Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

Jean-Michel Jarre prezentuje Amazonię

                      
jean-michel jarreaaa mNowy album Jarre'a już dostępny. "Ptaki śpiewają, wiatr porusza liście, mija rozmawiających ludzi, kąpiące się kobiety, burza huczy, samoloty przelatują, krople deszczu padają na kamienie, wszystkie te losowe dźwięki z pozoru bez związku, a jednak połączone w światowej harmonii - to właśnie muzyka lasu." - Jean-Michel Jarre.
                          
Jean-Michel Jarre - AMAZÔNIA
https://www.youtube.com/watch?v=sBJ1HlAimpg
                          
Pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre stworzył trwający 52 minuty album „Amazonia”. Inspiracją był projekt fotografa Sebastiao Salgado dla paryskiej filharmonii. Oprócz wersji stereo artysta stworzył też nagranie binauralne, które będzie dostępne w platformach streamingowych poprzez specjalny kod zawarty na CD i winylach. Binauralna wersja dostarczy słuchaczowi spektakularnych i realistycznych doznań. Dźwięk binauralny tworzy uczucie przestrzeni 3D, tak aby słuchacz mógł poczuć autentyczne brzmienie natury. Jako ambasador UNESCO, Jean-Michel Jarre jest członkiem wielu nadzwyczajnych projektów, które służą budowaniu tolerancji i różnorodności kulturowej, jak również ochronie środowiska. Podczas tworzenia dźwięków do płyty „Amazonia”, artysta współpracował z zespołem naukowym genewskiego Muzeum Etnograficznego, żeby jak najlepiej uchwycić tożsamość natury.
„Chciałem uniknąć etnomuzykologicznego podejścia i tworzenia muzyki „w tle”. W Amazońskich lasach wciąż panuje nomadyzm - przenoszenie się z miejsca na miejsce, z ciemności do światła, ze spokoju do czyhającego zagrożenia. Poruszanie się wciąż naprzód pozostawiając rzeczywistość z tyłu na rzecz rytmów i marzeń. Stworzyłem ten projekt jak skrzynkę z narzędziami, składającą się z różnych obiektów dźwiękowych i lawirowałem pomiędzy organicznymi, naturalnymi, etnicznymi, orkiestrowymi i elektronicznymi elementami, które można spotkać tylko w puszczy. Takimi, na które byśmy nie zwrócili uwagi mijając je. W celu zaprezentowania ludzkiej obecności w tym wielkim zielonym oceanie, wybrałem niepowtarzalny materiał dźwiękowy, dzięki archiwom Muzeum Etnograficznego w Genewie, niezrównanym w swojej barwie i marzycielskiej mocy. Komponowałem Amazonię non-stop, przez dzień i noc patrząc na te zdjęcia i próbując się wczuć w tą tajemniczą i mistyczną scenerię. Potężną, ale jakże wrażliwą… W ten śmiertelnie uzależniający narkotyk. Las Sebastiao Salgado.”- mówi o projekcie Jean-Michel Jarre.
Jean-Michel Jarre to jeden z pionierów muzyki elektronicznej, który działa na scenie od 50 lat. W 1970 roku zyskał rozpoznawalność dzięki albumowi „Oxygene”, który był z pewnością przełomowy dla tego gatunku. Podobnie stało się z albumami Equinoxe, Magnetic Fields, Rendez-Vous oraz Chronology. Do kompozytora, którego albumu sprzedały się w 80 milionach egzemplarzy często odwołując się inni twórcy, producenci i DJe. Legendarne koncerty artysty biły rekordy Guinessa jeśli chodzi o wielkość publiczności. Często odbywały się w najbardziej niespotykanych lokacjach na całym świecie. Był to pierwszy zachodni muzyk, który został zaproszony, żeby zagrać w Chinach po rządach Mao. Występował również przy piramidach w Egipcie, na pustyni Sahara oraz na wieży Eiffla. Jego największy koncert w Moskwie, oglądało 3,5 miliona ludzi. Jarre pobił wszelkie rekordy jeśli chodzi o ilość ludzi podczas występu na żywo.
140_fatum-158x600-singiel.png 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 142_sepultura158x600.gif

Goście

3712167
DzisiajDzisiaj73
WczorajWczoraj567
Ten tydzieńTen tydzień640
Ten miesiącTen miesiąc13620
WszystkieWszystkie3712167
3.236.239.91