Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 71sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lion shepherd plakat m 

visigoth plakatc m

anthrax plakatz m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

wacken2019

black silesia open air festival iv m

prog in park iii m

Festiwal Wacken Open Air 2019, 1.VIII-3.VIII.2019, zapowiedź

         
wacken2019Wacken Open Air, mimo coraz to większej ilości europejskich festiwali, to wciąż jedno z największych metalowych świąt na świecie. Pierwsza edycja miała miejsce w 1990 roku, trwała jedynie dwa dni i zagrało na niej całe sześć zespołów. Co ciekawe, mieszkańcy miasteczka Wacken nie kryli swoich obaw związanych z najazdem metalowców. Już w następnym roku w logo festiwalu pojawiła się czaszka krowy, zwierzaka, którego nie sposób nie spotkać na pastwiskach rozciągających się w gminie Wacken. Do dziś jest ona nierozerwalnym motywem imprezy i występuje na wszystkich gadżetach związanych z festiwalem.
W tym roku festiwal będzie obchodził jubileusz, bo odbędzie się już 30 raz.  Motyw przewodni i plakat zaprojektowano w artdecowskiej estetyce filmu „Metropolis”.
             
Absolutną bombą tegorocznej edycji jest powrót Demons&Wizards, który zagra jedyny w Niemczech festiwalowy koncert. Jako gwiazda wystąpi też Slayer żegnający się z niemiecką publiką. Ze smaczków warto zwrócić uwagę na występ Toma Warriora, który będzie wykonywał utwory... Hellhammer. W ramach sekcji klasyki tym razem zaprezentuje się Uriah Heep i Krokus. Na dynamiczny i mocno rock'n'rollowy koncert będzie można liczyć podczas występu Australijczyków z Airbourne. Do świata z pogranicza metalu i disco, a ostatnio raczej z pogranicza metalu i hard rocka lat 80. przeniesie nas Battle Beast, w podobną, imprezową estetykę zaniesie nas Gloryhammer. Nieco spokojniej będzie z pewnością na występie Evergrey, który będzie promował ostatnią, melancholijną płytę. Szeregi świata NWoBHM zasili żeńska ekipa z Girlschool. Na pewno warto będzie zobaczyć Manticorę, która umiejętnie łączy heavy metal z progresywnym zacięciem czy Myrath, który do skocznych powermetalowych dźwięków wprowadza wręcz przeciwstawne światy – ludową muzykę arabską i progresywność.
        
Obecnie skład XXX edycji wygląda tak:
Aborym
Acranius
Airbourne
All Hail The Yeti
Angelus Apatrida
Anthrax
Asrock
Avatar
Baby Face Nelson
Battle Beast
Beyond The Black
Black Stone Cherry
Bleed From Within
Body Count feat. Ice-T
Bullet for My Valentine
Cradle of Filth
Crazy Lixx
Crematory
Crisix
Critical Mess
Crobot
D-A-D
Dark Funeral
Deathstars
Delain
Demons & Wizards
Die Happy
Die Kassierer
Dirty Shirt
Downfall of Gaia
Eclipse
Eisbrecher
Eluveitie
Emil Bulls
Equilibrium
Evergrey
For I Am King
Frog Leap
Gama Bomb
Gernotshagen
Girlschool
Gloryful
Gloryhammer
Grave
Hamferð
Hammerfall
Harpyie
Hellhammer performed by Tom Warrior's Triumph of Death
Hämatom
Jinjer
Kaizaa
Krokus
Kärbholz
Lagerstein
Legion Of The Damned
Life of Agony
Lucifer Star Machine
Manticora
Meshuggah
Michale Graves
Monster Magnet
Myrath
Nachtblut
Nashville Pussy
Nasty
Necrophobic
Night In Gales
Nordjevel
Of Mice & Men
Opeth
Parkway Drive
Powerwolf
Primordial
Prong
Prophets of Rage
Queensrÿche
XIII feat. Lingua Mortis Orchestra
Rage
Rose Tattoo
Sabaton
Santiano
Savage Messiah
Septicflesh
Skew Siskin
Skyclad
Final German Festival Show
Slayer
SOiL
Subway to Sally
Suidakra
Sweet
Tausend Löwen Unter Feinden
TesseracT
Testament
The Adicts
The BossHoss
The Crown
The Damned
The Lazys
The New Roses
The Night Flight Orchestra
The Quireboys
The Sisters of Mercy
The Vintage Caravan
The Wild!
Thy Art Is Murder
Torment
Tribulation
UFO
Uriah Heep
Vampire
Velvet Viper
Venom Inc.
Versengold
Vltimas
Vogelfrey
Warkings
Wiegedood
Windhand
Within Temptation
Witt
Zuriaake
           
Obecnie skład liczy nieco ponad 120 nazw, być może się jeszcze trochę powiększy, ponieważ festiwal zazwyczaj zapowiada około 130 zespołów. Zestaw tegorocznej edycji można śledzić pod linkiem:
Z pewnością kapele wystąpią na siedmiu scenach scenach, dwóch największych - Faster Stage, Harder Stage, mniejszej Lauder Stage, podwójnej, grającej naprzemiennie W.E.T Stage, Headbanger Stage oraz najmniejszych - Wackinger Stage, Wasteland Stage i Beergarden Stage.
          
Od 2004 roku Wacken Open Air organizuje międzynarodowy konkurs dla młodych zespołów nie posiadających wielopłytowych z wielkimi wytwórniami – Wacken Metal Battle. Zwycięzca konkursu nie tylko ma okazję zagrać na festiwalu, ale także wygrywa kontrakt płytowy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora festiwalu. Niedługo dowiemy się jakie zespoły będą walczyć w imieniu naszego kraju. Rok temu Polska nie brała udziału w konkurencji, ale w poprzednich latach nasz kraj reprezentowały kolejno: Corruption, Chainsaw, None, The Sixpounder, Leash Eye, Devil's Note, Gnida i Materia, Calm Hatchery i The Kroach. Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy w kwietniu. Więcej na temat imprezy można przeczytać pod linkiem: www.metal-battle.com/
                     
Wacken Open Air na ostatnich edycjach gromadził publikę rzędu 85 000 osób. Cała infrastruktura jest doskonale przygotowana, od wielkich pól namiotowych (z alejkami nazwanymi na cześć znanych zespołów), przez setki toalet, wodopojów z pitną wodą, punktów gastronomicznych, ogródków piwnych po stoiska z płytami i koszulkami. Co ciekawe, tym roku ma terenie festiwalu ma się pojawić duży sklep Kaufland. Sam festiwal słynie także ze sprzedaży nawet najbardziej wymyślnych gadżetów ze swoim logo – od namiotów, przez tostery, zestawy turystyczne po ręczniki. Impreza jest doskonale zorganizowana, a samo miasteczko Wacken – na co dzień spokojna miejscowość z jedną dużą ulicą, marketem, cmentarzem i kościołem – zamienia się na tydzień w prawdziwą stolicę metalu. Ostatnio do infrastruktury doszedł drenaż umożliwiający spływanie wody i nietworzenie się błota. Rok temu nie miał okazji się sprawdzić, ponieważ po latach błota nastąpiło lato piekielnego upału. Jak będzie tym razem, przekonamy się już na początku sierpnia!
                
Strona festiewalu: www.wacken.com
          
Katarzyna „Strati” Mikosz
128_enforcer_158x600px_eu.gif 129_vader_158x600px_eu.gif 127_grandmagus_158x600px_eu.gif 120_anthrax_banner_2.png 132_deathangel_158x600px_eu.gif 130_possessed_158x600px_eu.gif 131_majestica_158x600px_eu.gif

Goście

2110467
DzisiajDzisiaj643
WczorajWczoraj3642
Ten tydzieńTen tydzień643
Ten miesiącTen miesiąc57310
WszystkieWszystkie2110467
3.90.207.89

protector plakat m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m