paradise Lost. Ich obecna muzyka to mnóstwo emocji, piękne pejzaże malowane długimi dźwiękami, klimaty niczym z filmów oraz przejmujące historie w tekstach. Oraz to, za co fani Anathemę uwielbiają, całkowita szczerość i pasja, bijące z każdego wydawnictwa. Bracia Cavanagh dbają też o to, aby być blisko fanów, czuć ich wsparcie, bo dzięki nim mogli zajść tak daleko, jak zaszli w minionych kilku latach.
         
Ihsahn (Norwegia) black metal, awangardowy metal, progresywny metal:
Vegard Sverre Tveitan, norweski kompozytor i multiinstrumentalista, którego świat metalu zna od ponad 25 lat pod ksywką Ihsahn, w październiku 2017 roku skończył zaledwie 42 lata, a wydaje się, że obecny jest w naszej, fanów pamięci od niepamiętnych czasów. Wszystko przez to, że źle znosi nudę i jest tytanem pracy oraz wulkanem pomysłów. To Ihsahn w dużym stopniu odpowiada za oderwanie black metalu od sztampy jako główna kreatywna siła legendarnego Emperor. Wraz z małżonką przez kilka lat tworzył w ramach ciekawego tworu pod nazwą Peccatum. Swój wielki talent ujawnił też, chociażby w Thou Shalt Suffer.
Pochodzi z małego norweskiego miasteczka Notodden, położonego we wschodniej części jednego z najbogatszych państw świata. Ciekawostka, bliźniaczym miastem Notodden są polskie Suwałki. Od małego Ihsahn przejawiał ogromny talent muzyczny. Dość szybko opanował grę na gitarze i pianinie, a niedługo po tym, zaczął tworzyć własne piosenki. W wieku 13 lat na jego drodze pojawił się Samoth, z którym później stworzył Emperor. Zespół, który na trwałe zmienił oblicze black metalu. Rozpad Emperor spowodował, że Ishahn z powodzeniem zaczął tworzyć muzykę na własny rachunek. Muzykę, łączącą w sobie wiele elementów, jako że Norweg czerpie inspiracje z wielu źródeł, nie wyłączając nawet techno. Od połowy pierwszej dekady XXI wieku na koncie Ihsahna jest sześć solowych studyjnych płyt, z których ostatnią, znakomicie ocenioną "Arktis.", będzie promować w Polsce. Gościnnie pojawił się na niej Matt Heafy z Trivium, a także Jorgen Munkeby z Shining.
      
Leprous (Norwegia) progmetal:
Pochodzą z tego samego miasta, co jedna z gwiazd "Prog In Park", Ihsahn. Z legendarnym muzykiem Emperor większość Leprous nie raz stała na scenie, wspierając go podczas tras koncertowych. Z Ihsahnem łączą kwintet jeszcze fantastyczne umiejętności muzyczne i niebanalne pomysły na kompozycje. Dzięki nim Leprous jest dziś w czołówce zespołów, które należą do nurtu progmetalowego. Aczkolwiek w przypadku Norwegów określenie to jest z całą pewnością niewystarczające.
Choć wyraźnie słyszalne są w muzyce Leprous klimaty progmetalowe, norweska formacja bynajmniej nie trzyma się kurczowo tej stylistyki. Wprost przeciwnie. Czerpie również z metalu, symfonicznego rocka, jego alternatywnej odmiany, a wokal Einara Solberga, szczególnie na doskonałej ostatniej studyjnej płycie "Malina", zapewne wielu skojarzy z tym, jak śpiewa Thom Yorke z Radiohead. Jest tu też trochę pięknych orkiestracji, świetnej, ilustracyjnej elektroniki i jeszcze wiele, wiele więcej kolorów. To sprawia, że słuchanie Leprous jest niczym pasjonująca podróż przez krainę, którą niby znamy, ale która w ostatnim czasie doznała interesujących zmian w krajobrazie.
"Malina" to pierwsze dzieło Norwegów (piąte studyjne w ogóle), które opiera się wyłącznie na czystych wokalach i pierwsze, na którym słychać grę nowego gitarzysty, Robina Ognedala.
    
Postcards From Arkham (Czechy) atmosferyczny rock, post rock, post black metal:
Czechy plus Howard Phillips Lovecraft, plus metal równa się Postcards From Arkham. Właśnie u naszych południowych sąsiadów, w położonym niedaleko od polskiej granicy Hawirzowie, Marek "Frodys" Pytlik założył tak nazywającą się formację. Inspirowana twórczością genialnego pisarza, muzyką filmową, post rockiem i post black metalem czeska formacja, tworzy muzykę, w której jest miejsce zarówno na mnóstwo przestrzeni, jak i momenty bardzo brutalne.
Do tej pory na koncie Postcards From Akrham, który już parokrotnie grał w Polsce, są trzy pełnowymiarowe albumy. Ostatni, "Manta", ukazał się w sierpniu 2017 roku, a promował go wideoklip do mistycznej i jednocześnie brutalnej piosenki "The Kvlt Ov Dream". Sprawdźcie, bo warto. Zarówno album, jak i teledysk.
   
Zagrają:
Anathema (Wielka Brytania) atmosferyczny rock, rock progresywny, rock alternatywny
+
Sons Of Apollo (USA) progresywny metal
Ihsahn (Norwegia) black metal, awangardowy metal, progresywny metal
Leprous (Norwegia) progmetal
Postcards From Arkham (Czechy) atmosferyczny rock, post rock, post black metal
    
Kiedy: 18 sierpnia (sobota) 2018
Gdzie: Warszawa @ Park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17
Bilety: 185 zł – przedsprzedaż, 200 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
     
Bilety na koncert dostępne na:
www.sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
rightslider_002.png rightslider_004.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5521313
DzisiajDzisiaj90
WczorajWczoraj615
Ten tydzieńTen tydzień2013
Ten miesiącTen miesiąc6994
WszystkieWszystkie5521313
18.97.9.174