Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 77sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

epicaposterz m

wardruna poster b

helicon metal festival iiidoz m

helloween nowadata m

laibachposterz m

mystic festivalzz m

kiss poster m

steelpanther poster m

evanescenceposterz m

vandenberg poster m

van der graaf generator m

deeppurple 2021 posterb1mn m

fish posterb1 2021 v2ze m

tarja 2021 posterb1 m

 

Bodom After Midnight - „Paint The Sky With Blood“

                               
dodom after midnightxyz tojestwojna m
W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa Bodom After Midnight, na czele której stał niezwykle utalentowany Alexi Laiho, zostać ma następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom.  Plany były wielkie – wiosną miała ukazac się EPka, a pod koniec roku – pełnowymiarowe wydawnictwo.
                   
"Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego”
                 
EPka, “Paint The Sky With Blood” (premiera: 23.04.21/Napalm Records) nagrana została w Finandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz, ta trzyczęściowa płyta nabiera zupełnie nowego znaczenia.  “Paint The Sky With Blood” to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego gitarzysty i wokalisty, Alexi Laiho oraz jego wyjątkowego dziedzictwa dźwiękowego. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.   
Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalną Alexi Laiho, tak brzmi utwór “Paint The Sky With Blood” – numer otwierający czternastominutową EPkę o tym samym tytule. Kompozycja przypomiać może wczesne dokonania Children Of Bodom, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający “Payback’s A Bitch”, to idealny  przykład na mocne udrzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezywkłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.
            
Zamykający płytkę cover “Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.
           
                  
W hołdzie dla trzech dekad metalu: Bodom After Midnight “Paint The Sky With Blood”- premiera już 23 kwietnia, 2021 (Napalm Records)
             
Lista utworów:
01. Paint The Sky With Blood
02. Payback’s A Bitch
03. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)
                
EP Paint The Sky With Blood dostępna będzie w następujących formatach:
-10" kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie)
-10" w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)
- Deluxe Box
- Album w wersji cyfrowej
           
BODOM AFTER MIDNIGHT:
Alexi Laiho - gitara & wokale
Daniel Freyberg - gitara
Mitja Toivonen - bas
Waltteri Väyrynen - perkusja
               
BODOM AFTER MIDNIGHT online:
Facebook:
Instagram:
131_ot1020.gif 129_evangelist_banner158x600px.jpg 121_axe_crazy_baner.gif 120_slider_ot.gif

Goście

3582626
DzisiajDzisiaj20
WczorajWczoraj265
Ten tydzieńTen tydzień550
Ten miesiącTen miesiąc550
WszystkieWszystkie3582626
3.238.186.43