Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 75sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

metalmaniaa 210x297 hmp m

within temptation evanescencezz m

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

helloweenn 210x297 hmp m

mystic festivalzz m

 

Reedycja deluxe legendarnej EPki Hellhammer “Apocalyptic Raids” już 24 kwietnia 2020

                          
hellhammerkorona mNoise Records / BMG z dumą ogłaszają wydanie reedycji legendarnej EPki ‘Apocalyptic Raids’, która wywarła ogromny wpływ na rozwój ekstremalnego metalu. Wydanie to bogata wersja winylowa i CD z książeczkami. Jej twórca, lider i założyciel zespołu Hellhammer, Tom Gabriel Warrior osobiście nadzorował proces tworzenia tej reedycji: zawartość książeczek, nową treść i opis oraz archiwalne zdjęcia. Remasteringiem zajął się V. Santura z Triptykon.
            
        
Tom Gabriel Warrior: “To dla mnie ogromna przyjemność móc obserwować jak BMG i Noise Records wreszcie wykorzystują prawa do katalogu Hellhammer i robią to z należytym szacunkiem dla artystów oraz zrozumieniem ducha naszej muzyki. Jest to także wielki zaszczyt, że zostałem zaproszony do udziału w procesie tworzenia tego wydania i pomysłów przy zarówno remasteringu, jak i elementach okładki. Jestem ogromnie wdzięczny za pracę wytwórni, która zaangażowała się w ten projekt, i wiem, że mówię tu w imieniu wszystkich byłych członków Hellhammer. Cieszę się, że ktoś widzi jak nadal duże jest zapotrzebowanie na naszą muzykę i jaki jest jej wpływ po tylu latach.”.
                
Hellhammer istniał zaledwie przez dwa lata, od maja 1982 roku do maja 1984 roku. Przez ten czas, zespół zarejestrował materiał na trzech demo, jednej epce oraz na legendarnej składance Death Metal oraz sporo nie wydanych utworów. Zespół został stworzony przez Toma G Warriora w maju 1982 roku, jako Hammerhead, ale niebawem przemianował się na Hellhammer. Po wielu zmianach w składzie, zespół osiągnął stabilność w 1983 roku z Brucem Day’em na perkusji (ex Moorhead), i Martinem Eric Ain’em (ex Shizo) na basie. Ain już wcześniej uczestniczył w tworzeniu utworów Hellhammer, a potem współpracował z Tomem przez kilka dekad, aż do swojej śmierci w 2017 roku.
            
“Satanic Rites”, demo Hellhammer z 1983 roku zawiera 10 utworów nagranych w 8 godzin. Wydane zostało w zaledwie 200 kopiach, z których większość wysłana została do wytwórni płytowych. Niemiecka Noise Records była na tyle pod wrażeniem tej muzyki, że zdecydowała się zaproponować zespołowi trzy letni kontrakt. Od piątku, 2 marca, do środy 7 marca, Hellhammer nagrywał w Caet Studio w Mehringdamm (Berlin-Kreuzberg) i zarejestrował cztery utwory na EP Apocalyptic Raids i dwa utwory na składankę wydaną przez Noise Records „Death Metal”. Wydarzyło się to zaledwie w 13 tygodni po demo ‘Satanic Rites’ Hellhammera (i w 8 miesięcy po pierwszym demo zespołu, „Triumph Of Death”). „The Apocalyptic Raids” EP, była doskonały przykładem sprzecznej natury Hellhammer. W warstwie tekstowej, pod względem technicznym i muzycznie był to znaczący ruch na przód dla zespołu. Jednocześnie jednak, EP była antytezą panujących ówcześnie trendów w metalu. Prasa bardzo krytycznie przyjęła wtedy „Apocalyptic Raids” i w maju 1984 roku Warrior i Ain ogłosili, że Hellhammer osiągnął kres, a pomysł był zbyt słaby, żeby go kontynuować. Po rozwiązaniu zespołu, Warrior i Ain założyli nowy awangardowy projekt – trio Celtic Frost. I pomimo że ten zespół osiągnął sukces takimi płytami jak „To Mega Therion" z 1985 roku, czy "Into The Pandemonium" z 1987 roku, to nadal nazwa Hellhammer pozostawała wielkim symbolem, a zespół był inspiracją dla ekstremalnego metalu i cieszył się statusem kultowego wśród słuchaczy i znawców gatunku.
            
Odbiór ich muzyki zmienił się wraz z upływającym czasem. Olbrzymi postęp na scenie ekstremalnego metalu przez kolejne dekady zmienił status ‘Apocalyptic Raids’ z niszowego do klasycznego dla gatunku. Jego surowe brzmienie, wynikające z nisko budżetowego procesu produkcji stało się wyrazem bezkompromisowości i oryginalności. 'Apocalyptic Raids' wyniosło Hellhammer przez lata na wyżyny i dzięki tej płycie, zespół jest dziś niemalże mityczną ikoną tej muzyki, pomimo że nigdy nie grał nawet koncertów. Jednakże w zeszłym roku Warrior wreszcie zdecydował się na złożenie hołdu swojej własnej legendzie i założył tribute band, z którym zagrał wreszcie utwory Hellhammer na żywo. Skład występował pod nazwą Triumph Of Death (nazwa pochodzi od jednego z najbardziej znanych utworów Hellhammer). Zespół zagrał kilka koncertów od lata 2019 roku.
                  
Lista utworów :
The Third Of The Storms (Evoked Damnation)
Massacra
Triumph Of Death
Horus / Aggressor
Revelations Of Doom
Messiah
126_paradiselost_158x600px_eu.gif 125_vader_158x600px_eu.gif 127_sbaton_158x600px_eu.jpg

Goście

3145837
DzisiajDzisiaj832
WczorajWczoraj2533
Ten tydzieńTen tydzień832
Ten miesiącTen miesiąc832
WszystkieWszystkie3145837
34.231.21.83