Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

doroplakatze m

nightwishposterz m

opethposterz m

epicaposterz m

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

"Szczodre Gody" - nowy album Velesar

                      
velesar szczodre godyz tojestwojna mPrace nad drugim albumem folk metalowego projektu Velesara, byłego wokalisty formacji Radogost, nabierają tempa! Ciągle też trwa zbiórka na portalu crowdfundingowym OdpalProjekt.pl, której celem jest właśnie nagranie płyty. Niedawno zbiórka przekroczyła próg 8000 zł i z tej okazji Velesar oficjalnie zaprezentował fanom okładkę nadchodzącego albumu.
                  
- Obecny czas nie jest łaskawy dla muzyków. Jak wiele innych zespołów typowo koncertowych, bardzo dotkliwie odczuliśmy wszystkie obostrzenia związane z klubami i koncertami. Ale absolutnie nie zamierzamy się poddawać i cały czas idziemy do przodu, choć może wolniej niż byśmy sobie tego życzyli. Wiemy doskonale, że nie tylko muzykom jest teraz ciężko - naszym fanom również. Dlatego tym bardziej dziękujemy za każdą darowiznę, która trafiła do tej pory naszą zbiórkę. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji będzie bardzo trudno zebrać całą założoną kwotę, ale 8000 zł, które udało się zgromadzić do tej pory, to dla nas ogromna pomoc. Dlatego też postanowiliśmy zrobić naszym fanom kolejną niespodziankę. Tytuł płyty, czyli "Szczodre Gody", podaliśmy już wcześniej, a teraz przyszła kolej na okładkę albumu - informuje Velesar.
              
Autorem okładki, jak miało to miejsce w przypadku wydanego w 2019 r. pierwszego albumu Velesara "Dziwadła", jest warszawski artysta Krzysztof Kowalik. Przy okazji Velesar zdradził też kilka dodatkowych informacji na temat samego albumu.
                    
- Płyta będzie bardzo metalowa, ale też mocno folkowa, stylistycznie zbliżona do poprzedniego albumu. Znajdzie się na niej 12 nowych utworów, z których jeden, czyli "Swaćbę", wiele osób już zna, ponieważ od pewnego czasu gramy go na koncertach, a poza tym wiosną kawałek został udostępniony na naszym kanale YouTube w wersji nagrywanej totalnie domowym sposobem podczas kwarantanny. Warto też dodać, że na płycie, jak miało to miejsce w przypadku "Dziwadeł", również pojawią się goście. Oczywiście na razie jest za wcześnie, by podawać tutaj jakieś szczegóły, aczkolwiek myślę, że jest na co czekać... - dodaje Velesar.
                  
Premiera albumu "Szczodre Gody" zaplanowana jest na 2021 rok, aczkolwiek na razie nie ma jeszcze konkretnej daty. Wiele będzie tutaj zależało od ostatecznego wyniku zbiórki, dostępnej przez cały czas pod adresem www.odpalprojekt/p/velesar, ale też ewentualnych obostrzeń związanych z pandemią. W każdym razie pierwsze nagrywki planowane są na początek przyszłego roku.
121_axe_crazy_baner.gif 131_ot1020.gif 129_evangelist_banner158x600px.jpg 120_slider_ot.gif

Goście

3565172
DzisiajDzisiaj332
WczorajWczoraj429
Ten tydzieńTen tydzień6069
Ten miesiącTen miesiąc16434
WszystkieWszystkie3565172
3.239.242.55