Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lion shepherd plakat m 

queensryche plakat m

retrospective trasa pl m

ram plakatx m

psychotic waltz plakatx m

protector plakat m

mortis plakat m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

hammerfall posterb1 m

Wardruna w listopadzie wystąpi w Teatrze Szekspirowskim w ramach trasy promującej album Skald

                 
wardruna plakat mWardruna, w listopadzie 2019 r., wystąpi na scenie Teatru Szekspirowskiego w ramach trasy promującej album Skald. Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii runicznej. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy.
           
Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. W listopadzie 2017 r. Wardruna wystąpiła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na wyprzedanym koncercie, promując trzeci album Ragnarok, zamykający płytową trylogię runiczną. Album Skald, który ukazał się tego roku, jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera materiał muzyczny, który wykorzystany został w popularnym serialu Wikingowie.
             
"Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny. Czekamy na powrót do Polski."
Einar Selvik, lider Wadruny
                   
Organizatorami wydarzenia są Gdański Teatr Szekspirowski oraz Iron Realm Productions.
132_deathangel_158x600px_eu.gif 125_twilightforce_158x600px_eu.gif 125_destruction_158x600px_eu.gif 120_baner.gif

Goście

2339128
DzisiajDzisiaj1717
WczorajWczoraj3573
Ten tydzieńTen tydzień12976
Ten miesiącTen miesiąc73040
WszystkieWszystkie2339128
34.239.158.107