Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Wind Of Change: The Iconic Song

                        
scorpions woc all partscvb mScorpions świętują 30. tą rocznicę wydania swojej ballady - ikony, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego. Premiera Deluxe box set 3 października 2020 r. zawierać będzie 84-stronicową książeczkę w twardej oprawie, z nigdy niepublikowanymi archiwalnym zdjęciami, nutowym zapisem aranżacji wokalnych i fortepianowych oraz kawałkiem Muru Berlińskiego oraz 5 wersji utworu, w tym jedna z nich nigdy niepublikowana. Wersje CD i LP (12’’)
                
Wydanie jest ręcznie numerowane i limitowane
Dostępne jedynie 2020 egzemplarzy!
                  
Przedsprzedaż wyłącznie przez stronę:
www.TheIconicSong.com
                  
Jeden z największych klasyków hard rocka, Scorpions, świętuje w tym roku 30. rocznicę wydania “Wind of Change”. Z tej okazji, 3 października ukaże się limitowany box set: “Wind of Change: The Iconic Song”. To wydawnictwo będzie w całości dedykowane wielkiej balladzie stworzonej przez Klausa Meine, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego i upadku Żelaznej Kurtyny. Inspiracją do napisania tego utworu była wizyta zespołu na moskiewskim festiwalu Music Peace Festival w 1989 roku. „Winds of Change” ucieleśnia uczucie nadziei, optymizm i perspektywę lepszego jutra.
                
"Kiedy weszliśmy na scenę stadionu im. Lenina i rozpoczęliśmy nasz koncert od utworu ‘Blackout’, wszyscy żołnierze Armii Czerwonej, którzy służyli tam jako ochroniarze podrzucili swoje czapki i kurtki w górę i przyłączyli się do publiczności. Świat zmieniał się na naszych oczach... to było niesamowite doświadczenie!” Klaus Meine, 2020
                  
Box set, którego opakowanie przypomina cegłę, zawiera 84 stronicową książeczkę w twardej oprawie napisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego Metal Hammera i bliskiego powiernika zespołu. Na tę okazję Klüsener zrobił specjalny wywiad z Klausem Meine oraz opisał powstanie utworu i wpływ jaki miała ta piosenka. Ponadto wydawnictwo zawiera wiele archiwalnych i do tej pory niepublikowanych zdjęć, których autorem jest fotograf zespołu – Didi Zill, a także fotografie z prywatnego archiwum Klausa Meine. Ciekawostką dla kolekcjonerów będzie też rękopis Klausa Meine ze słowami piosenki.
              
Poza książeczką, w box secie znaleźć będzie można nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych ‘Wind of Change”. Będzie tam także 5 wersji utworu na CD lub 12 calowym winylu: wersja oryginalna z albumu, wersja nagrana z Orkiestrą Filharmonii Berlińskiej, wersje po rosyjsku i hiszpańsku oraz niepublikowana wersja demo Klausa Meine. W samym sercu box setu będzie ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego, z czerwoną gwiazdą „Wind of Change” i ręcznie pisanym przez Klausa Meine tekstem ‘Wind of Change”.
                    
„Take Me to The Magic of The Moment” – Klaus Meine, Wind of Change
                  
Ludzie nie tylko w Europie czuli związek z motywem zmiany i melancholii, która płynęła z utworu. Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, głód wolności i wspólnoty był ogromny. Ta nagła zmiana w Europie dała miejsce olbrzymiej nadziei. Utwór "Wind of Change" uchwycił ten niezwykły moment i stał się hymnem upadającego muru berlińskiego. Ta piosenka nadal jest olbrzymią inspiracją i jej znaczenie jest aktualne.
                
“W czasach wirusa COVID-19, a jednocześnie w czasach tych wszystkich teorii spiskowych, „Wind of Change” jest niczym objęcie starego przyjaciela z czasów, gdy nadzieja na pokój na świecie spełniła się. Marzenie o pokoju żyje w tej piosence.” – Klaus Meine, 2020r.
                
13 sierpnia 2020 roku to dzień, w którym mija dokładnie 59 lat od zbudowania Muru Berlińskiego i 31 lat od Moscow Music Peace Festival w 1989 roku, rusza przedsprzedaż box setu na stronie www.TheIconicSong.com.
The Iconic Song Box jest ręcznie numerowany, limitowany do 2020 sztuk i wydany zostanie w 30tą rocznicę jedności Niemiec, 3 października 2020 roku.
                
Deluxe box set zawiera:
12‘‘płytę winylową i CD
84-stronicową książeczkę w twardej oprawie z historią spisaną przez Dr. Edgara Klüsenera, byłego redaktora naczelnego Metal Hammer i bliskiego spowiednika zespołu,
rzadkie i ekskluzywne fotografie fotografa zespołu z tamtych czasów – Didiego Zilla
Wywiad z Klausem Meine
Materiały z prywatnego archiwum Klausa Meine
Zapis nutowy aranżacji wokalnych i fortepianowych
Ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego z czerowną gwiazdą “Wind of Change” i rękopis tekstu piosenki wykonany przez Klausa Meine.
                          
Lista utworów:
                  
CD
Wind of Change (Crazy World Version)
Wind of Change (Scorpions & Berlin Philharmonic Orchestra Version)
Ветер перемен (Russian Version)
Viento de Cambio (Spanish Version)
Wind of Change (Unreleased Demo Version by Klaus Meine)
                
LP
A
Wind of Change (Crazy World Version)
Wind of Change (Scorpions & Berlin Philharmonic Orchestra Version)
B
Ветер перемен (Russian Version)
Viento de Cambio (Spanish Version)
Wind of Change (Unreleased Demo Version by Klaus Meine)
                    
W listopadzie 2020 roku pojawi się także inna wersja box setu, dostępna bez limitu. Zawierać będzie ona 84 stronicową książeczkę, nutowy zapis aranżacji wokalnych i fortepianowych, płytę winylową i CD.
144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3748855
DzisiajDzisiaj712
WczorajWczoraj681
Ten tydzieńTen tydzień4451
Ten miesiącTen miesiąc22475
WszystkieWszystkie3748855
34.207.230.188