Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Trasa koncertowa Velesara „Bratnia Krew”

                       
velesaraaa mJuż za tydzień, 4 września, rusza tegoroczna trasa koncertowa Velesara „Bratnia Krew”! Koncerty początkowo miały odbyć się wiosną, ale ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące w całym kraju obostrzenia, zostały przeniesione na jesień. Velesarowi towarzyszyć będą goście, wśród których znajdą się takie formacje, jak: Morhana, Runika, Diaboł Boruta, Merkfolk, Wolfarian, Djavena, Firlith i Forbidden Omen.
                              
- Co tu ukrywać - ten rok jest tragiczny dla muzyki i artystów. Pandemia i obostrzenia zepsuły wiele planów koncertowych, w tym i nasze. Duże kłopoty mają zespoły, kluby, branża nagłośnieniowa – praktycznie cały sektor artystyczny. Ale nie składamy broni i walczymy dalej! W sierpniu udało nam się zagrać koncert na czeskim Barbar Feście niedaleko Brna i był to nasz pierwszy koncert w tym roku. Dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie trasy i spotkanie z naszymi fanami. Mamy nadzieję, że tym razem już nic się nie zepsuje i wszystkie koncerty odbędą się planowo – mówi Marcin Velesar Wieczorek, twórca i wokalista projektu Velesar. - Do udziału w trasie zaprosiliśmy doskonale znane fanom polskie kapele folk metalowe. W większości są to nasi dobrzy znajomi, z którymi już nieraz miałem okazję spotkać się na scenie w ciągu ostatnich kilku lat, zarówno w tym projekcie, jak i poprzednich. Dodatkowo na koncercie w Warszawie pojawią się goście z zagranicy – czyli świetna czeska formacja Wolfarian, z którą już mieliśmy przyjemność wystąpić na wspólnej scenie i planujemy następne wspólne koncerty. Tak więc będzie grubo!
                    
Dokładne informacje na temat poszczególnych koncertów, w tym także odnośnie możliwości zakupu biletów, można znaleźć między innymi na oficjalnej stronie zespołu www.velesar.pl, a także na profilu projektu na Facebooku www.facebook.com/VelesarOfficial oraz w specjalnie przygotowanych wydarzeniach (również na FB).
                      
O projekcie:
                            
Velesar to polski zespół folk metalowy założony w 2018 r. przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę formacji Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (od 2014 r.). Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.
                      
6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara "Dziwadła". W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time. Płyta znalazła się na 3. miejscu w kategorii "Najlepszy debiut roku 2019" w holenderskim portalu Folk-metal.nl, a także zajęła 3. miejsce w plebiscycie portalu Folkmetal.pl na "Najlepszy album folk metalowy roku 2019". Została również nominowana do nagrody Wirtualnych Gęśli 2019, zajmując ostatecznie 6. miejsce.
                            
Koncerty w ramach trasy „Bratnia Krew”:
                      
-04.09.2020 – Ostrów Wlkp., Klub Fanaberia – Velesar + Djavena
-18.09.2020 – Bielsko-Biała, RudeBoy Club – Velesar + Morhana + Firlith
-25.09.2020 – Warszawa, VooDoo Club – Velesar + Merkfolk + Wolfarian
-26.09.2020 – Chorzów, Klub Leśniczówka – Velesar + Runika + Forbidden Omen
-24.10.2020 – Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor – Velesar + Runika + Diaboł Boruta
-13.11.2020 – Wrocław, Klub Liverpool – Velesar + Morhana + Djavena
-14.11.2020 – Poznań, Klub Pod Minogą – Velesar + Morhana + Diaboł Boruta
120_slider_ot.gif 131_ot1020.gif 129_evangelist_banner158x600px.jpg 121_axe_crazy_baner.gif

Goście

3559162
DzisiajDzisiaj59
WczorajWczoraj584
Ten tydzieńTen tydzień59
Ten miesiącTen miesiąc10424
WszystkieWszystkie3559162
54.208.73.179