Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 75sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

richie kotzenposterz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

evanescenceposterz m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Alter Bridge - nowe video z nadchodzącej płyty

                
alterbridge posterb1zyx mPierwszy singiel z nadchodzącej płyty Alter Bridge “Wouldn’t You Rather” kontynuuje jeszcze wspinaczkę na listach przebojów, niedawno również premierę miała ulubiona kompozycja fanów z nowego krążka, „Pay No Mind”, a zespół ujawnia już kolejny utwór  z płyty "Walk The Sky" (premiera 18.10 nakładem Napalm Records). “Take The Crown” dostępny już jest za pośrednictwem serwisów cyfrowych, a lyric video do tej kompozycji można zobaczyć w tym miejscu: https://youtu.be/YG3QxwA7i34 . Piosenka, która na pewno znajdzie swoje miejsca na koncertowej set liście zespołu, zaczyna się słowami: “So sorry, so sorry, but you’re going down” i stanowi kwintesencję stylu Alter Bridge.
 
Od ponad 15 lat Alter Bridge w swojej twórczości zaciera granice pomiędzy hard rockiem i heavy metalem. Już samo podejście do pracy nad nowym albumem było zupełnie odmienne niż przy poprzednich płytach formacji. Album powstał  na bazie kompletnych pomysłów na utwory, stworzonych przez Kennedy'ego i Tremontiego, a następnie utwory te szlifowane były przez cały zespół i w ten sposób narodził się "Walk The Sky". Różni się to od poprzedniej metody grupy (od drugiej płyty "Blackbird"), w której Kennedy i Tremonti nad swoimi indywidualnymi  pomysłami i riffami pracowali z producentem Michaelem „Elvisem” Baskette, tworząc niektóre z najbardziej cenionych kompozycji zespołu. Od początkowej melodii w „One Life” po wzruszający finał „Dying Light”, Alter Bridge udało się stworzyć wspaniały dodatek do swojego muzycznego katalogu. 
Takie utwory jak „Godspeed”, „Native Son” i „Walking On The Sky” na pewno doskonale sprawdzą się na koncertach. Z kolei w „Forever Falling” następuje zwrot wokalny, podobnie jak wcześniej na płycie "Fortress" w kompozycji „Waters Rising” Tremonti występuje tutaj w roli głównego wokalisty, a Kennedy udziela się w chórkach. Debiutancki singiel “Wouldn’t You Rather” znajduje się obecnie na Top 25 listy Active Rock w niecały miesiąc od jego wydania, a teledysk ma już ponad milion odtworzeń (https://youtu.be/bAz1vYAwVKE).
Album ten zamawiać  już można w przedsprzedaży w tym miejscu: https://smarturl.it/WalkTheSky
            
Lista utworów prezentuje się następująco:
One Life
Wouldn’t You Rather
In The Deep
Godspeed
Native Son
Take The Crown
Indoctrination
The Bitter End
Pay No Mind
Forever Falling
Clear Horizon
Walking On The Sky
Tear Us Apart
Dying Light
               
Zespół ogłosił właśnie trasę Victorious Sky Tour, która rozpocznie się we wrześniu i w ramach tej trasy Alter Bridge zagra u boku Skillet w USA, a w roli gościa specjalnego wystąpi grupa Dirty Honey. Europejska trasa koncertowa Walk The Sky Tour odbędzie się w listopadzie i grudniu, a Alter Bridge towarzyszyć będą takie formacje jak Shinedown, Sevendust (tylko koncerty w Anglii) oraz The Raven Age (wszystkie daty z wyłączeniem Wielkiej Brytanii). Zespół będzie także headlinerem wyprzedanego festiwalu Shiprocked, który odbędzie się w 2020 roku, a w październiku wystąpi na festiwalu Exit 111.
Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku i tego samego roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty.  W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane  za 'Greatest Guitar Solo Of All Time' przez magazyn Gitarzysta. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", to właśnie z tej płyty pochodzi pierwszy no1 kapeli, singiel "Isolation". Kolejna płyta "Fortress" ukazała się w 2013 roku, krążek znalazł się na 12 miejscu Billboard Top 200 i zebrał świetne recenzje w takich magazynach jak np. Total Guitar, KERRANG!, The Guardian, Loudwire czy Ultimate Guitar. Pomiędzy wyprzedanymi koncertami w Europie i Ameryce Północnej chłopaki pojawili się w VH1 oraz na okładce magazynu Classic Rock, który nazwał 'Fortress' „najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili”, podczas gdy Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. ”The Last Hero" z 2016 roku dał zespołowi pierwszy album na Top 10 od czasu ich debiutu. Formacja pojawiła się też  m.in. w programie  Jimmy Kimmel Live, a  i ich muzyka została użyta przez WWE, Major League Baseball czy też NASCAR. Ostatnio ukazał się również niezywkły koncertowy zapis video oraz audio “Live At The Royal Albert Hall”, gdzie Alter Bridge wspierany był przez 52-osobową orkiestrę Parallax Orchestra pod dyrekcją Simona Dobsona.
             
ALTER BRIDGE line-up:
Myles Kennedy – wokale/ gitary
Mark Tremonti – gitary/ wokale
Brian Marshall - bas
Scott Phillips - perkusja
                
Więcej informacji:
Twitter: @alterbridge
 
120_destruction_158x600px_eu.gif 120_slider_ot.gif 122_bluespills_158x600px_eu.gif 121_primalfear_158x600px_eu.gif

Goście

3320949
DzisiajDzisiaj1296
WczorajWczoraj2844
Ten tydzieńTen tydzień1296
Ten miesiącTen miesiąc26927
WszystkieWszystkie3320949
3.235.45.196